Oholené podpaží?

Od: Datum: 08.03.13 12:11 odpovědí: 9 změna: 08.03.13 16:09
dobrý den, můžu se prosím zeptat na takovou věc? jestli je lepší oholit si podpaží (jsem kluk a je mi 14) když se nějak tak potím asi trochu víc jako ostatní. Zatím jsem o tom moc nepřemýšlel jenom starší brácha mi to řekl. Nechci vypadat jak teplej.. Dělají to kluci v mém věku běžně (je to normální?)? Nechci nějak vyčnívat ve třídě nebo tak jestli mě chápete.. A když jo tak na kolik cm bych to měl pak asi skrátit? díky
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: duke*
Datum: 08.03.13 12:18

Já myslím že ve 14-ti máš na to čas. Nepodléhej tolik okolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yahzee*
Datum: 08.03.13 12:21

Rozhodně to není nic divného a kluci to dělají, holky na to u kluků hledí jako na běžnou věc. Já si to holím z estetických důvodů, jaký to má vliv na pocení netuším. Každopádně si to ohol normálně holítkem na hladko, jinak budeš vypadat jak ... .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 08.03.13 12:36

Holím si též od základní školy, jak z estetických tak praktických důvodů, nic divnýho na tom není ;) Jen z některých lidí ještě nevymizel socialistickej konzervatismus...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.03.13 12:37
avatar

Oholené podpaží je dnes normální jak u holek, tak u kluků ;) Nezkracovat! Oholit holítkem!

Na hladké podpaží, se ti bude lépe nanášet antiperspirant a lépe tě bude před pocením chránit (jinak ho většina ulpí na ochlupení) a navíc pokud se někdo neholí, tak mu pot na ochlupení uschne a ten dotyčný je pak potem hrozně cítit..

Lidem jezdícím zejména MHD, bych to snad uložila i zákonem jako povinnost :D

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.03.13 12:37
avatar

Hlupák ti řekne, že vypadáš jako teplej a že je to trapná móda.

Normální člověk řekne, že je to rozhodně estetičtější, než zpocené chumáče chlupů, a i hygieničtější, protože pot se nedrží v chlupech, nerozkládá se v nich.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.03.13 14:54
avatar

Ochlupení v podpaží a na jiných místech člověku zbylo z doby, kdy slezl ze stromu, ztratil srst a začal nosit jakýsi oděv. Toto ochlupení je za účelem šíření feromonů v časech, kdy lidi komunikovali více očucháváním než řečí. A právě udržení potu na chlupech v místech s jeho vyšší sekrecí tyto feromony šíří. Proto nám zůstalo. Dnes už je k ničemu, mamuty nelovíme...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.13 12:58
avatar

Normálně se ohol holítkem, ale stejně musíš používat antiperspirant proti pocení. To, že se oholíš, pocení nezabrání. A jestli se hodně potíš, používej tuhý (nebo krémový) antiperspirant, ne sprej, ten je nanic. Tuhé antiperspiranty ani nejsou cítit (myslím vonět), takže nemusíš mít obavy, že by se Ti kluci smáli.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rexic
Datum: 08.03.13 13:34
Ale zase to tak nepřehánějte, že bez holení je člověk vyřízenej a musí smrdět. Ano, v létě v MHD je to skoro jasné. Ale teď, v zimě, kde bude mladík vystavovat podpaží?
By mě zajímalo, kolik tam ve 14-ti má chlupů. 14-let, to je snad základka, ne? Vy jste z těch reklam už všichni vymatlaný.
Ovšem pokud tam má prales a necítí se , ať se holí. A v rozkroku taky, nutné!
Od: zabu
Datum: 08.03.13 16:09

Vyzkoušej a uvidíš. Poteče ti pot po rukách a po těle dolů Budeš muset používat antiperspiranty.

A nikdy jsi nepřemýšlel o zdravotní vhodnosti antiperspirantů? Zabraňují pocení, tedy přirozené funkci těla. Kdyby si příroda myslela, že je to k nepotřebě, tak by nám ty potní žlázy do podpaždí neudělala. Takže nějaký smysl mají. A potlačením jejich funkce antiperspirantem, určitě tělu dobře neuděláš. Toť můj názor. Jen abych vyvážil ty ostatní, obhajující používání antiperspirantů. Aby jsi měl argumenty z obou stran, aby jsi měl o čem přemýšlet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.