Proč děti nemohou pít kafé?

Od: Datum: 18.02.13 09:06 odpovědí: 18 změna: 07.03.13 15:29

Moje 3-letá dcera se vždycky snaží napít mojeho kafe (což jí samozdřemě nedovolím).

Říkám jí, že děti nemůžou pít kafe a když se ona zeptala PROČ? tak já jí vlastně nejsem schopna odpovědět.

Rádcové, jen ze zajímavosti, zkusili byste mi na to odpovědět.

Cílem této otázky je pouze se to dozvědět a né získat důvod, aby to kafe mohla pít. Pít ho bude, až bude velká :). Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.13 09:12

Obvykle ho nejspíš nepijou, protože jim nechutná. Pravdou ale je, že káva může být návyková, zvýší tlak a někteří lidé (tím spíš děti) po ní neusnou.

Zkuste dcerce nabídnout Caro nebo Meltu s mlékem, takovou "bílou kávu" připravují dětem i ve školce.

Ohodnoceno: 0x

Od: luke237
Datum: 18.02.13 09:19

Melta? Kafe od Zida? To se jeste prodava? Uz strasne dlouho jsem to nehledal ... Jako nahradu za kafe pro deti bych to bral.

To kafe se snad nedoporucuje kvuli kofeinu. Ani pubertaci to nemuzou moc pit (viz problematika "energetickych" napoju). Zvysuje to krevni tlak, "rozpumpuje" to lidskou bdelost a to urcite nemuze byt dobre pro deti.

Datum: 18.02.13 11:25

Jen pro upřeěnění káva nemůže být návyková! Káva JE NÁVYKOVÁ!

Od: me
Datum: 18.02.13 09:14

děti ji nemohou kvůli obsahu kofeinu prece

Od: ladaadal*
Datum: 18.02.13 09:28

Nám taky vždycky říkali, že kafe kvůli kofejnu děti nesmějí. Stejně jako tonic nesmějí děti ani těhotné ženy kvůli chyninu. Co to v těle dělá sice nevím, ale neumím si představit, že by tříleté dítě sedělo u kafíčka a klábosilo s kamarádkou. Třeba to byla jen pověra, aby na sebe nevylily horkou kávu, ale prostě to tak je. Jejich ledviny na to prostě nejsou připravený.

Od: ron*
Datum: 18.02.13 09:33

Nejen káva, ale i ostatní nápoje s obsahem kofeinu nejsou pro děti vhodné. Kofein naruší spánkový režim dítěte. Nedostatek spánku může způsobit dítěti fyzické i psychické problémy.

Syn, když byl malý, také chtěl se mnou pít kávu. Dělala jsem mu tedy kakao - do šálku na kávu. A byl spokojený.;)

Datum: 18.02.13 10:12

Můj děda, když mi bylo hodně malinko, tak si sednul vedle kamen a na stole měl černou sladkou kávu (klasickou, mletou ze samošky) a na prkýnku chleba namazanej máslem a posypanej solí (někdy i pokapanej maggym). No a já se připlazil z venku a děda mi ukrojil kousek chleba, jen takový čtvereček, nabodl ho na nůž, já ho opatrně z nože pusou sejmul a snědl a pak jsem si vzal jeho lžičku, nabral trochu kafe a zapil to (srknul). A tohle jsem dělal několikrát za den, při každé návštěvě, každé prázdniny, léto, prostě pořád a několik let. Dnes je mi jednatřicet, na svého dědu krásně vzpomínám a tu vůni másla, chleba a kafe nezapomenu do konce života.

Proč to píšu? Protože si myslím, že v tom nic neni, jen z toho má dnes málokdo užitek. Takže je asi lepší, když se dětem udělá bububu a místo trochu toho kafe se jim podstrčí jupík, coca-cola, mirinda, icetea nebo nějaká jiná drahá sladká sra*ka, která dětem ničí zuby a tak si rodič připlatí u zubaře za bílou plombu a dětem teda koupí coca-colu zero, protože je bez cukru ... FUJ HNUS KAPITALISMUS a strašení lidí. Jak to, že naši rodiče byli a jsou zdraví a jakto, že nynější děti, pokud jsou v rodině, kde běží televize den co den, chodí k doktorovi ob týden? Jak to? No jak to asi!

doplněno 18.02.13 10:28:

Ještě doplním, že se nebavím o pití kafe, že by ho mělo děcko vypít celé. Samozřejmě že celý hrnek ne! Ale ochutnat, tak to proč ne ..

