Jak na darování vajíček pro oplodnění

Od: Datum: 03.02.13 17:18 odpovědí: 8 změna: 05.02.13 09:37
Dobry den jake jdou podminky darovani vajicek
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.13 17:24
avatar

Podivejte se na stránky gennet.cz, nebo reprofit.cz nebo fertility.cz... Záleží, odkud jste. Někde je podmínka do 29 let, někde do 35, je to různé. Ale všechny infromace najdete na internetu na stránkách příslušných klinik (když si zadáte darování vajíček Praha, či Brno.. nevím odkud jste)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.02.13 19:32
avatar

Jen tak ve zkratce (kamarádka pracuje v Brně na klinice umělého oplodnění), muséte mít "plodný" věk (každá klinika to má jinak), nesmíte mít samozřejmě nemoci, na to dělají všemožné testy, pak nějakou dobu před darováním musíte vysadit antikoncepci a pokud se vše podaří, píchají Vám hormonální injekce, aby těch vajíček bylo co nejvíce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.13 09:29
avatar

Dobrý den. Požadavky, které musí žena-dárkyně splňovat, se mohou v jednotlivých reprodukčních centrech lišit, ale obecně platí:

Věk ženy musí být 18–35 let.
Každá žena podstoupí gynekologické, endokrinologické a genetické vyšetření, musí mít negativní HIV test, negativní testy zaměřené na infekční záněty jater a sexuálně přenosné nemoci (syfilis, chlamydie, cytomegaloviry).
Podmínkou je dobré mentální a psychické zdraví.
Žena podepisuje informovaný souhlas s darováním vajíček se závazkem dodržení anonymity.
doplněno 04.02.13 09:31:

Více info třeba zde:

http://www.darkynevajicek.cz/kdo-muze-byt-darkyni-vajicka

http://www.zenska-neplodnost.…ovinky/darcovstvi-vajicek-145

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.02.13 09:45

Teda nevím, žemu se tady divíte. Při čtení názvu dotazu mě taky napadly pštrosí nebo kachní vejce, takže reakce, kolik kdo chce platíček mě pobavily.

Jinak manželka na tom kdysi byla. Každá klinika to má kapku jinak, ale ve finále to je opravdu darování. Sice za to dostaneš zaplaceno, ale nepokryje ti to ani náklady na návštěvy, pokud nebydlíš vedle kliniky. Skoro rok manželka jezdila v pravidelných intervalech na různé odběry a testy, aby naplánovali přesný termín, nesměla brát antikoncepci, ve finále nastydla, takže se to skoro o dva měsíce protáhlo. Nakonec z toho byla celkově unavená a zdrchlaná, že už to víckrát neabsolvovala.

doplněno 04.02.13 12:59:

Limoško, tak to je pro mě novinka, už je to pár let. Tenkrát jsme dostali asi 5-6 tisíc, už se přesně nepamatuju. Když jsem spočítal, kolikrát jsme byli v Hradci na vyšetření, dalo to jen tak tak na benzít. To si musí tazatelka pozjišťovat na té které klinice. Taky záleží na jejím zdravotním stavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.13 12:27
avatar

ladalada - to se divím, píše se, že je za to cca 16 000 Kč. Takže to jste museli mít asi hodně drahé cestovné...;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 05.02.13 09:34
avatar

8-15000,-na Ostravsku,známá na to byla,dostala 15 tis.,měla vajíček hodně.Píchala si do břicha injekce s hormonama,byla nateklá,přibrala,po celou dobu sexuální abstinence,zvládla to cca za 2-3 měsíce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 05.02.13 09:37

Ježiš, máš pravdu, ano, sexuální abstinence. To byl taky jeden z důvodů, proč jsme do toho už nikdy nešli. Ta doba zřejmě bude závislá na tom, jak rychle se tělo na odběr připraví. Manželka tenkrát taky brala nějaké hormony, ale injekce ne. Ani teda netloustla, spíš naopak, nebo se mi to jen zdálo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.13 15:34
avatar

https://www.reprofit.net/dv Zde to máte i s dotazníkem pro případnou dárkyni.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.