Je těžká práce cukrářky?

Od: odpovědí: 7 změna:

Ahoj, uvažuju o tom, že bych se vyučila cukrářkou.Jenže nevím, jestli bych to zvládla.Neděláte někdo cukrářku?Je to těžký?Díky za odpovědi.

7 odpovědí na otázku

 

 


6x
avatar kapkanadeje

Ahoj, cukrářku nedělám, ale myslím si, že je to stejné jako u každého jiného oboru. Aby ti šel co nejlépe, musíš k němu mít dobrý vztah a ta práce tě musí bavit. Pak to jistě těžké nebude ani pro tebe.

 


4x

8-10 hodin denně na nohou. Tahat pláty s piškoty, s naplněnými korpusy, o zdobení dortů si budete muset nechat dost dlouho zdát, to je výsada starších cukrářů. Teda jak kde. Pokud se dostanete do větší výrobny, tak monotonní stále stejná práce, na 2-4 druzích zákusků, které budete dělat kolem dokola. Občas když někdo omarodí, tak i něco jiného, prostě fabrika. V malých cukrárnách je to jinačí kafe. Výroba celého sortimentu, muset znát receptury, mít fantazii, dělat i ty dorty, sama si péct, náročné ale hezké. Navíc krásně voníte vanilkou. Moje manželka mě na tu vanilku kdysi "ulovila". Bóže to už je let...

 


3x

Cukrářka opravdu nejsem, ale i tak mohu s jistotou říci, že je to povolání pěkné, ale časově náročné. Pokud má být cukrářka úspěšná, musí zvládat nejen technologii cukrářské výroby, ale mít také fantazii a hlavně chuť do práce, která je, ač se to nezdá, často velmi pestrá... Mrkněte se na cukrářku ze Lhoty u Vsetína.

http://www.cukrarna-mikulcova.cz/historie.php

 


2x

Obecně jsou práce "kuchyňské" poměrně náročné na fyzičku - nataháte se dost těžkých věcí, většinou se pracuje ve stoje... ale docela bych řekla, že na tom budou cukrářky ještě docela dobře. Co ale být musí, a mám takový dojem, že se kolem toho týkají i přijímací zkoušky (nebo t tak alespoň bývalo), manuálně velice zručné, jinak řečeno šikovné. Prostě někdo ty růžičky, pusinky a pičičurky dělat musí a chce to mít nějaké základní předpoklady, které škola už jenom rozvine.

 


2x
avatar babajaga

Všichni rádci mají pravdu. Musíte mít vztah k té práci a dělat ji opravdu s láskou. Jinak "z musu" se Vám to dařit nebude a cukroví by nebylo nic moc. Fyzicky náročné taky, než je na talíři ten krásný řez, tahaly se plechy s těstem, hlídala trouba, krájelo se a promazávalo. Také si musíte uvědomit ty hromady použitého nádobí a to myjí pokaždé učni, mistři cukrářští ne. Je to povolání krásné, ale náročné. A také budete muset mít hodně pevnou vůli a málo ochutnávat, abyste se brzy nedostala na velikost XXXXL. To je u sladkostí natotata. *smich*

Jinak cukráře a jejich výrobky obdivuji, co všechno se dá z těsta a polevy vykouzlit. V Pardubicích je soukromé perníkářství, pozná se to z nádherné kořeněné vůně už 200 m, než k němu dojdete. Pokaždé vydržím půl hodiny u výlohy a obdivuji, co všechno dokáží šikovné ručičky udělat pro radost a mlsné jazýčky nás ostatních. Je to pastva pro oči. Jsou tam takové věci, že bych do nich nekousla ani za nic, to by snad bylo přímo zneuctění těch mistrovských děl. ;)Jaga.

doplněno 21.11.11 05:22:

Přečtěte si knížku PUSINKY, od Stanislava Rudolfa. Je to taková milá knížečka pro mladá děvčata a pojednává o kamarádkách, které se učí na cukrářky.

No jak to tady čtu tak jsem si vzpoměl na heslo našeho mistra na učelišti..." Nezapomeňte na to chlapci ,že se učíte truhlářema kvůli tomu , aby jste mohli dělat zbytek života stěhováky! "Tenkrát jsme z toho měli srandu,ale musím uznat že měl skoro pravdu...*smich*

 


0x
avatar mil

Cukrářka, cukrář je umělec. Nejen na pohled musí mít výrobky pěkný, ale i chuť musí být krásná a pohladit. ;)

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]