Zúžení riflí od kolen dolů?

Od: Datum: 21.02.13 18:13 odpovědí: 9 změna: 22.02.13 14:01

Pěkný večer milé rádkyně, obracím se především na vás. Protože si sama ve své nešikovnosti netroufnu, chci dát nově koupené rifle na zúžení ke švadleně. Ráda bych se zeptala, abych nevypadala jak blbka:

- lze vůbec zúžit rifle od kolen směrem dolů? neponičí je to?

- za párání si švadlena také bere peníze (nemálo), je vhodné, abych si stehy vypárala sama?

- musí se rifle naměřit doma, nebo lze u švadleny?

Omlouvám se za hloupé otázky, ale tohle jsem ještě neřešila.

Děkuji:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 21.02.13 18:25

Zúžit jdou. Za párání si švadlena bere, ale je to tolik, že se ti to ani nevyplatí dělat doma. Švadlena rozpárá za minutu tolik, co tobě bude trvat půl hodiny, pokud to neděláš denně. A naměřit by si tě měla švadlena. Jednak aby si to sama nakreslila a jednak aby poradila. Aby sis něco nenaměřila a pak nezjistila, že to dole nepřetáhneš přes patu nebo podobně. Pokud je šikovná švadlenka a sešije to tak, jak je původní, tak je neponičí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.02.13 18:29

Díky za odpověď:)

S tím páráním máš asi pravdu, nicméně tay si opravna (ale vyhlášená a odzkoušená) účtuje za centimetr párání, a když rozpáráš obě nohavice na obou stranách, bude to asi dost... ale pořád lepší, než to doma zmršit a kalhoty pak vyhodit*nevi*

Vždycky jsem do té opravny nesla jen rifle na zkrácení, výměnu zipu atd, takže se hezky nechám neměřit a uvidíme:)

Od: olaf71*
Datum: 21.02.13 18:28

na vojně jsem si to na kuchařských kalhotech dělal sám :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.02.13 20:17

Jenže já su tak trošku lemplík:D

Datum: 21.02.13 20:09

Záleží o kolik cm to chcete zúžit. Já když zúžuji kalhoty, tak to přejedu, pak teprv ustřihnu a začistím entlem, případně prošiju ozdobně z lícu.Takže nic nepářu. Kdyžtak jen dole, když to ještě zkracuji. Nejsem švadlena, ale šiju a opravuji již léta. Švadlena má určitě owerlock, takže to pro ni bude jednodušší.

Datum: 21.02.13 20:16

To jste mě potěšila, že by to nemělo být extra složité..jedná se o zúžení nohavic cca o 5cm, je to hodně?

Datum: 21.02.13 21:01

Tak to by mělo jít bez párání, záleží jak to chcete v rubu začistit, a jestli to chcete jen od kolen dolů, tak to musí vzít z obou stran nohavice. Já se s tím zas tak nepářu, v rubu to stejně není vidět. Dost často dělám takové opravy kamarádkám. Když to budete chtít jako originál, tak to bude složitější,ale uvidíte, zkušená švadlena si s tím poradí.

Od: uska®
Datum: 21.02.13 22:50

Asi vás děvčata zkamu, ale bez vypárání celkové délky nohavic to nepůjde. Nejsou to monterky, které bych přejela mašinou a z rubu zbytek vystřihla a oentlovala. Ale rifle mají dvojité ozdobně švy a u nich nejde někde u kolen zapošít kalhoty dovnitř, Vznikl by jakýsi schodek. A kalhoty nejdou zúžit pouze z jedné strany neboť by se vám nohavice točila. Takže vypárat všechny strany nohavic. Vypárala bych to doma a podle druhých kalhot, které mě sedí, bych si zjistila šířku v kolenou a dole. A tyto údaje sdělila v opravně.

Datum: 22.02.13 14:01

Tak to jste mě dostala:( Myslela jsem, že bude stačit rozpárat obě strany ke kolenům a na každé se ubere pár centimetrů...

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.