Jak vyprat kožené sálovky?

Od: Datum: 24.11.11 12:05 odpovědí: 11 změna: 17.05.15 08:54

Zdravím, milí rádcové a rádkyně. Mám za úkol vyprat černé kožené sálovky, nevíte, na kolik se perou? A zřejmě bez aviváže...? Netuším, a nerada bych boty zničila.

Děkuji za odpovědi*slunce*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: noproblemo*
Datum: 24.11.11 12:13

do pračky bych je nedával, pěkně v ruce s trochou pracího prášku

hlavně nedávat schnout k topení a po vysušení naimpregnovat

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.11.11 12:31

Dekuji:) Nicmene tata uz je takhle nekolikrat pral, ted je bohuzel pryc, takze je to na me...

Datum: 24.11.11 12:29

Martino manželovi bílé, kožené sálové kopačky na nohejbal jsem dala do automatky na 40 stupňů aby tam nebyly sami přidala jsem k nim domácí oblečení z chalupy. Vypralo se krásně, pak vycpat papírem a sušit (já sušila poblíž radiátoru), usušené manžel natřel, teď se nesmějte, modrou indulonou.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.11.11 12:31

Ja natiram zlutou, takze se muzeme zasmat obe:D Na tech 40 to zkusim, a davate i avivaz, nebo radeji ne?

Datum: 24.11.11 13:21

Dala jsem trochu Arielu na skvrny a trochu Lanzy jinak nic, manžel se taky obával že jsou to jakési Ričbegy-nebo jak se to jmenuje a že byly drahé ale dopadlo to super.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.11.11 12:33

Domnívám se, že se prát nesmí, aby nepopraskaly, nebo se neodlepila podrážka. Jinak užívat krémy či jiné výrobky určené k ošetření kožené obuvi.

Od: olaf71*
Datum: 24.11.11 15:12

trochu mě zaráží, proč je prát. to měli v tělocvičně bláto?

Praní bot v pračce nemám rád. jednou jsem takhle přišel o dvoje boty za pět tisíc.

Datum: 24.11.11 15:22

Zablacene samozrejme nejsou, ale jelikoz je tata pouziva pravidelne, jsou casto mokre a zpocene. A to se v ruce tezko pere... Nicmene jsem je vyprala na 40, ted je susim a v pohode:)

Od: olaf71*
Datum: 24.11.11 15:48

vždycky, když se sejdeme v šatně před fotbálkem a vyndáme kopačky, tak to je smradu. jako by to patřilo k rituálu, smějeme se tomu, jakej to je smrad. občas někdo vybalí i ponožky od minule a to je liga. *uf*mě osobně vydrží kopačky max. jednu sezonu, jak lisovky, tak sálové. pak je vyhodím i s tím smradem.

Datum: 24.11.11 15:51

Me staci, kdyz slezeme z vody, boty do vody i to promocene propocene obleceni ma taky charakteristicky pach:D

A ty ponozky od minule...:D:D Jezis...

Sve tenisky na doniceni uz mam osm let, alovky se drzi druhy rok. Tata ma prave od lonskeho dubna, ted se perou podruhe nebo potreti.

Datum: 17.05.15 08:54

Ahoj. Peru boty v pračce několik let. Vždy je nejdříve hodím do umyvadla a vydrbu kartáčkem na ruce popř. starým zubním kartáčkem (čekám až je manžel z domu, protože ty kecy, že ucpu odpad nepotřebuji poslouchat). Bydlíme na vsi, takže jaro a podzim jsou blátivé období na botasky. Pak boty dám na 40 C do pračky. Co se týká KOPAČEK, tak ten neskutečný smrad vydrbáním ze všech stran v umyvadle nezmizí, tak projdou ještě cyklem vymáchání v octové vodě, pak až jdou do pračky. Zničila jsem za tu dobu jen jedny BÍLÉ kožené botasky mého syna. Chyba byla samozřejmě již na počátku, kupovat do školky bílé boty nedoporučuji. Fakt jsem prala hodně často, takže se na špičkách v bubnu omlátily, a pak se snad i začaly rozpadat. Takže závěr jsem vyvodila, že v pračce chyba nebyla, používám ji dál, ale v obchodě se vyhýbám "krásným" načinčaným botkám, neboť mám syna...;).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.