Kontaktní čočky

Od: Datum: 10.05.12 18:25 odpovědí: 6 změna: 22.05.12 14:54

Ahoj,našla jsem na internetu barevné kontakní čočky, které by se mi hodily na rodinou akci. Lze takhle použít čočky jenom jeden den? Stačí je jen koupit s tím roztokem,nebo potřebuji ještě něco?

Předem moc díky ;)

barusk

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 11.05.12 23:01

Ahoj,

na otázku, zda lze čočky použít jen na jeden den, nelze odpověděť. Jsou totiž různé čočky. První variantou jsou čočky jednodenní, které ráno vybalíš, dáš do očí, večer je vyndáš a vyhodíš. V takovém případě nepotřebuješ roztok na skladování čoček, ani pouzdro, protože je nikam neukládáš. Pokud chceš čočky jen např. na nějakou párty a jen na jednu, stačí ti to.

Pak existují čočky týdenní, měsíční apod. Ty si po dni v očích vyndáš, dáš je do speciálního pouzdra a zaliješ roztokem. Můžeš je nosit opakovaně po dobu, nakterou jsou určeny.

Na stránkách by mělo být uvedeno, o jaké čočky se jedná.

Ohodnoceno: 4x

Od: barusk*
Datum: 12.05.12 11:51

Moc děkuji :)

Od: flov
Datum: 12.05.12 15:21

Nedioptrické barevné (crazy) kontaktní čočky na jeden den můžete bez obav použít. V tomto případě nebudete potřebovat ani ten roztok. Jak čočky nasadit a vyjmout z oka se dozvíte na videu na výšeuvedeném webu.

Od: honzovo*
Datum: 16.05.12 09:05

Ahoj, jde skutečně o to zda-li chceš čočky pouze jednorázové nebo na více použití. Vždy musí být na čočkách uvedené datum expirace, které by se nemělo překračovat. Na lepších webech je pak i uvedena možnost použití.
Například zde:
http://www.cockovnik.cz/soflens-natural-colors

Cituji: Nosí se buď příležitostně (v režimu denního nošení) a používat se mohou 3 měsíce nebo celodenně s měsíční výměnou.

je tedy dobré si rozmyslet, jak je chceš používat.

Datum: 16.05.12 09:13

Před pár lety jsem příteli kupovala barevné kontaktní čočky odtud http://www.cockyhk.cz/cocky/b…ky-crazy-dragon-eyes-2ks.html, měly danou životnost 1 rok.

Od: barusk*
Datum: 22.05.12 14:54

Moc všem děkuji, mohli byste mi ještě doporučit nějáké ,,upíří" červené čočky - ty CRAZY?

Ještě jednou moc díky :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.