Co dělám špatně ve svém stravování?

Od: Datum: 12.11.12 12:22 odpovědí: 9 změna: 14.11.12 00:23

Ahoj všem,

chtěla jsem se zeptat někoho zvenčí co dělám špatně ve svém stravování, popř. jestli se Vám zdá moje stravování zdravé. Mám 169cm/82kg a snažím se delší dobu zhubnout. Pohybu mám bohužel velmi málo (o tomto nedostatku vím) a jsem vegetariánkou. Problém je v tom, že když přijdu domů z práce (okolo 17hod.) mám "vlčí hlad",přitom se mi zdá, že sacharidů mám dost a jím přes den i vlákninu. Bohužel je můj jídelníček dost na "jedno brdo", ale to mi tak nevadí. Je pravda, že mi občas ujedou chutě (zase ty sacharidy!?) a dám si něco sladkého...ale nevím KDE si mám přidat sacharidy, pokud byste tam viděli nějaký nedostatek, tak mi prosím poraďte. Klidně beru návrhy i na potraviny, které se Vám při hubnutí osvědčily.

Obvyklý jídelníček:

snídaně (6.30)-cereálie Cereal Fit Bonavita, ovocný jogurt nebo plátek chleba s Florou a medem (kaloricky to vychází nastejno!)

svačina (8.30-9.00)-celozrný rohlík se sýrem,ovoce (sýr-Lučina,30% eidam,Leerdammer light life,Cottage,Hermelín light, Hermelín normální)

oběd (11.30-12.00)-to je různé (dnes např.3/4 pizzy, jindy těstoviny se zeleninou,tortila se zeleninou a fazolemi...)

svačina (14.30-15.00)-celozerný rohlík se sýrem, zelenina

večeře (17.00-17.30)-celozerný rohlík se sýrem

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 12.11.12 12:40

Co děláte špatně? Podle mě všechno. Nemáte pohyb, což je základ. Máte málo bíkovin a málo sacharidů, proto máte hlad. Jíte naposledy někdy po 17té hodině a těžko asi chodíte spát ve 20.00, takže Vaše tělo dlouho hladoví, tím se zpomaluje metabolizmus a tělo si vytváří tukové zásoby. Nebyla byste první ani poslední,kdo málo jí a přitom nehubne nebo naopak tloustne. Z trošky sýru potřebné množství bílkovin nedostanete, pokud trváte na vegetariánské stravě, měla byste zařadit nějaké proteinové doplňky stravy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.11.12 12:50

Ten jídelníček mi připadá dost jednotvárný (3 jídla z pěti jsou celozrnný rohlík se sýrem? wtf? *zed* )

Vegetariánská strava je docela náročná na sestavu, aby člověk do sebe dostal všechno potřebné (a nejde jen o kalorie). Zkuste to ještě přehodnotit - pokud jste vegetariánka třeba ze zdravotních důvodů, tak se nedá nic moc dělat, ale pokud nejíte maso hlavně proto, aby chudinky zvířátka netrpěly, zamyslete se nad tím, jestli je opravdu lepší, abyste trpěla vy.

Datum: 12.11.12 13:01

oběd - *blee* , chce to bílkoviny + rýži , brambory

svačina - to je nic

večeře - to je nic ( spíše to je svačina II. )

večeře opravdu 2-3 hodiny před spaním a dávat bílkoviny

takle nemůžete zhubnout

Datum: 12.11.12 18:06

Já tedy nejsem vegetariánka, ale když chci zhubnout, tak se jednoduše nepřejídám, jím prakticky všechno.

Když mám chuť na sladké, vezmu si 3 čtverečky čokolády, které nechám postupně rozpoštět v ústech - ,,nesežeru" ji celou, jím hodně zeleniny i ovoce...je lepší si jídlo do práce připravovat doma, nejím tolik chleba a rohlíky, nahradila jsem je těmi bezlepkovými, ale když mám chuť na normální pečivo, tak si ho prostě dám, ale kousek. Základem je jíst pomalu, malé porce, hodněkrát denně.

Večer mám chuť vyrabovat celou lednici, jsem ,,rozežraná" u televize, nachystám si ovocný talíř a zobu...koukám taky na kalorické složení potravin, snaží se třeba vybrat méně kalorický jogurt apod. Tělo si stejně řekne co mu chybí, prostě na to dostanete chuť...

Nikomu svoje názory nevnucuji, ale takhle to funguje u mě a s tím pohybem, pokud k němu máte odpor, zkuste aspoň chůzi, střídat rychlejší / pomalejší...mějte se hezky...chjo, blíží se vánoce.....

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.11.12 22:01

Snídaně je velmi kalorická, zbytečně sladká. Průmyslově vyráběné produkty bych zcela vynechala.

Večer si namočte ovesné vločky a ráno si uvařte ovesnou kaši. Stačí chvilku povařit. Do ní oříšky, ovoce, med apod.

Jinak mě tam chybí vařená jídla. Rýže, brambory, pohanka, jáhly, obilná zrna, quinoa, různé druhy čočky, hrách, fazole, kuskus, cizrna, mungo apod..

