Rifle prošoupané mezi nohama

Od: Datum: 12.04.12 20:36 odpovědí: 14 změna: 20.08.14 10:28

Zdravím .. Mám celkem velký problém .. Pokaždé se mi rifle prošoupou mezi nohama .. jsem při těle, mám větší stehna to ano, ale nevíte jestli se s tím dá něco dělat? Popřípadně aspoň jak je zašít? Děkuji moc ..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.12 20:39

Ahoj, já bych podložila to prodřené jinou látkou, ani to nemusí být riflovina, a prošíla na stroji...

Ohodnoceno: 2x

Od: misulka160
Datum: 12.04.12 20:40

Jojo to mně taky napadlo Vyzkouším, snd bude držet..

Datum: 12.04.12 20:45

Dát záplatu, prošít na stroji, jak říká Minda, a držet to bude. V záplatovaných kalhotech jsme také chodili a ještě nadělaly parády, jeje!;)

Ohodnoceno: 0x

Od: askmenow*
Datum: 13.04.12 03:38

Mělo by, mojí mamince to takto dělá známá. S dobrou volbou nití to ani nebývá vidět.

Od: lidka*
Datum: 13.04.12 13:04

Přesně tak. To je děsná fuška. A to mám v rodině dvě baculky. Pokud to nebylo prodřené moc, dávala jsem dovnitř měkčí látku - třeba ze starého trika podobné barvy a prošívala. V případě, že už bylo více prodřené, tak dávám zvenku riflovinu, nejlépe na obě strany, aby to bylo symetrické. Většinou jsou stejně obě strany prodřené. Ale jinak jsem dobrovolně převzala funkci opravující švadlenky pro celou rodinu. *placni*

doplněno 13.04.12 13:14:

Hope - dopředu bych to neprošívala. Některé kalhoty vydrží bez spravování. Záleží na látce, jak je kvalitní a i na střihu kalhot. Nedávno jsem spravovala kalhoty i vnukovi, který má perfektní postavu. A naopak holkám, které jsou plnějších tvarů, také nemusím spravovat všechny - jen případ od případu. U montérek to chápu, to je dobrá prevence.*placni*

Od: 7922774
Datum: 20.08.14 10:25

Dobrý den,scháním v rozkroku záplatované rifle z vnější strany nemáte nějaké?

Od: polinek*
Datum: 13.04.12 14:39

neprošívala bych to,,pak to dře stehna!Pouze z nějakých starých nohavic vložit a našít.

Od: hop®
Datum: 12.04.12 20:43

Zašít díry těžko, měla byste od záplat a švů rozedřené nohy. Spíš bych nové kalhoty na namáhaných místech zkusil vyztužit vrstvou látky ještě před použitím, vydrží to daleko déle, já to praktikuji u montérek na kolenou.

A také zkusit trošku zhubnout, neberte to jako urážku, ale nadváha není zdravá, i moje kamarádka, která má problémy se štítnou žlázou dokázala shodit 20 kilo, když měla tu správnou motivaci... ;)

Datum: 12.04.12 21:02

Míval jse to taky. Klasicky záplata z rifloviny, ale zvenku. Zvolit vhodný tvar a velikost a přišít dokola a prostředním švem. Prošívat je zbytečné, protože se ti stehy brzo rozedřou.Pokud ji dáš zevnitř, tak se ti to rozedřené bude odírat dál.

Ohodnoceno: 1x

Od: dery®
Datum: 17.04.12 07:41

Zašít to moc nejde.

Taky s tím mívám problém, vždy je "podlepím" zažehlovacími záplatami. Stačí z vnitřní strany riflí přes rozedřené místo nažehlit kousek zažehovací záplaty, kterou seženete v každé galanterii v různých barvách. Zvenčí to vidět není a přitom se prodřené místo dále nešíří a netrhá se.

Ohodnoceno: 1x

Od: polinek*
Datum: 17.04.12 16:32

,,a co takhle kůži?

Od: ladaadal*
Datum: 18.04.12 10:09

Kožené sedlo se dá taky všít, dřív jsem to tak nosíval skoro pořád.

Od: jirka120*
Datum: 20.04.12 22:01

Mam stejny problem. Silnejsi stehna mame asi v rodine a i prestoze jsem sportovni postavy, pravidelne beham, jezdim na kole a jinak sportuji, tak stehny o sebe porad drhnu. Holt to asi nezmenim, takze bych take rad vede,l jak nejucineji na prodrene dziny. Nosim kvalitnejsi Wranglery, ty sice vydrzi vic nez bezne dziny od vietnamcu nebo z CA, ale presto po case nevydrzi. Nema nekdo zkusenosti s jinou znackou (z hlediska kvality materialu)? U jinych materialu se tenhle problem nevyskytuje (pravdepodobne nizsi treni), ale dziny jsou moc prakticke a "in", nez aby se daly ignorovat.

Datum: 20.08.14 10:28

podložit a prosít stejnou nití jako je látka- a nosit je aspoň pro doma

dneska nestojí tolik ...kup si prostě jiné

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.