Bolavé zápěstí - jen namožené

Od: odpovědí: 4 změna:
Dobrý den.O víkendu jsem obsluhovala jakozto catering na velké firemni akci.Nosila tác, talíře, roznasela pití.Od te doby do dneška neudržím pomalu ani lžíci.boli mě celé zápěstí a při námaze až to střílí do prstů a mám lehký třes.K doktorovi zatím nechci, ruku potřebují.může být jen namožené? Nikdy jsem netrpěla na žíly.
4 odpovědi na otázku

 

 


4x

pravděpodobně budete mít namožené nebo natažené šlachy. Chce to dát ruku do klidu (nejlíp ortéza) a netahat nic těžkého, nenamátat atd... Aby se to nevyvrbilo v zánět šlach...

doktorem nic nezkazíte...

 


2x

K doktorovi je to otázka, jestli má smysl jít, pokud to byla jednorázová věc, nejspíš by vás poslal s brufenem domů, koneckonců, je teprve úterý. (Nebo, jestli máte pečlivku jako my, k pěti dalších specialistům. :-D) Zánět je otravná a úmorná věc, určitě se vyplatí mít ruce v klidu, i když se to zrovna nehodí. Uhánějte k němu okamžitě, jak by se to začalo zhoršovat. Osobně mi na tohle pomáhá zpevnit ovinadlem a mazat koňskou mastí, v nejhorším ten brufen, má v sobě protizánětlivé složky, tak si namlouvám, že to pomáhá :-D (Rozhodně se mi to do zánětu ještě nikdy nerozjelo, i když si nezdravými sportovními aktivitami po delších pauzách ruce namůžu vcelku pravidelně.) Kdyby to ale bolelo už zkrátka moc, ztrácela jste cit v prstech, dostala teplotu a tak dál, tak je to jasné. Najít si knihu s tlustými listy, abyste je zvládla otáčet při čekání u ortopeda, tam je to vždycky nadlouho. )


Obinadlo na něm mám ale ne koňskou, ale kastanovou mast, koňskou bohužel nevedu.semtam na večer, jak obinadlo odlozim, ruka je teplá.Snad se to dat do kupy.Děkuji.

 


0x
avatar kapkanadeje

Polednice, právě proto, že ruku potřebujete, návštěva lékaře je nejspíš na místě. Jen on může posoudit závažnost Vašich potíží a doporučit Vám i něco proti bolesti. Takhle Vás to bude trápit dlouho a zbytečně budete trpět.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]