Nezkušenost ve vztazích - jak se zachovat?

Od: Datum: 07.03.13 22:20 odpovědí: 11 změna: 08.03.13 18:09

Dobrý večer,

já vím že je to docela dětinská otázka ale potřebovala bych poradit od někoho nestranného a třeba staršího a hlavně zkušenějšího, jak byste to viděli vy.

Budu se snažit stručne: Před lety jsem měla krizi s přítelem a už dlouho předtím znala jednoho muže (znal se s ním), se kterým jsem se víc a víc začala sbližovat. Bylo to příjemné, už jenom proto že jsem prožívala v sobě hrozný smutek z celé situace (rozchod). Nějak jsem toho známého neřešila, jen mi častěji začal volat, pak psát a pokaždé mi v nich psal že po těch letech ví, že mě má rád a že se také umí postarat - v tý době jsem se stěhovala od přítele. No, brala jsem to všechno od něj né moc vážně protože jsem si myslela že mu jde hlavně o to jedno a chce to jen něčím zaobalit, aby se neřeklo. Kdykoliv mi zavolal a zjistil, že jsem u přítele- balila jsem si věci, tak se vyptával co a jak a prostě byl hrozně zvědavej až mi to bylo nepříjemný. Úplně jsem se divila, jak se "zajímal". Po delší době jsme se s ním sešla, že zajdeme na víno a pokec, chtěla jsem se prostě odreagovat. No a po celém večeru jsme skončili v posteli. Moc se mi to líbilo o tom žádná, jenže ve mně bylo takovýho zmatku v tý době. Abych to zkrátila, tak po asi půl roce jsem se vrátila k bývalému a on když se to dozvěděl, začal na mě být docela hnusnej - napsal mi tenkrát že mě docela chápe, že když jí chlap nechce "to" tak že si ženská musí nějak pomoct. A to jsem mu nic neudělala. Musim říct, že se ze začátku dost snažil ale po mém návratu k bývalému docela otočil a začal se chovat zvláštně, je ke mně občas teda tak milý jako ze začátku a čas od času mi dá takovou slovní podpásovku, že mě to od něj docela mrzí. Pomalu si začínám myslet,, že jsem byla asi slepá vůči němu. Třeba jsem mu měla dát šanci Je to pro mě v životě docela důležitá osoba a nerada bych ho jako kamaráda ztratila. Jenže mám pocit, že to asi čistě jen kamarádství nebude. Proč žádám o radu, protože jsem si najednou tak strašně nejistá chováním k němu. Myslíte, že má cenu s ním nadále udržovat kontakt a nebo ho úplně odstřihnout od svého života? Moc děkuji za rady zkušenějších


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.13 07:41
avatar

A proč se tomu divíte? Jeho jste jen využila k nějakému svému obveselení, jinak jste zůstala v náručí svého bývalého přítele. Takže je jasné, proč se k vám takto chová. Jak můžete čekat, že budete i nadále kamarádi? Proč ho jako kamaráda chcete? Jako zálohu, až vám to zase s přítelem nebude fungovat, abyste měla kam jít a ke komu skočit do postele? Protože takto to vidí váš "kamarád".

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.03.13 08:28
avatar

proste je nasranej :) vy byste v jeho situaci nebyla?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andelinka*
Datum: 08.03.13 18:09

Takže jestli tomu dobře rozumim, tak uražená mužská ješitnost? Jsem ráda, že taky přidal názor nějakej mužskej

Datum: 08.03.13 09:19
avatar

Toho pána jste asi měla jen jako náhradníka na mezidobí. Když jste se se svým prvním rozešla, potřebovala jste se někomu vyplakat na rameni, potřebovala jste slova útěchy a co si budeme povídat, taky sex. A všeho se Vám dostalo. Protože "Kamarád taky rád".

A vy jste se vrátila k tomu prvnímu a ten náhradník vidí, že jste si s ním jenom hrála. Tak se nedivte, že se chová tak, jak se chová. Myslí si asi o Vás, že vlastně nevíte, co chcete. Možná i právem.

