Léky na uklidnění bez receptu

Od: Datum: 10.05.12 20:52 odpovědí: 33 změna: 12.05.12 14:20

Zdravím,

poraďte mi někdo něco na uklidnění - psychycké vypětí. Mám strach z bouřky, při každé bouřce mám docela problém. Zrychlené dýchaní, nízk tlak, stres, vypětí... Po sezení s psychologem je to lepší. Ale uživila bych něco , co seženu v lékárně a max do hodiny by mě to malinko uklidnilo. Nechci žádné návykové léky jako diazepam či lexaurin.

Prostě něco co seženu v lékárně na volný prodej. Jak píšu- nejlépe na zklidnění či popř. spánek. Díky za odpověďi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 10.05.12 21:00

Panáka-dva dobré slivovičky...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikol*
Datum: 10.05.12 21:05

Je mi líto ale vůbec alkohol nepiju :(

Datum: 10.05.12 21:01
avatar

Také zdravím. Nicol, v lékárně se prodávají různé čajové směsi. Na nervy, na spánek atd...tak to zkuste a jinak se prodávají i uklidňující bylinné tablety. Nejsou návykové.Tak se poptejte, oni Vám tam poradí s výběrem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikol*
Datum: 10.05.12 21:06

Děkuji za odpově´d, ale měla jsem na mysli něco jiného než bylinky :( nějakou tabletku, která zabere cca do hodiny či půl hodiny.

Datum: 10.05.12 21:14
avatar

já myslím, že taková tabletka není... já třeba beru Persin, to je výtažek z třezalky tečkované, má to být na uklidnění, ale nemám pocit, že by to nějak zvlášť účinkovalo... jestli máte opravdu takové problémy, jak píšete, tak bych si spíš nechala napsat nějaké tabletky na uklidnění a když je budete brát jenom občas, podle potřeby, tak se nemusíte bát návyku a máte jistotu, že to zabere - bylinky zkrátka tak účinné nejsou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 10.05.12 21:12

,,já nevím,ale čajíček Tě od strachu z bouřky nevyléčí ani nepomůže.Je to v tobě.PromiŇ ,ale to bys musela vypít láhev a usnout jako špalek. Doma se Ti nic nestane a venku čaj pít nebudeš .

Když už víš,že tyto stavy jsou z bouřky tak je to vyřešeno..Zbytečně si navozuješ tyto stavy ,,sama ..Neřeknu pes,,ten neví ,ten se bojí hluku ,,ale člověk který je v bezpečí domova ,,nemusí mít neurotické problémy,,zkus ji ignorovat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poiu®
Datum: 10.05.12 21:22
avatar

Také zdravím, pokud Vás opravdu trápí jen ta bouřka (a není to pouze zástupný problém), tak zkuste někam "zalézt", dokud bouřka nepřestane.

V noci na sobotu hrozí silné bouřky, a to zejména v severozápadní polovině Čech!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikol*
Datum: 10.05.12 21:28

Prosím Vás, to víte že problémy řešim. To že mám někam zalést nebo že se doma nic nestane samozřejmě vím. Nejsem hloupá. ale kdo fobiií netrpěl, nepochopí. Samozřejmě že už to mám v palici vsugerované, že mám strach a sama si ho navodím. s tímhle bojuji- to jsem psala. Jen mě zajímalo, zda někdo něco takového nebere. Prásky na předpis nechci. Jednou budu mít dítě a přijde bouřka, usnu a bude průser. na tohle si nechco zvykat. Spíše potřebuju něco co trošku zabare a já si zase vsugeruji, že to opravdu zabralo. Doufám, že mi rozumíte¨...

Datum: 10.05.12 21:55
avatar

Ahoj, já ve svých fobických stavech beru Bachovy esence, jsou to kapky. Nevím, nakolik jsou opravdu účinné a nakolik je to placebo, ale zabírají docela dobře a velmi rychle, což je pro mě v tu chvíli nejdůležitější. Minimálně tedy z nejhoršího mě většinou vytáhnou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikol*
Datum: 10.05.12 21:56

Díky za odpověď. Dá se to koupit teda normálně v lékarně jo? to jsou taky nějaký bylinky?

