Jak dlouho se léčí opar na rtu?

Od: Datum: 13.02.12 14:30 odpovědí: 16 změna: 14.12.14 01:10
Dobrý den.Jiz třetím den mam obr opar od koutku po půl horního rtu.Naplaste se odlupuji, neboť je víc do pusy.Cucam pres brcko a zákon schválnosti je že se do nej vždy píchnu vidlickou.Každý ráno dole sebe laduji B Complex.No co si budem povídat...až potkáte v Praze někoho podobnyho k Rockymu Balbou tak to su ja :D
Jako mála jsem na nej trpěla celkem dost a kolik krat se mi zahojil až po týdnu a něco.Nesnesitelně to bolí, trha v tom, jsem podrážděná, pro okolí si připadám nehezka.Vždy.jeden za zimu a dost.Co víc pro to udělat? Navíc mam práci kde je styk s lidmi.Psychicky me to otravuje.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.12 15:02

Dobrý den, "krkovičko". Na opary netrpím, ale nabízím info z netu, jestli Vám to pomůže. Hlavně mne zaujala ta strava, mohlo by to pomoci.:

Možnosti léčby a prevence

Masti: s obsahem acykloviru (Herpesin, Zovirax), pencikloviru (Vectavir) a tromantadinu (Viru-Merz).

Náplasti: Compeed _ hodí se spíše na menší a méně rozsáhlé opary, rána se však hojí rychleji.

Tablety: Herpexin _ doplněk stravy ve formě tablet s obsahem aminokyseliny L-lysin a zinku se hodí při potížích i k prevenci a k snížení recidivy oparů.

Pomocníci z přírody: Tea tree olej, konopný olej _ je nutná častá aplikace zhruba každou hodinu.

Pokud často trpíte opary, měli by jste zvýšit příjem některých důležitých látek v organismu. Posílíte imunitní systém a snížíte pravděpodobnost recidivy oparů.

Jako velmi účinná se jeví aminokyselina L-lysin, která potlačuje růst HSV-l, je-li užívána vnitřně. Hlavní účinek odborníci spatřují v tom, že L-lysin působí proti argininu, který podporuje růst herpetické infekce. Ačkoliv se vědci zaměřili především na normální opary (herpes simplex), je velmi pravděpodobné, že lysin je užitečný i u pásového oparu (herpes zoster). Dávkování: 1000 _ 3000 mg.

Zinek pomáhá posilovat obranyschopnost proti infekcím, působí příznivě při kožních obtížích, pomáhá při defektech ústních koutků, zlepšuje celkový stav pokožky. Dávkování: 10 _ 15 mg.

Lze rovněž používat přírodní produkty s propolisem, heřmánkem, echinaceou, meduňkou, měsíčkem anebo arnikou. Krémy je potřeba použít už při prvních příznacích svědění či pálení. Výborným pomocníkem mohou být i echinaceové kapky užívané vnitřně.

Vitamin C a flavonoidy jsou velmi účinné antioxidanty. Podporují imunitní buňky v boji proti infekci.

Pro lokální použití se hodí také vitamin E (nejlépe olej, mast), který napomáhá hojení a regeneraci tkání.

Strava léčí

Vhodnou stravou můžeme potíže zmírnit. Během infekce je dobré zaměřit se na potraviny s antivirovými účinky, jako např. česnek, cibule, celer. Čerstvá zelenina obsahuje hodně potřebných vitaminů a antioxidantů. Vyhnout bychom se naopak měli dráždivým výrobkům, jako je např. kakao, káva, čokoláda, bílé pečivo, ořechy, cukr.

Ohodnoceno: 2x

Od: muz
Datum: 14.12.14 01:10

Měl jsem popraskaný horný ret od průvanu, čim víc jsem si ho olizoval, tím víc mě bolel... vypadla jsem jak kačer po 5-7dnech. Nakonec jsem si ho parkrát během dne potřel ,,MMS,, a cirka behem 1.dne v pohodě. MMS mi pomohlo, trpěl jsem před tím jak kůn hlavně na průvanu. Pokud nevíte co je ,,MMS,, obecně to likviduje patogeny, je to silnější než peroxit a přitom to nenapada zdrave tkaně.

Ohodnoceno: 0x

Od: colombo*
Datum: 13.02.12 15:08

S oparem jsem si taky vytrpěl hodně.

Asi před dvěma roky jsem v lékárně našel čirou mast na opary (název Herpclair). Tato mast je ideální na malý opar v počáteční fázi (malé pupínky, první pálení pokožky).

