Svatba po rozvodu v kostele?

Od: Datum: 10.03.13 21:19 odpovědí: 6 změna: 13.03.13 12:46

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, přítel je rozvedený. Svatbu měl na úřadě, ale ani jeden nebyl pokřtěný. Půjde svatba v kostele? Nebo šlo by třeba aby se nechal pokřtít aby bývalý sňatek dal zrušit? Děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.13 22:43
avatar

Pro vaši svatbu v kostele se bude muset nechat pokřtít jinak svatbu v kostele mít nemůže. Na bývalý svazek není třeba brát ohled.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikolaaa*
Datum: 12.03.13 11:39

Zdravím, co vím, mí rodiče se brali v kostele, jen mamka je pokřtěná. Táta chodil jen na nějaký sezení do kostela, ale pokřtěn není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 12:27
avatar

Není kostel jako kostel a není farář jako farář.Zajděte do toho kostela kde byste chtěli svatbu konat a zeptejte se tam.U nás to třeba jde,ale znám i faráře kteří to rezolutně zamítají.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.03.13 12:01
avatar

Taková občanská svatba nepokřtěných (a vlastně ani pokřtěných) partnerů s hlediska církve nemá žádný význam. To by na překážku být nemělo. Jinak obecně vzato opravdu není nutné, aby ke svatbě v kostele byli oba pokřtění (myslíte katolickou svatbu?), jen partner toho pokřtěného se slibuje, že bude vychovávat děti v (katolické) víře a partnerovi nebude bránit v jeho víře a tak; no a taky svatba je svátost (ve smyslu Tridentského koncilu) pro věřícího, ale na jeho partnera se to posvěcení nevztahuje. (Mohli by ovšem případně chtít potvrzení z farních úřadů, které přicházejí v úvahu, že u nich neuzavřel církevní sňatek, ale to kdyby byl pokřtěný, takže by tato možnost byla.) Hlavně se domluvte s panem farářem. Bránit by vám neměl, ale skutečně mohou být i "přísní" faráři. Vstřícní jsou všeobecně vzato salesiáni.

doplněno 13.03.13 12:03:

Jinak, předpokládám, vy pokřtěná jste, jinak byste asi o církevní sňatek neusilovala. Se sňatkem dvou "pohanů" by asi opravdu byly vážné problémy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 13.03.13 12:29
avatar

"betka", měli jsme s manželem svatbu v kostele, byli jsme oba dva svobodní. Manžel, křtěný katolík, já, nekřtěná "pohan". Byli jsme pozvaní na faru, kde s námi kněz probral nějaké otázky a také jsme oba podepsali formulář, že naše děti budeme vychovávat v katolické církvi, manžel byl u kněze ještě pak jednou a svatba byla v kostele. Po několika letech i manžel vystoupil z katolické církve a děti jsme vychovali podle svého nejlepšího svědomí. Myslím, že nebudete mít problém. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.03.13 12:46
avatar

Jak je tu již psáno, záleží na farnosti. Farář na chalupě odmítl pokřtít dceru v jejich 10ti letech, že my rodiče, sice pokřtění, do kostela nechodíme. Tam by vás jistě neoddali. Kamarádka 2x rozvedená měla třetí svatbu v kostele a nebyl to problém, pouze 2x byla na jakémsi katechismu (říkala, že si pokecali s farářem o životě).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.