Spořitelna mi nepřevedla peníze (rodičovskou)

Od: Datum: 26.02.13 09:41 odpovědí: 2 změna: 26.02.13 13:35

Dobrý den

jako většina maminek mám i já problém s rodičovským příspěvkem. Do října 2012 jsem dostávala rodičovskou na svůj účet u mBank vždy nejpozději 14. den v měsíci (většinou 9. dne). Od října 2012 mi rodičovská chodila 15 dnes v měsíci přes technický účet u spořitelny, který jsem dostal k s-kartě. Už minulý měsíc, tedy v lednu 2013, mi rodičovská došla ještě později - prý díky amnestii, ale to prodavačky u pokladny nezajímá ... Dnes jsem zjistila, že na svém účtu u mBank stále nemám rodičovský příspěvek. Volala jsem na úřad práce, abych zjistila, kde je chyba. Tam mi paní řekla, že vydí dávkový příkaz ze 6.2., takže prý peníze měly jít někdy 7.2.. A prý vidí i to, že si nechávám peníze přeposílat na svůj účet. takže tam je vše v pořádku. Takže jsem šla do spořitelny, kde mi řekli, že oni tam peníze mají a o příkaz o tom, že si přeposílám peníze, jsem zrušila. Prý tam mám peníze od 15.2., příkaz jsem rozhodně nezrušila! Bohužel díky jejich jednání, jsem nestila včas zaplatit elektřinu, plyn, školku, telefon, penzijní, pojistky dětí ... Chtěla jsem se tedy zeptat, zda mám nárok na nějaké symbolické odškodné od spořitelny? Případně, jak mám postupovat, přeci si tohle nemusím nechat líbit.

Děkuji za odpověď

Monika H.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: xxccxxbbgg
Datum: 26.02.13 09:46

Nadávejte na spořitelnu přikaz na zrušení peposílání. Jednoduché. A pokud jste ho nedala, at vám ho předloží. JInak se starat 26. jak to, že peníze nepřišly 9. je trochu nezodpovědné. Stejně jako neplatit nájem a elektřinu. Snad, pokud vás vypnou se poučíte a budete si řešit věci zavčas a ne až když je pozdě.

Ohodnoceno: 0x

Od: monikah
Datum: 26.02.13 13:35

Víte, já už se dotazovala 15.2., kde mám peníze. Na úřadě mi nic neřekli, prý mají čas do konce měsíce. Na spořitelně bylo taky ticho, že čekají na úřad práce. Já patřím mezi lidi, kteří svoje závazky platí včas, nikdy nic nenechávám na poslední chvíli! znovu jsem pak svoje peníze hledala 21.2. a opět se stejným výsledkem - je čas do konce měsíce!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.