Dále jsem vyzkoušel přírodní mastičku, která ale u nás nejde koupit. Její název je Lomaherpan a já ji kupuji v Rakousku v lékárně.

To co máš ty, může být pásový opar - tento opar je nebezpečnější, protože zasahuje větší část kuže a "kopíruje vedení nervu". Rozhodně zajdi k lékaři (nebo za odborníkem na kožní) . Nejsem si jistý jestli ti dokážou pomoct, ale aspoň získáš informace.

Já běžný (malý) opar léčím většinou 7 až 10 dnů.

Pásový opar jsem měl jednou, když jsem na kole za jeden den ujel 200km. Ten jsem ale léčil asi 3 týdny.

Od: krkovicka*
Datum: 13.02.12 19:55
Pasovy opar na rtu? Děkuji zitra hned ráno skočím do lékárny pro ten “Ryboflavin“? do toho ještě se mi udělal aft *plac*
Od: colombo*
Datum: 13.02.12 15:12

Ještě jsem zapoměl toto:

Vitamíny určitě ano, ale místo B-komplexu já užívám Riboflavin.

Datum: 13.02.12 20:33
Já bych naprosto souhlasila s "colombem",jen mám ty zkušenosti,že u mě trvá opar 7 až 10 dní ať už ho nějakým způsobem léčím,nebo nikoliv. Za týden uschne,sloupne se a za tři dny se zacelí.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.02.12 20:49
Nejhorší na tom je, to vydržet :( zkusila jsem alpu, betadine a compeed/ten jediný zmírní cukání, jenže pak chodim jak kacena s pusou vyspulenou neboť naplast jinak sleze. ;)
Datum: 13.02.12 21:08
A teď si představte,když se tohle stane někomu,kdo se tím třeba živí. A taky to prostě musí vydržet. Spousta věcí v životě se musí prostě tzv."odžít":)) To abychom to neměli na tom světě tak jednoduchý:)

Od: muter*
Datum: 13.02.12 21:19

Mazat framykoinovou mastí, zmizí do 1dne..

Od: haanja
Datum: 14.02.12 19:26

Ahoj, když trpíš na opary, je nejlepší si např. zoviraxem mazat pusu preventivně, protože jak jednou opar máš, latentně tam máš ty viry. Takle je vybiješ a máš pokoj. Obě s mojí snachou jsme na ně trpěly a tohle nám pomohlo tak, že skoro nevím, co opar je. prostě mazat třeba denně- a máš pokoj.

Od: klokanka
Datum: 15.02.12 15:03

nikdy jsem opary neměla. až poslední dva roky je mám každou chvíli. když jsem se doktorce zmínila o náplastech tak se zděsila. akorát ten opar mokvá a zvětšuje se. mě pomáhá brát B complex a zinek. k tomu mám mastičku Cicaplast, udělá jakoby film a díky němu nelepí, a opar mám během 4 dní pryč

Od: katts
Datum: 21.02.12 11:44

Z dlouhodobého hlediska ten B-komplex zabírá, též jeho obdoba pangamin. Pokud je to imunitního charakteru, tak doporučuji preventa, wobenzym nebo echinaceové kapky či tablety. Z mojí zkušenosti zabírají právě náplasti Compeed. Teď jsou dokonce někde v akcí denní a noční v jednom balení, viděla jsem v některé internetové lékárně. Každopádně redukují to nepříjemné svědění a bolesti (kdyby to ukrutně bolelo, tak jsem dávala i mezokain, ale ten je jen na předpis) Náplasti musíte vyměńovat, pokud se odlepí dáte další, pak dáte ještě na noc a hojení to opravdu urychlí uvidíte, přeju rychlé uzdravení a do budoucna už žádné takovéto nepříjemnosti ;)

Datum: 21.02.12 11:52
Děkuji za radu.K dnešku mam jen strup který sem tam praskal.Teď už je to v pohodě, ale i tak vaše cenné rady pomohou ostatním. *slunce*
Od: pettulinka
Datum: 27.08.14 08:12

Kup si Cannadent sérum, obsahuje konopný olej a teatree olejíček, opar ti už po pár namazání začne vysychat, pak seschne úplně a začne se hojit. Dá se koupit v malém i větším balení, zkus třeba pro začátek to malé a uvidíš, stojí okolo 60Kč a vždycky zaručeně pomůže

Od: martink*
Datum: 27.08.14 09:34

Mě se osvědčily ty náplasti, dávám je na noc a ráno je vždy o pozání lépe.

Od: ala1970*
Datum: 27.08.14 10:00

Mně většinou zmizne po 4 až 7 dnu lečení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.