Muze tampon protrhnou panenskou blanu?

Od: Datum: 26.02.13 18:39 odpovědí: 5 změna: 01.03.13 19:34

Dobry den, chtela bych se zeptat jestli mi mini tampon muze protrhnout panenskou blanu? Ja ho zkousela nekolik krat zavest dovnitr ale asi po ctvrtce uz me to zacina docela bolet... tak se chci zeptat jestli ho tam mam proste vsunout a nebo to nemam riskovat? Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.13 18:48

Máme nějaký rozumný důvod tampon používat? Správné zavedení nebolí, ale ze začátku ( používaní ) může být maximálně nepříjemný, nikoli bolestivý. Pokud nemáte podstatný důvod k užívání a máte obtíže s použitím, nepoužívejte ho. Pokud s používáním intimních potřeb jste nováčkem, netrapte se tím. Pokud již používáte potřeby dlouho a tampon vyžadujete navštivte svého lékaře, aby Vás prohlédl. V malém zlomku populace je nutný lékažský zákrok, ale to jistě nebude Váš případ

s pozdravem

FidoNet ®

Ohodnoceno: 3x

Od: mini*
Datum: 26.02.13 19:01

Dosli mi vlozky :D a tamponu mame doma zasoby... no jakoze neboli to, ze by se to nedalo vydrzet ale tak je to neprijemne... tampon jsem nikdy predtim nepouzivala...

Datum: 26.02.13 19:16

Dobrý den,

zkuste se podívat na internet, jsou zde dosti přehledné návody na to, jakým způsobem tampony zavádět. U každého balení by měl být také přiložený návod, jak je používat. Pokud s nimi nemáte ještě zkušenosti, vyberte pro začátek ty nejmenší, postupem času, až si zvyknete, můžete přejít na jiné.

Pokud máte, jak sama píšete, doma zásobu tamponů, jistě je používá i někdo jiný z rodiny. Nebojte se tedy zeptat se třeba na tuto věc své maminky, sestry či ostatních žen v rodině, které mají s tampony své zkušenosti. Pomoci vám mohou také kamarádky ze školy, holky bývají v tomhle ohledu dosti chápavé a nakonec, není to žádná ostuda a musí si tím projít každá uživatelka tamponů.

Důležité také je, abyste se dokýzala co nejvíce uvolnit, pokud ne, tak se svaly stáhnou a cizí těleso(tampon) mohou vypuzovat ven, a pak vás to může bolet - to je normální obranná reakce těla, že něco není v pořádku.

Domnívám se, že tampon v určitých případech porušit panenskou blánu může, je to velmi individuální, panenská blána je také různě pevná, pokud ji máte pevnou, tak se asi neprotrhne, ale některé ženy ji mají slabou a tak se to opravdu stát může a žena to ani nemusí zaznamenat. Nicméně to, jestli pannou stále jste, vám spolehlivě řekne gynekolog po patřičném vyšetření.

Pokud bolest přetrvává, tak raději kupte opravdu ty vložky , ta bolest vám za to nestojí, i když za nějakou dobu to opět zkusit můžete a třeba to již půjde bez problémů.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.02.13 19:16

Dobrý den. Zavádění tamponu chce trochu trpělivosti a cviku. Musíte si najít tu správnou polohu při zavádění a být uvolněná. Ohledně panenské blány _ velikost mini by Vám neměly nijak ublížit. Dobře zavedený tampon by neměl nikde tlačit, neměla byste se cítit nepříjemně. Pro snadnější zavádění je dobré použít trochu lubrikačního gelu. Lépe vklouzne dovnitř na správné místo. Pár tipů pro zavádění najdete i v této diskuzi:

https://www.poradte.cz/nejen-…ny/3759-tampony-zavadeni.html

Ohodnoceno: 2x

Od: malorin*
Datum: 01.03.13 19:34

Myslíím, že jen, pokud by ses o to snažila :)
Pokud ti není vyloženě nepříjemné nosit vložky, asi bys tampony neměla moc řešit (záleží na situaci). Pokud ano, tak si prostě musíš najít tu polohu.
Já, mám tampony radši kvůli pohodlnosti.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.