Přestala jsem kouřit a mám problémy

Od: Datum: 28.02.12 15:47 odpovědí: 20 změna: 21.02.15 18:00

Zítra to bude měsíc od doby, kdy jsem přestala kouřit. Kouřila jsem skoro deset let cca krabičku denně a přestala jsem ze dne na den díky elektroléčbě. Nejen že jsem tedy přibrala (s čím jsem tak trochu počítala), ale objevily se mi další problémy. Myslím, že na 99% to s tím musí souviset, protože se to všechno objevilo těsně po té, co jsem přestala...Prvních pár dní jsem se v noci (přes den ne) strašně potila, třeba jsem se třikrát za noc musela převléknout. To bych ale chápala jako abstinenční příznaky a také to cca po 14ti dnech vymizelo. Ale objevily se jiné věci - začaly se mi hrozně lámat a loupat nehty, v noci mi hrozně natékají prsty na rukou, že je ráno skoro neohnu a musím je dlouho nechat pod ledovou vodou, aby to trochu polevilo. A hlavně - předtím jsem spala celou noc jako zabitá. Od té doby, co nekouřím, se budím třicetkrát za noc, převracím se a mám pocit, že vůbec nespím. Jdu třeba i čtyřikrát na wc, ale hlavně jsem co čtvrt hodiny vzhůru. Jinak asi před 14ti dny jsem byla na preventivní prohlídce a všechno dopadlo ok, takže nemyslím, že bych měla nějaký jiný zdravotní problém, kterým by to mohlo být způsobeno...

Myslíte, že je to opravdu tím kouřením? Že je to takový zásah do navyklého organizmu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.12 15:51
avatar

Absťák po deseti letech kouření... měsíc mi nepřipadá tak dlouhá doba. Hlavně vydržte, byla by škoda, když už to nejhorší máte za sebou, zase začít. Teď je to nepříjemné, ale sama víte, proč jste chtěla skončit - výsledný efekt za to stojí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: skye*
Datum: 28.02.12 15:55

Fakt myslíte, že to může být pořád abst. příznak? To by byla ta lepší varianta. Já jsem si říkala: Tak a máš to, přestaneš kouřit a už se v životě nevyspíš *ee*

Datum: 28.02.12 15:56

Zkuste na noc zklidňující čaje, třeba od Teekane "Spánek a nervy" - ne úplně před spaním, to už raději méně tekutin, abyste nemusela v noci lítat na WC. Před spaním zkuste malou klidnou procházku na čerstvém vzduchu, to také pomáhá. A každopádně vydržte, nepříjemnosti se časem upraví a to nekouření za to určitě stojí, jste skvělá, že se vám to povedlo! Držím palce, Limetka

Ohodnoceno: 2x
 
Od: skye*
Datum: 28.02.12 15:59

Děkuji za radu, ale jakékoli bylinkové čaje mi způsobují zvracení *blee* . Ono jako já si nepřipadám unavená, když se probudím, spíš je to takové otravné, se pořád otáčet ze strany na stranu a koukat co čtvrt hodiny na hodiny...Hlavně jsem si nebyla jistá, jestli to může být pořád abstinenční příznak nebo co...

Za pochvalu díky, ještě neříkám hop ;)

Datum: 28.02.12 15:58
avatar

Víte, jak tvrá dlouho, než se tělo vyčistí od naneseného "hnusu" uvnitř? Měsíce, někdy roky. Vydržte, tyto potíže po čase samy odezní, můžete to podpořit šťavami z ovoce a zeleniny, které detoxikaci výrazně pomáhají. Jste statečná, když jste přestala po 10 letech intenzivního jedování, ale tělo to ještě musí pochopit:)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: skye*
Datum: 28.02.12 16:01

Právě, také jsem si říkala, ale bylo mi divné, proč by to souviselo třeba s těmi nehty nebo otoky prstů... Ale určitě to je zásah do organismu, tak mi to dělá takové brikule A jak píšete, doufám, že to tělo pochopí už brzy *smich*

