Nové boty dřou

Od: Datum: 10.04.13 08:51 odpovědí: 23 změna: 02.05.13 17:06

Dobrý den. Koupila jsem synovi nové boty a oni ho dřou. Jsou to protetika.Stouto značkou nemáme problémy boty sedí atd.Tentokrát ho dřou ten lem boty. Nevíte co stím? Poťukat kladívkem? Někdy asi ten přechod ze zimních je problém. Děkuji předem za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.13 08:54

Co třeba koupit pohodlné boty a současné vrátit? Vaše dítě má jen dvě nohy :) a věřte, že na tom záleží jaké boty nosí, od toho se odvíjí třeba styl držení těla, záda, ...

Ohodnoceno: 0x

Od: ladaadal*
Datum: 10.04.13 09:10

Ono záleží na vícero věcech. může dřít, protože je vyšší nebo nižší. V tom případě s tím nic nenaděláš (mluvíme o zadním lemu nad patou?). Pokud dře jen proto, že je tvrdý nebo příliš přihnutý k botě, záleží na materiálu. Kůži lze rozklepat, ale musí se opatrně, dělám gumovou paličkou a podpírám tvrdým hoblovaným kulatým dřevem. Nutno zvážit, zda to pak bude OK nebo ne.

Datum: 10.04.13 09:43

děkuji. Boty ho dřou pod kotnikem. Opravdu musím zvážit zda z botama něco udělat nebo vrátit. Měl je teda jednou ale půl dne.Takže nevim co bych v obchodě řekla při reklamaci když botům nic neni.

Datum: 10.04.13 09:11

Dobrý den. Růženko, pokud nechcete boty reklamovat, zkuste starou osvědčenou radu - ať si syn natáhne vlhké silnější ponožky, obuje boty a doma se v nich prochází. Lem obyčejně změkne, povolí a přestane tlačit. Máte pravdu, že po zimě na přechod jiné obuvi je to dost častý problém.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.04.13 09:47

Děkuji. Já právě nevim co bych u vracení bot řekla reklamuji když jim defakto nic neni. Jsou z výroby tak se asi musí rošlápnout. Jestli než začne rozcházet nepočkat až se ty nohy spravý. Tedy odpočnou pokud jsou tlačené tak ho to zase bude bolet.

Od: vlasatec*
Datum: 10.04.13 09:13
Pro příště není špatné si na nákup bot vzít víc času a pořádně je v prodejně otestovat.

Datum: 10.04.13 09:40

Děkuji ale v tom obchodě to tak nepozná.Nakupuju boty dopoledne nebo ráno když tam ještě nikdo neni syn se tam v botech prochází a nic ho netlači. Takto to moc nepoznáme. Navíc má 6let takže už si řekne kde ho to tlači.

Od: ron*
Datum: 10.04.13 09:46

Dobrý den,

Pokud jsou boty kožené, tak povolí, syn je rozchodí v silných ponožkách. Pokud jsou z umělého materiálu, tak se obávám, že nic nepomůže.

V prodejnách s obuví se prodává spray na změkčení bot. Manžel si pomocí tohoto přípravku "rozchodil" kožené pracovní boty.

Datum: 10.04.13 09:58

Děkuji. Jdu se kouknout z čeho ty boty jsou... píšou přírodní materiám ale to dost dobře nevím jestli jse o kůži.Určitě nejsou textilni. Ale když si půjdu kupovat ten spray tak se prodavačky zeptám z čeho ty boty jsou.

Datum: 10.04.13 15:03

Ještě jednou děkuji. Zašla jsem do obuvi ptala se na ten spray. Taky jsem v regálu co maji vystavený boty ukázala který máme a co to dělá a jestli má na ně ten spray. Prodavačka řikala že ho má a že ty boty jsou kožený tak by to mělo zabrat. Tak uvidím.Boty jsou nastřikaný a usichaj.Píšou na navodu ještě opakovaj jednou. Zdaji se být měkčí uvidíme.

Od: ron*
Datum: 10.04.13 17:57

Není zač. Věřím, že boty změknou:).

Datum: 11.04.13 14:22

Růženko, mně pomohly i napínáky, které jsem vložila do bot asi na 14 dní, Napínáky jsem koupila asi za 30 nebo 40 Kč v Ikea.

Datum: 11.04.13 16:01

Děkuji za radu. Střikala jsem pěnu na změkčení bot. A dala pak boty synovi na nohy a řešili jsme kde ho to zlobí tak jsme došly na to že jazyk jinak celá bota je v pohodě jen to dělá u jedné.To je dilema mě by kleplo nový boty za srašný peníze a on je nebude nosit nebo co. Ještě mě napadlo se zeptat v opravně na boty zda by stím něco nešlo. Jeětě že bydlím ve městě že tu jednu opravnu bot máme. Kdyby už je nějaký čas nosil atd tak snad. Ale koupit boty před měsícem a nebude je nosit to je na nic. Kdyby stáli 100kč tak řeknu koupime boty znovu ale 850kč to nejde.A reklamaci nevim jestli by uznali. Nic jim neni.Boty jsou noční můra kupovat i pro mě na tož dětem.

