Strie - jak je zredukovat?

Od: odpovědí: 4 změna:

Určitě vim, že strií se uplně zbavit nejde, ale mám je už od 12 let a docela mě to štve. Byla sem hodně tlustá, to přiznávám, jenže teď mám 55 kilo, což podle mě není moc a strie mě trápěj furt ... Chtěla sem se zeptat, jelikož už je pozdě na nějakou prevenci, o který ale píšou všude když hledám něco striích, jestli neznáte nějaký spolehlivý krémy nebo tak, který by ty strie redukovaly, ale přípravky ne moc finančně náročný a který se daj koupit skoro všude ... nebo nějaký rady jak na ně :)

4 odpovědi na otázku

 

 


1x
avatar kapkanadeje

Proti striím lze bojovat používáním mastí a krémů, které vyživují elasticitu kůže. Nejvhodnějšími jsou přípravky s elastinem a vitaminem E. Prevence je dobře popsána např. zde: http://strie.eu/

doplněno 20.11.11 13:34:

A určitě baštit vitamin E. ;)

Jen bych dodala, ještě je dobrá masáž problematické pokožky, pořádně ty krémy dostat do kůže. Za prvé se lepší vstřebají, za druhé masáž pomůže prokrvení kůže a jejímu "oživení". ;)

doplněno 20.11.11 14:22:

*smich* já neopisovala *smich*

 


1x
avatar meandra

Jak mi bylo řečeno odborníkem: na strie jsou krémy neúčinné a tudíž jde o vyhazování peněz. Proti striím fungují různé promašťovací krémy jen jako prevence. Strie jsou podkožní praskliny, tudíž ošetření krémy je pro ně neúčinné. Někdy jsou vidět více, při opálení a zhubnutí méně. Jediné co by snad mohlo zabrat, jsou různá laserové ošetření, nebo ultrazvuková, ale to už je spíš pro odborníka.

 


0x

Speciální přípravky nejsou lepší, než cokoli mastného - důležitá je tam ta masáž. A dodržovat pitný režim.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]