Datum: 28.02.12 16:13
avatar

Nebojte se těch šťáv a klidně kupte vitaminy přímo na vlasy a nehty. Z velmi dobrých reakcí mého okolí doporučuji Chlorellu (jak se to sakra píše?:) ) jako skvělého pomocníka při detoxikaci organismu. Pozor však na různé "vitaminové doplňky" z lékáren, spíše ubližují, než pomáhají.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.02.12 16:25

Mila skye! Ja kdyz jsem prestal kourit v roce 2000 tak jsem myslel ze umru! Mel jsem snad vsechny potize co muze chlap mit, ani zensky me nezajimaly, vsechny nemoci a neduhy se dostavily, bylo to priserny. Nesmite to za zadnou cenu vzdat, nesmite si dat ani jednoho praska! - jinak je to ztraceny a budete v tom litat znovu, Doporucuji ale chodit obcas do nejake hospody, kde se kouri, to vam udela dodre, nez budete venku z nejhorsiho. Trva to ROKY nez prestanete mit chut na cigaretu, nesmite podlehnout, Nezapomente na to, ze uz nikdy nebudete nekurak, ale jenom docasne nekourici kurak. Ja uz jsem z vody a srdecne to preji i Vam DRZTE SE!

*ee*

Ohodnoceno: 3x
 
Od: skye*
Datum: 29.02.12 07:07

Jak tak koukám, tak jsem na tom ještě dobře, co? :(

Od: lidka*
Datum: 28.02.12 17:32

Také jsem kouřila krabičku denně a přestala jsem den ze dne jenom proto, že jsem chytila oboustranný zápal plic a byla jsem ráda, že jsem vůbec popadla dech. *kafe* Dneska je to už 18. rok a myslím si, že jsem snad za vodou. Já si myslím, že vaše problémy jsou spíš psychického rázu a určitě i vám ten nikotin trochu chybí. Já jsem to přežila celkem v pohodě, protože jsem byla ráda, že jsem nemusela do špitálu. V kanceláři místo popelníku (to se ještě smělo kouřit) jsem si dala každý den talířek s ovocem a zobala a zobala - jakmile mi tam ruka zašmátrala. :D Hlavně se asi musíte s tím vnitřně srovnat a předpokládám, že se postupně vše zase srovná. Je fakt a nevím čím to je, nějaká kila holt naskočí. Ale to snad včas - jakmile se jaro skutečně probudí - usměrníte. To já jsem jaksi nezvládla. *zed* Držím palce a vytrvejte!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.02.12 18:04
avatar

V některých případech si říkám, že jsem šťastný člověk. Třeba mamka hrozně zkoušela v přechodu - návaly, pocení, bušení srdce, nevolnosti a já nic. Prostě to přešlo tak nenápadně a plíživě jako podzim do Krkonoš. Problémy žádné a nikdy.

Stejně tak tomu bylo s kouřëním. Léta jsem kouřila, smrděla, propálila si novou halenku - no fuj. *bzum*Pak mi to nějak přestalo chutnat a řekla jsem si - proč to vlastně dělám? Stojí to peníze, ničím si zdraví a požitek z toho nemám. Tak jsem přestala. A problémy opět žádné. A nebyla jsem žádná sváteční kuřačka, ale táhla jsem to hodně let! Přesto abstinenční příznaky žádné!

Proto Vám držím palce, jste prima děvče, když jste se k tomu odhodlala. Vaše tělo se asi vzpírá, bylo zvyklé na svou denní dávku nikotinu, najednou ji nemá, ale nedejte se. Přece Vám nebude nějaké tělo poroučet. Mozek je víc, než tělo!

