Vlašské ořechy - jak dlouho skladovat?

Od: Datum: 12.11.12 18:29 odpovědí: 6 změna: 14.11.12 13:41

Dobrý den, vydrží mi již teď vyloupané vlašské ořechy do vánoc ( na pečení cukroví), aniž bych je musela dávat např. na mrazák? Mám je v pevně uzavřené sklenici...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.12 18:31

určitě vydrží

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.11.12 18:53

Dejte je do chladna, vydrží.

Od: viky®
Datum: 12.11.12 18:59

Dobrý den. :) Běžně máme v lednici litrovou láhev z umělé hmoty, kde máme nastrouhané ořechy na spotřebu. Vždy, když se láhev spotřebuje, tak se vyloupou a pomelou další ořechy. Jedná se o vlašské i lískové ořechy. Určitě ořechy vydrží. Jen můj názor

Od: ron*
Datum: 12.11.12 21:50

Ořechy rozhodně vydrží, vánoce jsou za chvilku. Jen je uchovejte v suchu a pokud možno v chladu.

Datum: 13.11.12 10:24

Vydrží, musí ale být dobře proschlé. Já je loni měla ve velké šroubovací sklenici, uzavřené plechovým víčkem a asi nebyly dobře usušené a zplesnivěly mi.

Proto bych raději volila velký papírový sáček, v něm nezplesniví. :)Jaga.

Datum: 14.11.12 13:41

Vyloupané ořechy nandáme do vymytých a vysušených sklenic. V mikrovnce vlníme sklenici 0,5 - 0,7 litru 1,5 min na plný výkon. Pak sklenice vyndáme, zavíčkujeme a obrátíme dnem vzhůru asi na 5 min. Sklenice se po zavíčkování orosí, ale vlhkost se rychle vstřebá.Mám je od loňska a jsou jako čerstvé.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.