To vše v různých úpravách, různě okořeněné. Dále zelenina. Pouze když budete vycházet ze základních druhů, které jsou typické pro naši oblast, tak mi tam chybí zelí, mrkev, petržel, celer, červená řepa, dýně, cibule, česnek, pórek, cuketa, květák, brokolice. Ze všeho můžete uvařit lehké jídlo, polévky, saláty, přílohy.

Též bych doporučila i nějaké pomazánky, doma dělané, třeba se sojanézou. Koupíte ve zdravé výživě. Též si můžete uvařit vajíčko.

Mě moc chutná náhražka ,,maso Robi,,. Smíchané se zeleninou na čínský způsob je velmi dobré jídlo.

Pokud uděláte doma zdravé a chutné jídlo na lžíci olivového oleje, nemusí mít ani moc kalorií.

Dnes jsem koupila ve zdravé výživě třeba rizoto s červenou řepou a brokolicí. Nezvyklá kombinace, ale vynikající.

Též zařadit do jídelníčku ovoce, třeba ve formě ovocného salátu. Pokapat citronovou šťávou, posypat drcenými oříšky, semínky.

Doporučuji i kefíry, podmáslí, bílé jogurty, olomoucké syrečky.

Při vašem jednotvárném stravování má tělo deficit a chuť na jiné druhy potravin, výživné látky a večer se nemůžete dojíst. Vaše strava má být pestrá, barevná, pravidelná.

Připravujte si do práce svoje jídlo v krabičkách, přemýšlejte nad jídelníčkem, plánujte, co nakoupíte za suroviny a co uvaříte. Sepište si jídelníček na pár dní dopředu. Chtít zhubnout a ještě být vegetariánem není jednoduché, třeba se i poraďte s výživovým poradcem, i když jejich práce je více finančně ohodnocená.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.11.12 22:27

Prostě se přestaňte stresovat a věřit všem blbinám. Toho celozrného pečiva jíte nějak moc. Také miluji chleba se semínky, ale peču si ho doma a sama a vím co jím. Je výborný a snědla bych bych ho za chvíli, ale odolám. je to o disciplině. Někdy povolím uzdu a druhý den to vidím na váze. A to jsem stará "koza". Ale dělám to pro svůj pocit. Jezte více zeleniny, receptů je dnes na internetu spousta, poradila bych, napsala, ale k ničemu by to nevedlo. mám své zkušenosti.

Ale to, co jste tady napsala, jako Váš jídelníček, tak to nikam nepovede. Čas nerozhoduje, 14.30, 17. 30 a tak dál, to nemá význam. Vy máte problém v tom, že se nesoustředíte na nic jiného, než na čas, kdy Vám je "dovoleno" podle nějakého předpisu něco pojíst.

Datum: 13.11.12 19:10

Vyřaďte Cereal Fit Bonavita, ovocný jogurt nahraďte bílým selským jogurtem, Flóru nahraďte sýrem, snižte množství pečiva, přidejte luštěniny (čočku), syrovou zeleninu, ovoce a bílkoviny.

Müsli si vyrobte sama (stačí na sucho opražit ovesné vločky a pak je střídavě doplňovat hrozinkami, ovocem, oříšky, medem, mlékem nebo bílým jogurtem).

Bílý selský jogurt chutná se vším na sladko s medem nebo s kousky ovoce, na slano se syrovou zeleninou, ...

___ Proč máte málo pohybu (ten je rozhodující)?

Datum: 13.11.12 22:45

Kde si mám přidat sacharidy? Spíš bych řekl, změnit sacharidy! Sacharidu máte dost, ale jen vodu cukrech! Potřebujete komplexní sacharidy, ne jednoduché cukry. Takže buď první řadě vynechat rohlíky a pečivo včetně pizzy, to je největší zločin, pak čokoládu a tučné syry, bohužel, své se snazite jite špatně. Taktéž jsem ve vasem jídelníčku, jestli se tak dá nazvat, nenašel večeři. Večeře je to, co snite před spanim. Med schvaluju, ale to ostatní ne, z jednoduchých cukru neshubnete a hladověním taky ne. To je otázka otázka, proc máte velký hlad. Jednoduché cukry obsažené v pecivu zvednout rychle glykemii, čímž se začne uvolňovat inzulin na srovnání hladiny cukru v krvi, ta klesá na normální hladinu a tělo žádá další pridel. Takže vynechat oligosacharidy a zařadit polysacharidy. Hlavně zařadit taky bílkoviny plus přílohy, ovoce a zelenina samozřejmě u každého jídla.

Od: askmenow*
Datum: 14.11.12 00:23

Navíc je tam málo ovoce a zeleniny.

A nepíšete o pitném režimu, co a kolik pijete.

A ta jednotvárnost je vážně hrozná, tři jídla denně maáte prakticky stejná (!), navíc ne úplně vhodná. Uvědomte si, že čeho nejvíce za den sníte je mouka - 3x denně rohlík, někdy i k snídani pečivo a i oběd je s pečivem, ať už ve formě pizzy, nebo tortily, těstoviny jsou složením podobné...

Jinak myslím, že snídani máte malou, plátek chleba je málo...

Netvrdím, že je to něco vše spásného, ale podívejte se na to, jaká jídla a jaké porce vymýšlejí v pořadu Jste to, co jíte. Myslím, že určitě musel být i nějaký díl s vegetariánem, mohla by to být inspirace.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.