Obličej ráno nemýt?

Od: Datum: 11.04.13 12:49 odpovědí: 13 změna: 11.04.13 19:34

Ahoj, kamarádka mi říkala, že není dobré mý ráno obličej vodou, že to pleti škodí, vysouší ji to. Já jsem zvyklá večer odlíčit, umýt čistícím gelem, namazat krémem a ráno po probuzení opáchnout a zase namazat. Ale prý to tak není dobře. Je to pravda? Taky se ráno nemyjete? Mě by to teda vadilo asi...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.13 12:55
avatar

nevím proč by mělo vadit mytí obličeje po ránu,nemůže mu to nijak uškodit. já osobně si obličej po ránu nemyju jen namažu a běžím pryč :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Od: askmenow*
Datum: 11.04.13 12:57

Je to otázka zvyku. Já si ráno ve sprše čistím obličej jemným čistícím gelem (který se používá na mokrou pleť, takže obličej samozřejmě namočím), a pak ho ještě přejedu pleťovou vodou. Pak krém a líčení.

Když jsem ale u příbuzných, kde mají extrémně tvrdou vodu, nemůžu si ji dát na obličej vůbec, mám hodně suchou pleť a okažitě se mi udělají šupinky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.04.13 12:57
avatar

Prý je dobré ráno ponořit obličej do ledové vody - je to prý lepší než všelijaké omlazující krémy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: daniella*
Datum: 11.04.13 19:09

Haha, od určitého věku nořím po ránu do ledové vody také paže krk a prsa, abych se vůbec v nejbližší době probrala.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 11.04.13 13:05

Ahoj. Dle mého názoru je mytí obličeje součástí ranní hygieny. Nedovedu si představit neumýt si ráno obličej. Obličej si umyju - nejlépe chladnou vodou a pak ošetřím krémem. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ifkali*
Datum: 11.04.13 13:09

To bych nedokázala, ráno se neumýt, souhlasím s tou hodně studenou vodou, jak tu bylo psáno, ale neumýt obličej, to nee.

Já zase slyšela, že se na noc nemá dávat žádný krém , jenom umýt a nic, prý aby si plet´ odpočinula, tak taky nevím))

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cobrak*
Datum: 11.04.13 13:33

Každopádně bych chtěl tu Tvojí kamarádku vidět, jak vypadá, když si ráno nemyje obličej :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 13:36
avatar

Je pravda, že coda vysouší, ale proto je právě třeba nanést na obličej po umytí krém:) Za mě určitě umývat, kdo si ráno neopláchne obličej od potu, ospalků a zaschlých slin (jak si v noci poslintá polštář a pak se po něm válí*smich*), je pro mě tak trochu čuně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luciekres*
Datum: 11.04.13 13:38

no mě zase ráno vadí voda na obličej, proto už několik let praktikuji to že ráno si obličej nemyji ale pouze ho přejedu pletovou vodou, perfektně to vyčistí a je to svěží..pak namažu krémem...s obličejem nemám žádné problémy možná i díky tomu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 11.04.13 13:51

Nevím, jak to působí ne pleť, ale beru to jako automatické hned po vyčištění zubů už od mala, takže jsem nad tím nikdy nepřemýšlel.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: julka*
Datum: 11.04.13 15:07

Dokud si neumyju obličej studenou vodou, tak nejsem probuzená.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 16:15
avatar

Názory se rozcházejí. Já si pamatuji, jak kosmetičky a specialistky na pleť doporučovaly hodně teplou vodu a kvalitní mýdlo, pak vytřít froté ručníkem dost razantně, aby se pokožka prokrvila. Dove na tom dokonce měl postavenou reklamu na mýdlo, které je krémové a ideální na pleť. Pak nastal čas, kdy se odličovala a ošetřovala pleť jakoby motýlími křídly. Skoro bez dotyku. A v podstatě, si myslím, že je to lhostejné. ;) Mladé pleti ledacos zas až tak nevadí a když příjdou roky, máme každá odzkoušený postup i kosmetiku. Ikdyž si něco zaviním, pling a čas to odstraní. Horší, než péče o pleť, je strava, smog, nedostatek tekutin, kouření, nedostatek spánku. :DČistá, studená voda, zdravé pleti ještě nikdy neublížila. Nikde není psáno, že se vaší pleti líbí to, co má ráda pleť vaší kamarádky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.04.13 19:34
avatar

Ano je to škodlivé protože tímto nepoužíváte drahé sráče od výrobců kosmetiky a tím je vlastně okrádáte *smich* .

Jinak toto používám co si pamatuji tak minimálně 35 let ,spíše 40, a žádné problémy.Dříve když jsem ještě bydlel u rodičů na vesnici a byl v zimě sníh,tak jsem jen tak v pyžamu vyběhl na dvůr a umyl se sněhem-SUPER ,pokud můžete,tak to zkuste někdy.Bez umytí ráno studenou nejsem celý den funkční!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.