Od: axlik*
Datum: 10.05.12 22:05

Zaprvé psychouš seš :D mě pokousal pes a psů se nebojím, blesk jsem taky viděl udeřit a co jako..To by se musel člověk bát všeho fakt :D a jestli chceš něco na uklidnění a spánek tak se před bouřkou zhul a máš pokoj :D

doplněno 10.05.12 22:06:

A píšu to tak urážlivě protože nesnáším lidi, co si myslí, že svý problémy vyřeší práškama..Je to ubohost a až budeš brečet nad zničenýma orgánama kvůli těm práškům, tak budeš za nějakou bouřku ještě ráda..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikol*
Datum: 10.05.12 22:09

HEY! Hluchej? Slepej? Píšu že nechci nic co by mě zruinovalo. t.z. diazepam či lexaurin. Myslím že to tady bylo dost zmíněno. Mela jsem na mysli něco, co mě ukli´dní byť placebo...Neco co není na předpis! t.z. nebude to návykové! Nevím proč se tady do mě puštíte. Děkuji vám jste moc laskaví. příště sem zase napíšu. Přejmenujeme to tady na www. urazejtelidi.cz! Nic, díky moc. Všem kdo nechápete, přeji vám tento stav zažít! Tečka!

Od: axlik*
Datum: 10.05.12 22:12

Ja měl panickou hrůzu z výšek a taky jsem ji sám překonal bez přípravků :) každopádně s tou trávou to myslím vážně, ta fakt zabere :D začíná léto, čas na zasazení na zahradě :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikol*
Datum: 10.05.12 22:16

Zase to tady pišu, že se to sama snažím překonat! jen potřebuju neco co mi " jako" pomuze a budu mít dobrý pocit. Myslím že na tech esencích není nic zlého, jsou to byliny. Trávu nesnáším. Nehulím, nepiju! za druhé je něco jiného panická hrůza a fobie. Za třetí, kolikrát tě výška ovlivňuje v denním životě(/pokud neděláš na střechách ). mě bouřka obtěžuje v práci, na nákupu. neuteču před ní, neovlivním to. to je sakra velkej rozdíl. ale nebudu tady rozebírat něco co nebylo předmětem mého dotazu!

Datum: 11.05.12 11:52
avatar

neni fobie jako fobie. Nekdo ma strach se kterym si proste poradi sam, a jiny to bezt pomoci nedokaze. Tak nehodnot. Ja zase muzu tvrdit ze nesnasim lidi co na uklidneni pijou nebo berou drogy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.05.12 14:19
avatar

Hmm, to se máte čím chlubit...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 12.05.12 13:10

NO pokud si vezmete Diazepan ,,,tak si neuděláte návyk! Bouřka není každý den. Můj ho bere někdy na spaní a OK.

Bylinky jsou také svinstvo..neznamená to,že když to není v tabletce ,že je to dobré. Jen si přečtěte co můžete zkazit bylinkama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.12 22:18
avatar

Asi blbě, ale přece se pokusím poradit. Když se pejsci na Silvestra bojí střílení a raket, chovatelé odzkoušeli prášky proti blinkání v autobuse, které se dávají dětem. Funguje to, ale já si nemůžu vzpomenout, jak se jmenují. *hi* Když to funguje dětem proti nemoci z pohybu, mořské nemoci a pejskům na hluk a ostré světlo, mohlo by to fungovat i vám proti fobii z bouřky. Prášky jsou volně prodejné, zas až tak drahé nejsou.;) Ale nepřežeňte to, ať nespíte celý týden!

doplněno 10.05.12 22:51:

Vzpomněla jsem si. Je to Kinedryl. *palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikol*
Datum: 10.05.12 22:21

Díky za Vaši radu. Zřejmě myslíte Kinedryl. Zkusit to můžu to mě nenapadlo

Datum: 10.05.12 22:32
avatar

NIkol, přestože jste zamítla první odpověď od mowly, myslím, že je nejlepší. Kapka alkoholu ve stresové situaci opravdu pomůže a já jsem přesvědčená, že pomůže lépe než prášek. A pokud nepijete alkohol, pomohla by opravdu jen maličká dávka. Ostatně - proč si myslíte, že oblovák prášek je lepší než oblbovák alkohol?

Placebo - už asi rok dávám mamince na spaní čtvrtku Pyridoxinu. Myslí si, že je to Hypno-něco, co dříve na spaní užávala. Spí jako brouk. Ano, placebo funguje, ale domnívám se, že pouze v případě, že dotyčný neví, co skutečně užívá. Ve vašem případě, pokud budete brát cokoliv s vědomím, že je to jen náhražka něčeho skutečně účinného, to asi nezabere.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikol*
Datum: 10.05.12 22:50

Děkuji za vyjádření. Já alkohol opravu nemůžu. mám vysoký bilifubil v játrech od malička a byť z jednoho panáka mi je hrozně zle. navic mi alkohol nechutná :-/

Ovšem našla jsem:

PERSEN 40 Obalené tablety
Přípravky Persen a Persen forte (dále také "přípravky") se užívají při psychovegetativních poruchách nejrůznější povahy, projevujících se zvýšeným napětím, podrážděností, neklidem, rozladěností, strachem, úzkostí, poruchami koncentrace, poruchami usínání a spánku, pocitem únavy po probuzení nebo i minimální námaze, pocením dlaní a třesem rukou.
(Valerianae extractum siccum, Melissae folii extractum siccum a Menthae piperitae folii extractum
siccum)

Nejsou návykové, jsou to silné extrakty z bylinek. Zítra se zajdu zeptat do lékárny. Moc vámv šem , kteří jste rozumě poradili, děkuju .

