Žlutý výtok

Od: Datum: 14.11.12 15:17 odpovědí: 4 změna: 16.11.12 14:35

Dobrý den, je mi 13 a ještě jsem to nedostala, ale mám už delší dobu na kalhotkách takový žlutý výtok. Tak se chci zeptat, jestli je vše v pořádku? Předem díky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.12 15:29

Dobrý den. Zda je vše v pořádku takto na dálku nelze říci. Ale já se domnívám, že nemusíš panikařit. Bílý nebo i lehce nažloutlý výtok, bez zápachu, je normální poševní sekret. Pokud Tě nesvědí a jiné potíže nemáš, nepanikař. Před první mentruací se výtok může objevovat někdy i silnější, na to stačí použít intimku do kalhotek. Ale jinak se neznepokojuj, jak říkám, pokud výtok nezapáchá, nic nepálí ani nesvědí, je to nejspíše v pořádku. Pokud by se nějaké problémy přidaly, promluv si o tom s mamkou, ona již bude vědět, co dělat.:)

doplněno 14.11.12 15:39:

Některé ženy mají mírný výtok celý život. Neznamená to nic, neboj se. Je možné, že brzy dostaneš první menstruaci. Nejsem gynekolog, ale myslím si, že to může být i tím.

Ohodnoceno: 4x

Od: hadfdddddd
Datum: 14.11.12 15:33

Děkuji, ano je to takový nažloutlý výtok. A chtěla bych se zeptat jak dlouho tento výtok trvá? A ještě kdyby to byl ten žlutý výtok, tak co by to znamelo¨?

Od: askmenow*
Datum: 14.11.12 20:43

Ahoj, jen podle barvy výtoku ti nikdo neřekne, co přesně to znamená a zda jsi zdravá či nikoli.

Pokud výtok nezapáchá, nejspíš bude vše v pořádku, ale pokud si nejsi jistá, domluv se s někým z rodičů a skoč si na gynekologii. Nemusíš se bát, s ohledem na věk tě jen prohlédnou, nebudou tě vyšetřovat nijak "zevnitř".

Nelze ani říci, jak dlouho bude výtok trvat. Zvhlčení sliznice je projevem zdraví, u některých žen je téměř nepatrné, takže na kalhotkách výtok nemají, jiné mají silnější výtok celý život. To není projev ničeho špatného, ani nemoci. Některým se zase dostavuje jen v určité fázi menstruačního cyklu.

Problémem jsou jen výtoky způsobené např. kvasinkami, či něčím dalším, nějakou nemocí, ty se poté léčí. Pokud máš obavy, právě výše zmíněný gynekolog/gynekoložka ti pomůže zjistit, zda je vše v pořádku či nikoli.

Mladým dívkám se výtok často dostaví v období, kdy se tělo postupně připravuje na první menstruaci. Doporučuji ti mít pro případ, že tě to zastihne poprvé třeba ve škole, u sebe od nynějška vždy vložku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.11.12 14:35

Bylo by dobře se s tím svěřit mamince. Pokud máte mezi sebou kamarádské vztahy, jistě Ti poradí, vysvětlí. Ve 13 letech se Tvé tělo zřejmě připravuje na menstruaci a tohle jsou první příznaky.

Se mnou mamka kdysi probrala vše citlivě, od šestky mi dávala s sebou vložky, kdykoliv jsem jela na delší dobu pryč /na tábor/. Nakonec mi to přišlo až pár měsíců po 14. narozeninách. Ale je lepší být připravena, než pak panikařit.

Nos tenounkou intimku, tu nebudeš ani cítit, vyměňuj si ji a uvidíš, že bude vše v pořádku. Jaga.*mala*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.