Čistění uší

Od: Datum: 26.10.11 13:30 odpovědí: 15 změna: 30.07.14 21:15

Dobry den

pracuji v hodne prasnem prostredi a mam pocit ze mam dost zalehle v usich ikdyz si je vzdy ze sprse proprachuju a cistim klasickyma tycinkama s vatou tak mam pocit ze to neni ono...

Cisti te si usi timto zpusobem nebo je znate neco lepsiho?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.11 13:37

Ušní čistící roztok.

Ohodnoceno: 2x

Od: sisinka*
Datum: 26.10.11 17:28

Dobry den,ja mela kdysi davno zanet v uchu,a lekar mi tenkrat kladl na srdce,zda si necistim usi temi vatovymi tycinkami.Pry se do usi nic nestrka,ani se tam nedloube paratkem,sponkou a jinymi predmety.Pry zvukovod jen umyt teplou vodou,a vytrit rucnikem.V dnesni dobe jiz lze koupit v lekarne cistici sprej do usi,a take snad jsou k dostani nejake svicky do usi,ale to si pri sebelepsi predstave nejak nedovedu predstavit jak ta zapalena svicka funguje.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.10.11 17:37

e je mužete koupi ty svicedo uší ww.darky-svicky.cz/stranka-novinka-usni-svicky-39?sklikw.steviebertz http://wwdoni.cz/sluzby/cinsk…edicina-2/usni-telove-svicky/

doplněno 26.10.11 17:40:

http://www.steviebertoni.cz/s…edicina-2/usni-telove-svicky/

doplněno 26.10.11 17:42:

http://www.darky-svicky.cz/st…-novinka-usni-svicky-39?sklik

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.10.11 18:32

pro sisinku: to se jenom jmenuje "ušní svíce", ve skutečnosti je to dutá trubička z bavlny napuštěné voskem, která se jedním koncem zasune do ucha a druhý konec se zapálí. Jak odhořívá, vzniká komínový efekt (teplý vzduch stoupá nahoru a vytahuje neřádstvo z ucha, i teplo má určitý vliv na uvolnění nečistot a tlaku v uchu). Nechá se hořet po značku (určitě ne až k uchu) a odstraní se.

Od: lui*
Datum: 26.10.11 20:22

Ty spreje jsou možná dobrý, ale stejnou službu udělá i kysličník do uší.

Od: krkovicka*
Datum: 29.10.11 19:23
Říká se-do uší loktem,dál už ne.Ve vašem případě si vyčkejte v čekárně a nechte si uši doktorem vypláchnout.

Od: greg®
Datum: 30.10.11 00:28

čistím si je často tím co příjde zrovna pod ruku.To znamená třeba : klíčem od auta,propiskou, držadlem lžičky atd...

Vatový tyčinky mě přijdou na čištění uší jako nevhodné protože si myslím,že bordel snima nacpu akorát dozádu a prd vyčistím

Datum: 30.10.11 00:45

Zato klíč od auta je vhodný *smich* Pak už jedině stovka hřebík *smich*

Datum: 30.10.11 10:04

*smich*... a najednou... ticho...

Datum: 30.10.11 11:26

Muzikanti čas od času zajdou k ušnímu na výplach. Ucho se brání silnému zvuku zvýšenou tvorbou mazu, který pak funguje jako špunt. ;) Zastavte se v lékárně a poslechněte si nabídku.

Datum: 30.10.11 14:19

No já po tom co jsem absolvoval cisteni usi na ORL tak uz nemam z niceho obavy. Pro ty kdo nevi. Dela se to jakoby velkou injekcni strikackou bez jehly a doktorka se s tim moc neparala, cpala to do me, ze jsem myslel ze to potece druhym ven.
O te doby kdyz mam pocit zalehleho ucha, vezmu vlaznou sprchu, prizacpu pulku direk (vyssi tlak vody) a sam si je proplachnu. Clovek se az divi co vse vyplave. :)

Od: krkovicka*
Datum: 30.10.11 20:28
Kejki.hm...a zánět středního ucha se Vám zatím vyhýbá ;)

Od: bizon*
Datum: 30.10.11 20:35

Ten proplach doporučuji.. Velká stříkačka plná vody a šup s tím do ucha a potom budete i trávu slyšet růst! Bizon

Datum: 30.10.11 23:39

Zatim ano. Nedelam to casto. Myslim, ze voda z vodovodu by nemela byt zavadna, na ORL ji meli z tehoz zdroje *smich*

Od: beran55
Datum: 30.07.14 21:15

vatové tyčinky nikdy! jak já jsem si s nima zavařil! na čištění používejte sprej - mě vyhovuje Aurecon, funguje výborně, uši vyčistí, slyším výborně a konečně nemám problémy s bolestí uší způsobenou tyčinkama, hlavně si do ucha nic necpěte!

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.