Ohodnoceno: 2x

Od: lego®
Datum: 18.02.13 10:26

Cely kafe bych dceri nedal ani nahodou kvuli kofeinu (i kdyz v caji je taky).
Ale ochutnat jsem dceri dal (lokem se nic nezkazi) a uz ho nechce protize ji nechutna.

Datum: 18.02.13 10:37

Moje tříletá vnučka chce vždy kávu ochutnat, rovněž i pěnu z piva a klidně jí nechám jelikož pěnu olízne a řekne fuj a kávu usrkne a je spokojená, někdy řekne, že chce svoje kafe a to dostane do šálku s podšálkem meltu s mlékem oslazenou medem. Když měla moje dcera 10 let kouřil manžel doutníky a ona chtěla taky, nedělali jsme z toho vědu a klidně jí potáhnout dali, vliv to na ni němělo a dodnes je zapřísáhlý nekuřák. Káva zdravá není, určitě ne pro malé dítě (aspoň nám to tvrdí), obsahuje kofein ale dáte jí někdy napít cocacolu, kofolu, tonik, černý čaj a nakonec i ty nekvalitní sirupy co jsou samé barvivo a konzervanty? Nic se nemá přehánět.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 18.02.13 11:33

Jj a´t žije zdravá strava.v dětství sádlo na chleba ,máslo,mléko od krávy ,prostě dnes je to vše špatné a do lidí cpe margarín jak je zdravý (jak může bý zdravý když je to přetvořený olej?)!Prdlačky prostě všeho s mírou.Pkd má dítě chuť či chce ochutnat? Ať ochutná,pkd bude chutnat jako spíš ne tak jednou za "uherský rok" se nic neděje ne však každý den,nebo nahradit meltou,.mně se káva nechutnala až do nějakých dvaceti.

Datum: 18.02.13 12:38

se divím, že toto nevíte.

Kofein není zrovna moc vhodný stimulant pro dětičky, protože je návykový. Dělat kafaře z malých děcek není zrovna ten nejlepší nápad. Proto se děckám nemají dávat ani sodovky s kofeinem, jako je třeba Kofola.

Datum: 18.02.13 14:15

Milí rádcové, moc děkuji za odpovědi.

1. to, že je v kávě kofein, to vím :)

2. vůbec nemám v úmyslu malé kávu dávat (meltu pije běžně)

ZAJÍMAL MNE NÁZOR, JAK ZDŮVODNIT 3-LETÉMU DÍTĚTI TO, ŽE NESMÍ KAFE. To, co vy, rádcové ze zkušenosti dětem říkáte (nebo říkávali).

děkuji :). Alusska

Datum: 18.02.13 14:39

Kafe pijou dospeli. Stejne jako treba pivo. Deti to nesmi. To by jim mohlo stacit.

Od: lego®
Datum: 18.02.13 16:30

Na traveni neni pro deti nic lepsiho nez lok piva.
Pivo (nealkoholicke) = asi lejlevnejsi limonada.

Od: axus®
Datum: 18.02.13 14:54

Prvne bych dal ochutnat a zrejme pak bude jakekoliv dalsi vysvetlovani zbytecne.

Pokud by nejakym zazrakem zachutnalo, tak pak, ze to obsahuje kofein, ktery detem neprospiva z toho a toho duvodu + vysvetleni, proc to teda vlastne pijou dospeli (to by me samotneho zajimalo). A tim je to vyrizeno.

Datum: 18.02.13 15:17

Když ono jí to kafe strašně chutná - nedávám jí ho. Tajně si vypila poslední kapičku v hrnečku a olizovala se, jak jí to chutnalo.

Vysvětlím jí to s tím kofeinem a bude :).

Datum: 18.02.13 17:45

No nevím, jestli tříleté dítě pochopí, co je to kofein... Prostě jsou věci (nápoje, pitíčka...) pro děti, a jsou pro dospěláky. Tak bych to vysvětlila.

Vzpomínám si na pasáž z Malého Bobše, kdy rodiče a kmotříček pili pálenku, a malému Bobšovi říkali, že to je jen pro dospělé... A když se otočili, Bobeš jednu skleničku vypil. Vůbec mu to nechutnalo, a navíc mu pak bylo hrozně špatně... Velmi dobrá zkušenost...

To jsem si jen nostalgicky zavzpomínala na mou oblíbenou dětskou knížku...

Od: mech
Datum: 07.03.13 15:29

Protože to škodí organismu který se teprve vyvíjí - jako PROČ Nééé Tonic, Alkohol, proč NEhulit ap. Přiblblá otázka PLOČ , Ploč?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.