Datum: 23.04.13 18:04

Růženko, sice jdu s křížkem po funuse, ale zato s čerstvou zkušeností. Před 10 dny jsem dostala boty, nádherné, ale vydržela jsem v nich asi 15 minut a musela jsem ven. Byly mi úzké v místě, kde začínají prsty na nohou, ale šíleně. Silné mokré ponožky nepomohly, táta, který má nohu jen o číslo větší, mi chtěl pomoci, ale vdržel v nich asi 2 minuty. Už jsem se s nimi loučila, když mi kolegyně poradila, ať je odnesu k obuvníkovi a nechám je dát na jakési roztahováky. Byly tam od minulé středy do dneška, dnes jsem si je převzala a super - jsou krásně roztažené, nikde nic netlačí, nepřekáží. Jsem nadšená, tak kdybyste měla v budoucnu zase potíže, zkuste to u obuvníka;)

Datum: 24.04.13 15:35

Dobrý den. Nejdete s křížkem po funusu.Děkuji zo odpovědˇ. Boty máme doma syn je nenosí. Manžel brblá že jstáli plno peněz a nenosí se že se jiný kupovat nebudou. Naštěstí mu noha přes zimu nevrostla tak nosí starý. .Vrátit njdou protože jim nic neni aby se reklamovali. A taky nám nic nepopáhá. Syna dřou do paty. Tak že zkusím se zeptat v opravně za zeptání nic nedám. A naštěstí opravnu máme v místě bydliště. Držte prosím palečky at nám snimi něco udělji.Přemýšlela jsem ještě prodat.Ale to neni řešení budou dřit další dítě.

Datum: 24.04.13 15:44

Jste z většího města? Nemáte tam protetickou dílnu? V Ostravě jsou dvě. V té na Fifejdách je obuvník, dělává ortopedické vložky a speciální boty. Posílávají k němu děti z dětského stacionáře. Určitě by vám dokázal pomoci. Nemáte u vás takovouhle dílnu? Měli by to vědět ve zdravotnických potřebách. *hej*

Datum: 24.04.13 17:19

Bydlím v menším městě ale u brna tak bych se musela zeptat tam. To je nejblišší velké město. Můžu zkusit kouknout tady na netu. Nebo jak pojedu se synem na logopedii. Tak se tam někde poptám.Děkuji moc.

Od: cedita*
Datum: 02.05.13 09:21

Dobrý den, nic mi do toho není,ale můžu se taky vetřít? Nedá mi to,abych něco nenapsala. V několika vaších příspěvcích píšete,že boty syna tlačí. V ostatních zase píšete,že ho dřou. Tak by mě zajímalo,co z toho je pravda. Protože v prvním případě by to znamenalo,že jste synovi koupila malé boty,což teda na reklamaci rozhodně není. Ve druhém případě to znamená,že bota není ještě dostatečně prošlápnutá. Nedře ho to v místě nad patou? Já mám totiž to samé,koupila jsem si boty a levou "nadpatu" jsem si musela po několika krocích zalepit,protože než bych ušla kilometr,tak jí mám rozdrásanou do krve. Obávám se,že váš syn má to samé. Zkuste koupit normální náplast na stříhání a "nadpatu" mu zalepit. Já to takle nosím už asi 3. týden a je to čím dál lepší. Musí se ta bota prostě rozšlápnout. Přijde mi škoda,aby jen tak ležely ladem a syn je nenosil. Nebo ten sprej na změkčení,jak vám tu někdo radil,ale teď jsem koukala na net,sprej to našlo jen jeden a navic za 239,- což je teda pálka šílená. Levněji vyjdou náplasti.

Tak snad jsem svým způsobem pomohla. A ještě něco - jestli boty stály 850,- tak dost silně pochybuju o tom,že budou kožené.

Mějte se krásně a co nejmíň odřených pat,pokud možno žádné odřené paty!

Datum: 02.05.13 11:32

Dobrý den. Odepisuji. Taky jsem hledala a zjišťovala co tedy s botama je.Měřila jestli jsem opravdu nekoupila malé. Postupně jsme zjistili že je to pata. Nejprve kotníky potom pata. Boty syn už nosí a jsou v pohodě. Zanesla jsem je do opravny a patý stenčili poklepáním kladivkem. A nechtěli za opravu platit oprava to defakto nebyla.Ale má na to měkké kladivko.A je po problémech. Sice mám taky kladivo ale velký a musela bych pod to něco strčit a to zas na to nevidím kam sním klepu. Dospělí si poradí jk píšete náplasti ale ditě i když ví že má náplasti tak boty nechce.My jsme to zkoušeli. Příště zas koupíme jinou značku. A zda je to kožená bota nebo ne podle peněz se dohadovat nebudu. V obuvi to tvrdili že to kůže je. Mě jde oto že kupovat další boty by finanče bylo náročný. A ted zas budem kupovat letní. Kupuji boty 2krát 2 dětem takže tak. Děkuji že i vy jste se připojila.Omluvte chyby jsem dislektik.

Od: cedita*
Datum: 02.05.13 17:03

Je jasné, že vám budou pořád tvrdit,že kožené jsou. Ale za 850,- vážně ne. Za pravé kožené byste se nedoplatila. Ty stojí v řádu několik tisíců. Mějte se krásně.

Datum: 02.05.13 17:06

Nemusí být nutně celé kožené:) Sama mám několik bot v kombinaci kůže-textil a nebyly zase tak drahé;)

Od: barb*
Datum: 25.04.13 10:54

Pokud dřou v patě,je buďto špatná výška paty nebo je příliš tvrdý opatek. Pokud jsou kožené,mohly by teoreticky povolit v jiných místech. Není to ale jistota,protože opatky se vyrábí z různých materiálů a nemusí to být nutně lepenka,která by se rozmáčela. Zkuste do bot dát napínáky. Myslím,že se vám je nepodaří vrátit,budou vám tvrdit,že se dají nosit a není to závada (to už se mi stalo)

Datum: 02.05.13 11:34

Boty jsme dali do opravny a je po problému.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.