Určitě to bude lepší a lepší, až všechny problémy časem odezní. A víte, že tělo se čistí od škodlivin z cigaret až 7 let? Ano, takovou velkou daň platíme za to, že jsme v mládí sáhli po té bílé trubičce, která nám měla dodat zdání světáctví a dospělosti. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: skye*
Datum: 29.02.12 07:09

Děkuji všem za podporu, snad to brzy odezní a vydržím *frajer*

Datum: 29.02.12 09:12
avatar

Celé trávení a i ten výsledek (ve wecku) se změní. Ale to se srovná, to bude dobré. Když už jste se takhle bezvadně postavila, nestálo by za to, přečíst si nějaké stránky u strejdy Gůgla o detoxu, vyčištění organizmu a toršku své tělo vyčistit celé?;) Hodně štěstí vám přeji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 29.02.12 10:55

Možná, že i jo, uvidím ;)

Od: polinek*
Datum: 01.03.12 18:03

no můj ten zrovna omezuje kouření ze 40 na 3-4 denně a není mu nic. A kouří 50let ,,já jsem přestala ze dne na den. A také nic. Měla jsem průjem a nechuť k cigaretám a už jsem si nezapálila. a kouřila jsem poslední roky asi 5 let stále a to jsem jedla a pokuřovala. FUJ ..to jsem byla čuně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koblizek007*
Datum: 02.03.12 19:16

Vydržte,vydržte,vydržte! Já jsem kouřila cca 25let 20až 30cigaret denně. 25.10.2011 jsem přestala ze dne na den. Držím se. Občas mám tedy chuť na cigárko, ale řeknu si : "Přeci jim za to nebudeš platit takový prachy a ničit si svoje zdraví" a pomáhá mi to.

U Vás se zcela jistě jedná o abst. příznaky. Nebojte přejde to. Říkejte si : "Můžu si zapálit, ale nezapílím, protože nechci a jsem dost dobrá abych to vydržela "! Doufám,že já už si také nikdy tu smrdutou tuberkulosní tyčinku nezapálím! Musíme vydržet! Mějte se. Zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 05.03.12 20:46
avatar

Kouřil jsem od svých asi od 14 do 45? nevím přesně a už to bylo i víc jak dvě krabičky.Poté co jsem přestal kouřit, tak Vaše příznaky jsem až tak neměl,ale kdejaký chcíp se mne chytil hned (I 4X ročně chřipka nebo angína) asi tak 4 roky ,jo a mám lupénku,tak ta mi dala taky dost,hlavně ten první rok,pak se postupně lepšila.Manželka měla a má doposud kašel,z počátku taky hodně často nemocná ale nyní po +- 15 letech jsme oba v pohodě a chřipkové období se nás v podstatě nechytá..To víte ty následky (některé) budou až do smrti.


doplněno 21.02.15 17:47:

Zwiki a další je to běžná věc,že se nějakou dobu potýkáte se všelijakými i zdravotními problémy,tělo se čistí odnaučuje něčem,je oslabené že mu chybí droga!Je to běžná věc a osobně můžu říci,že se cítím po té delší době nekouření vzhledem k dalším lépe jak když jsem ne kouřil,spíše hulil ja tovární komím,dokonce jsem stával v noci a 3-4 cigarety vykouřil místo spánku!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kakaka
Datum: 20.02.15 21:45

já nekouřím měsíc a jsem na tom uplně stejně jako vy před roky,navíc jsem se pěkně rozpapala a mám 10 kg nahoře.kdyby jste sem někdy zabrousila,tak písněte jak jste na tom po 3 letech.díky

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.02.15 17:15

Přestali jsme s manželkou před rokem a půl kouřit.A asi to byla chyba.Máme větší zdravotní potíže než jsme přestali.Přesto nezamýšlíme začít a vytrváme

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 18:00

To je ale zajímavé..až ted mi to došlo..já taky přestal kouřit a pak mi vypadly všechny vlasy, zuby samý kaz, lámavé slabé nehty, smrdí mi nohy, jsem slabý a nic mě nebaví :( Už je to několik roků a žádná změna k lepšímu. Uvažuji tedy, že začnu znovu kouřit..znova mi narostou vlasy, zuby budou jak perličky, nehty se posílí, nohy budou vonět i když budu mít na sobě měsíc jedny ponožky, tělo dostane tu správnou dávku nikotinu a celé se vzpruží a ožije..to bude paráda*ua*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.