Nechala bych tomu volný průběh, žádné důvěrnosti, ale ani žádné přehlížení. Když se potkáte, nezávazně spolu promluvte. Ale nic víc.

Jinak nechápu, že píšete, že je to pro Vás docela důležitá osoba. Pokud by tomu tak bylo, nepoužila byste ho jako hračku, ale vážila si ho. Někdy je k Vám milý a někdy Vám dá slovní podpásovku - divíte se? Chová se tak, jak jste si zasloužila. *bzum* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.13 11:34
avatar

Dobrý den. Odstřihněte ho úplně. Nenechávejte si v záloze otevřená zadní vrátka, kdyby náhodou...Není to moc fér, nedivte se, že se mu Vaše chování nelíbí a dává Vám to najevo. On se možná cítí být Vámi jen využitý, to Vás nenapadlo?

doplněno 08.03.13 13:28:

O vztah s Vámi nestojí, takže pokud nechcete být jen občasnou milenkou, zapomeňte na něj. Anebo se s tím smiřte. Každý svého štěstí strůjce...Je to Váš život a jaké si to v něm děláte, takové to prostě máte...Co na to říká Vaše hrdost?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andelinka*
Datum: 08.03.13 15:00

Jenom mě to trošku zmátlo, protože ze začátku to jako vznik něčeho nového vypadalo. Jak jste psala, že v případě pokud bych mu nechtěla být milenkou, mám na něj zapomenout. Jenže já vím, že se máme prostě rádi a kamarádi jsme, zajdeme spolu občas někam, dokážeme se spolu normálně bavit a rozumíme si. Spíš mi jde o to, že ze začátku to z jeho strany nějak vypadalo a potom všem to takto "otočil". Tak nevidím důvod, proč by měl být naštvaný, že jsem ho, stejně tak jako on mě využila k sexu. Myslela jsem si, že to má takto nastavené a proto mě pak jeho reakce překvapila. Nehledě na to, že mi během toho období s ním říkal že kdybych se ke svému bývalému vrátila, tak bych byla férová. A pak tohle všechno. Já toho dotyčného mám opravdu ráda, jen se mi nedaří asi dát najevo city tak, jak by si přál.

Datum: 08.03.13 16:00
avatar

Na mne to působí dojmem, že jste to otočila Vy svým návratem k původnímu příteli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andelinka*
Datum: 08.03.13 17:35

Protože mi bylo s přítelem dobře ovšem jsem nečekala, že na mě začne být takový, jaký je. Tak mi to přišlo, jako bych ho v něčem zklamala.

Od: andelinka*
Datum: 08.03.13 13:14

Děkuji všem a ještě abych to doplnila: Mně to svým způsobem k němu prostě táhne ale nejsem si právě jistá no. Nicméně jsem mu to i potom řekla, tížilo mě to a chtěla jsem aby to věděl. No a on mi na to potom všem řekl, cituji: ... a nebo ty sis myslela, že by mezi náma mohlo něco bejt? Mohlo, hodně blízcí kamarádi - asi nemusím vysvětlovat, co tím myslel že... Ale tím mě přesvědčil, že asi mě tak moc rád nemá...nebo že by mi asi ve vztahu se mnou nemohl věřit...Nevím, spíš se po této události v sobě nevyznám už vůbec...

Datum: 08.03.13 13:21
avatar

Neměl Vás rád, jen prostě využil příležitosti, kdy Vy jste hledala něčí náruč. Ale Vy jste toho také využila, takže si nejste navzájem nic dlužni.

Jak se říká, jeden za 18 a druhý bez 2 za 20.

A jak by mohl vztahu s Vámi věřit, když byl pro Vás jen takový utěšitel pro mezidobí? Nemá pro Vás žádnou cenu, stejně, jako Vy nemáte žádnou cenu pro něj. Prostě - jen nastala příhodná situace a té jste oba svorně využili.

Takže nemá cenu to dál pitvat. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andelinka*
Datum: 08.03.13 13:33

Díky za odpověď ale my se stále občas setkáme na kamarádské úrovni a hodně si rozumíme.

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.