Jak to říct mámě - hodně se potím

Od: Datum: 23.11.12 16:27 odpovědí: 12 změna: 23.11.12 18:13

Dobrý den.

Mám 13 let a už asi dva roky mě trápí jeden problém, který je teď už opravdu nesnesitelný. Hodně se potím. Opravdu nadměrně - třeba jen snídám, mám na sobě triko, a když vstanu a jdu do koupelny učesat se, tak v zrcadle vidím, že mám fleky v podpaždí veliké asi jako moje hlava. *blee* Deodoranty ani antiprespiranty mi nepomáhají, nanejvýš tak na pět minut, což je nic.

Na netu jsem našla nějaké informace o tom, že se to dá vyléčit pomocí nějaké operace. Potom taky o nějakých injekcí, nebo co. Každopádně nevím, jak o tom říct mamce. "Ahoj mami, ve škole nic, mám jen dvojku z přírazu, jo, a musim ti něco říct, já se potim jako prase, co s tim, prosim tě, zbav mě toho." *stop*Nemáte nějaký nápad, jak jí říct, že se potím víc než chlap na stavbě? Není to můj první problém, protože musím taky nosit rovnátka, kontaktní čočky, a pak mám taky strie.*hi*Už mi je to trapný, že jsem tak problémová.

A nebo mi třeba prosím napište, jestli něco nemůžu sehnat sama, za přijatelnou canu, co by mně pomohlo. ;) Děkuju.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 23.11.12 16:31

Copak ty nebydlíš s mámou? Ty bydlíš někdo mimo domov? Přece pokud se takto nadměrně potíš "jako chlap na stavbě", tak to nelze přehlédnout a máma jistě není slepá. Že ty si z nás děláš legraci?

Od: break*
Datum: 23.11.12 16:36

Ne, legraci si nedělám, ale když já se to snažím nějakou maskovat. je mi to prostě trapný, no.

Datum: 23.11.12 16:42

AHOJ! , mamince to určitě řekni, není to nic za co by ses měla stydět a jeslti spolu máte dobrý vztah, tak určitě najdete nějakou alternativu jak problém vyřešit ;) zkuste lékárnu, existuje spousta přípravků , a mě třeba na to hodně pomáhá DRICLOR ;) je tam ice hliník a tak dále ale díky němu se nepotím v podpaží vůbec ;) stojí něco okolo 250 kč a seženeš ho normálně v lékárně ;) pak je na to třeba i botulotoxin, který se vpichuje ale bolí to a stojí to tisíce ;) přeju hodně štěstí

Od: ku*
Datum: 23.11.12 16:49

Páni... jde to vyřešit v pohoďe.

1. Pořádně se každej den vykoupej a namydli :)

2. Pokud to nepomáhá (40 procent), tak si půl hodiny před koupáním místa natři máslem nebo olejem (opravdu to pomáhá, věř mi)

a asi tak po 3 dnech to přestane.

Datum: 23.11.12 17:07

no, zkusit to můžu, až nikdo doma nebude... :)

Datum: 23.11.12 16:55

Driclor hned nedoporučuji. Ten mi jen situaci zhoršil. Potil jsem se jen v podpaží a po asi necelém 6 mesíců používání jsem se začal hodně potit na jiných místech těla. Prostě tělo jako organismus neošálíte najde si svoji cestu. Myslim, že tvůj případ bude stejný jako můj tím spouštěčem je stresová psychika. Je to neviditelná věc, ale ve skutečnosti rozhoduje ovšem. Já jsem byl o něco starší než ty, kdy začali moje problémy a bylo to tím, že jsem byl cca od 15let psychicky šikanovaný a hodně těžko jsem se z toho dostal a zcela mi to obrátilo život. Doporučuji ti vyhledat (skutečného) odborníka na dermatologii a psychologii a rešit to hned na začátku. To ti rádi člověk, který ví co tě jinak bude čekat. Hodně štěstí

Datum: 23.11.12 17:08

je sice pravda, že nejistota mi přetéká z kapes, protože jsem si tak trochu už zvykla, že ať sáhnu na cokoliv, nezdaří se mi to, ale na druhou stranu se potím i v přítomnosti lidí, co by mě podrželi vždycky, když padám... :( tak já nevím, asi jsem prostě divná, jak mi už mnoho lidí řeklo

Od: pt®
Datum: 23.11.12 17:12

"break", já si to také myslím...