Hezký večer

Od: viky®
Datum: 10.05.12 22:58
avatar

Dobrý den Nikol. Bouřka. Když jsem doma, tak si hraju a povídám se psem. Nejsem blázen, je to jen ohromná úleva, když psa hladím. Prášky, nemá cenu žádné brát, to je jen na oblbnutí, ale strach zůstane. Když začne bouřka v noci, musím mít světlo, nebo baterku, aby si mohla rozsvítit. Vstanu, čtu si, udělám si teplé mléko a počkám, až bouřka odejde. Když to trvá dlouho, tak si pustím oblíbený film, na notebooku. Nejhorší je to v autě, když nás bouřka, zastihne při jízdě. Dostaneme se do první restaurace, nebo obchodu a tam počkáme, až bouřka přejde. Já se snažím, když je bouřka být tam, kde jsou lidé, market, obchody, tam nemám z bouřky vůbec strach. Snažte se být tam, kde jsou lidé, mluvit s někým, pomáhá to zapomenout na to, co je venku, snáze se s tím vyrovnáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 12.05.12 13:34

jo jasně,,já nechápu ,,z čeho konkrétně má strach. Že do ní uhodí blesk jak je doma? Přece si to umí vysvětlit. Pokud je venku,také se bojím a jdu tam kde je malá pravděpodobnost. Než mi začne tableta účinkovat je po bouřce a zůstane oblbnutí,které stejně strach nezažene. Tím nic nevyřeší..Nebo ať si pustí rádio na plné pecky to dělám psovi já.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.12 23:21
avatar

Dobrý večer. Jako první mě hned napadl Kinedril ale to byla "babkazov" rychlejší. Co takle zkusit Thyamin generetika (snad ten název pamatuju dobře) nebo něco z homeopatik Stodal či Sedalia, homeopatika je ale lepší poradit se z homeopatem. Myslím, že Lexaurin když ho nebudete brát dlouhodobě ale vezmete tabletku před bouřkou, vám neuškodí. Sama si ho tak 3x do měsíce dám když mám plnou hlavu myšlenek co je chci zahnat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 10.05.12 23:28

kinedril se dává do letadla na loď ,autobusu dětem je to na žaludek spíš.Abys neblinkala.Ono to Tě neuklidní...je to alpa na zlámanou nohu.

doplněno 10.05.12 23:43:

esence

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.12 14:18
avatar

Když nějakou variantu či věc neznáte, napíšete, že je to blbost a hned to odsoudíte. Jen proto, že jste o tom neslyšela.

Znám také pár lidí, co berou na uklidnění Kinedril, sice to asi působí jak na koho, ale působí.

doplněno 11.05.12 14:24:

Plus ho používají i na uklidnění psů při ohňostrojích apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 12.05.12 13:21

pracovala jsem v nemocnici,mám kurs sanitní sestry tak o lécích něco vím. Mi ještě nikdy nedal pro psa Kinedryl.Ale diazepam ,ano ,ale nezabral mu vůbec. Pokud jde o psy.Já jsem napsala že je to blbost ,,ani nevím,,,ale teď už jo- ano je to blbost. Ano jako ta Alpa na zlámanou nohu. Slabý odvar na takové stavy.Spíš ten psycholog nebo nějako literaturu o fobiích ,jak je zvládat

To si musí v hlavě srovnat sama ,,jestli čeká na bouřku každý den ..nebo jak to má v hlavě zaregistrované. Myslíte ,,že jak si vezme Kinedryl,,tak si bude zpívat? Hloupost.. Má myšlení,,není" pes."..a musí se snažit si to sama sobě vysvětlit.Fobie jsou potvory,,ale dají se zmírnit ,,ale ne Kinedrylem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.12 01:54

Chtelo by to navstivit homeopata a on presne odhadne co si koupit v lekarne.Ja jsem treba brala Ignatia Amara,ale kazdy poterbuje jine.Pak jiste v lekarne maji i jine prirodni na uklidneni.no ale pokud mate uzkost,spis bych sla do homeopatik,chce to lecit a ne se jen utlumit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.12 07:43

Zdravím, existuje-zeptej se lékárníka na Guajakuran, je to bez předpisu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: polinek*
Datum: 12.05.12 13:23

,,jabraka je to vesměs na uvolnění svalstva

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 12.05.12 13:55

Kinedryl

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 12.05.12 14:18

kinedryl proti bouřce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 12.05.12 14:20

nejde mi vložit článek

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.