Zrychlení tepové frekvence při usínání

Od: Datum: 21.02.13 12:20 odpovědí: 5 změna: 21.02.13 17:56

Dobrý den. Je mi 65 let a začínám mít problémy se zdravím. Když usínám rozbuší se mi srdce a mám pocit nedostatku vzduchu. Mám i zvláštní pocit v hlavě. Již jsem to sdělil svému lékaři, ale nijak na to nereagoval.¨15 let se léčím z vysokým tlakem. Posledních půl roku mi léky tolik nezabírají. Tlak je 150/100. Neznáte prosím nějakou specializovanou kliniku nebo lékaře kam bych se mohl objednat?. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 21.02.13 13:14
avatar

Příznaky které máte nevypadají dobře!Podobný případ jsme měli loni v rodině,a dotyčného příbuzného jsme nechali přepravit do Prahy na Homolku,kde mu perfektně vyčistili jakési srůsty na srdci,bez tohoto zákroku by prý brzy zemřel!A udělali jsme dobře,zajděte za svým obvodním lékařem,a požádejte ho,aby se s nimi spojil,a Vás tam hospitalizovali,nedejte se,je to Váš život!Zmíněné kardiologické oddělení tam funguje 24hodin denně,a to po celý rok,včetně veškerých zákroků ohrožujících člověka na životě.Jejich stránky máte i na netu.Hodně štěstí přeji a hlavně,neoddalujte to!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 13:29
avatar

Myslím, že na Homolku se můžete objednat i sám, a pak event. dodat doporučení praktického lékaře.

Jinak když jsem četla Váš dotaz, spíš mě napadlo, zda nemáte nějaké starosti, na které ač už vědomě či nevědomě při usínání myslíte, a proto se Vám udělá úzko. Vaše příznaky mě připadají jako panické stavy. Ale to je samozřejmě jen má úvaha (zase z mých zkušeností).

Každopádně tyto problémy řešte. Pokud Vám na Homolce nic nenajdou, viděla bych to na ty panické stavy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 21.02.13 15:57

Vyžádejte si od vašeho ošetřujícího doporučení ke kardiologovi anebo se k němu objednejte přímo. Ten vám vedle EKG udělá i další vyšetření a zřejmě vás pošle do nemocnice, kde mají zázemí, bývají to krajská města, pro operace srdce a nebo pro provádění zásahů na srdci katetrem (zavádí se do tepny v třísle). Dnes je tento způsob již běžně používán při zavádění např. stentů při zůžení průtoku tepny. Tímto zcela bezbolestným vyšetřením zjistí o co vlastně jde a rozhodne se o vlastním způsobu léčby. Také může zůstat u toho, že vám lékař předepíše jenom léky Ale v každém přpadě se musíte nechat vyšetřit již pro váš klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 17:20
avatar

Dobrý den, samozřejmě by bylo na místě vhodné vyšetření, jak už psali kolegové, ovšem tak trochu se přikláním k Limosce ohledně těch panických stavů. Měla jsem dobu, kdy mě docela bolelo břicho, viděla jsem za tím všechno možné (rakovina, prasklé slepé střevo...), a jak jsem se při usínání začala bát, začala jsem panikařit, prudce mi stoupl tep, začala se mi motat hlava, nemohla jsem dýchat a kdyby mi měřili tlak, asi trhám rekordy. Tak jsem vyklonila hlavu z okna a párkrát se zhluboka nadechla - během pár minut to ustoupilo.

Netvrdím, že je to Váš případ, ale nebojíte se také něčeho? Nemáte i jindy potíže s dechem, kvůli kterým pak tělo zpanikaří?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 17:56
avatar

Než se rozhodnete co s tím, zkuste dát dost velký, pevný polštář už od lopatek nebo ještě níže a malý polštářek pod hlavu. Pokuste se přizvednout horní polovinu těla. ;) Dříve se dával pod prostěradlo takový pevný klín. Pžedpokládám, že nemáte postel s regulovatelným roštem, jako to bývá v nemocnicích. Vyzkoušejte usínat a spát s horní polovinou těla zvýšenou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.