Datum: 23.11.12 17:47

Já jsem si v té době našel určitý vzor člověka-muže a taky jsem si napsal co bych chtěl dosáhnout a zažít. Napíšu to obecně. Když mi bylo cca 15let a vylezl jsem ze ZŠ, tak jsem se dostával pomalu, ale jistě na dno a přitom na základce jsem to měl dobře rozjetý. Jenže najednou se mi začalo vše hroutit začal jsem mít problémy ve škole, každodenní stres, psychickou šikanu, vztahy, silné akné - holky mi říkali slizoun, s tím bych v životě nechodila, to je zrůda, hnusák a smradoch,... tohle mě začalo ubijet a pak jsem v nějakých 17let při po jedné situaci řekl a dost a začal jsem na sobě skutečně makat a v nějakých 20letech jsem ty holky co mě šikanovali doslova odháněl (možná pohádka, ale já to skutečně zažil). Protože od té chvíle jsem měl všechno, ale nebyl jsem blbej a nikdy jsem si s těma co mě šikanovali nic nezačal a udělal jsem dobře, našel jsem si lepší partnerky. Dneska žiju jinde mám nový kamarády a ty mě berou jaký jsem. Problém je, že ta psychická šikana ve vás zůstane a čeká, kdy se bude moci znovu vrátit. Je to už boj na celý život. Abych ti popsal, jak vážný to u mě je, když bych vysadil přípravky a pustil jsi nějakou teenager komedii nebo se učastil nějaké rozhovoru na téma co řeší pubertáci, tak jsem schopen se do 10s uplně spotit, že se tak nespotim ani po 1hod v posilovně. Prostě se v tvém mozku spustí reakce na starý zážitek a nemáš šanci to zastavit. U mě to je ještě horší, protože mám tzv. geniální paměť, takže si to pamatuji dokonale i po 10-15letech. Prostě stačí malý nečekaný podnět a reakce se rozjede naplno. Začni to řešit co nejdříve, překonej se přes všechny komplikace a najdi si kluka (nebo aspoň nejlepšího kamaráda). Taky doporučuji zkusit navázat vztak s nějakým starším klukem 20 a více, který ti bude časem stálou oporou. Snad ti to pomůže.

Datum: 23.11.12 17:57

já jsem teď začala silně přemýšlet o Autosugesci. Prý, když si budu dokolečka opakovat nějakou větu, mé tělo se podle ní začne řídit (to jsem to ale moc shrnula). :) Zkrátka si budu opakovat "hezky voním, mám čisté triko" a třeba to zabere :) Každopádně... mám pocit, že se ze mě stává blázen

Od: apa*
Datum: 23.11.12 18:12

Nic nemaskuj, divná nejsi a věřím, že tě to trápí, jsi teenager a je zapotřebí bezpodmínečně navštívit lékaře. Mohlo by se jednat o Hyperdhidrózu. Bývá daná geneticky, ale mohou ji způsobit také infekční nemoci, problémy vnitřních orgánů, obezita nebo přílišný stres. Nemáš důvod se před mámou stydět, kdo by ti měl pomoct, když ne ona. A proto jí to sděl hned a na rovinu. Např. "mami, mám na tebe takovej dotaz, nepotíš se někdy jak chlap na stavbě? Já tedy jo a denně. Potřebovala bych, abys se mnou zašla k lékaři. Víš, nadměrně se potím, neříkala jsem ti to, ale už sama nevím, co s tím. Chtěla bych zjistit, jestli nejsem nějak nemocná. Někde jsem četla, že se to nemá podcenit v mým věku." Hotovo, co chceš řešit víc. Jsi inteligentní a bystrá holka, neboj se jí říct, jak se věci mají. A podíve se na http://www.protipotu.cz

doplněno 23.11.12 18:14:

Hyperhidróza

Datum: 23.11.12 18:13

Jseš ještě mladá a taky roztěkaná z puberty. Zapracuj na sobě a výsledek se dostaví. Touha + vytrvalost je to nejsilnější nástroj.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.