Jak by asi mel vypadat a chutnat dort?

Od: Datum: 30.01.11 22:05 odpovědí: 24 změna: 04.02.11 19:54

jak by asi mel vypadat a chutnat dort k 17tym narozkam meho syna-uznejte cim vic je mu let, tim vic mi fakt dochazi napady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.11 22:08

tvar láhve s nápisem "whiskey"*hej*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.01.11 22:11

Jestli by s ohledem na jeho věk nebylo lepší,vykašlat se na nápady a dát mu konečně něco jiného...

Datum: 31.01.11 16:55

Když si vzpomenu na bratra, který rostl cca 1cm za tři týdny a byl bezedný a přesto stále hladový, tak si myslím, že nejkrásnější a nejlepší dort je ten největšíííí.*vtip*

Od: dao
Datum: 31.01.11 20:16

Zdravím, tak jsem na tom asi podobně. Syn je asi o hlavu vyšší než já, taky nějak nechápu kam dává co s chutí spořádá. Občas mu trošku závidím. Dort bude velký,ale chybí nápad co se tvaru týče.

Datum: 31.01.11 16:57

Ten dort by měl vypadat...a chutnat..asi tak, jako dorty co dělal pan cukrář Tůma..u nás...v Hradci..

To se nedá popsat...to se musí ochutnat..

Od: vraxan*
Datum: 31.01.11 17:09

Najlepšia je torta z kyslej smotany, piškót a ovocia (ovocného kompótu) a ešte som nestretol nikoho, kto by sa po ňom neolizoval až za ušami *frajer*

Suroviny:

-piškóty (dva balíky)

-kysané smetany (ja kupujem z Kauflandu tie Vian, čo majú 250g alebo tak nejak - aspoň 6 ks)

-vanilkový cukor na jednu smotanu rátať 1,5-2 tie malé sáčky vanikového cukru (čiže 6*2=12ks)

-čerstvé pomačkané ovocie (jahody, maliny, borůvky, viničky), to asi teraz nebudete mať, tak kompóty (z uvedených plodov, alebo ananásové/mandarinkové kompóty)

Postup:

Do nádoby naklásť jednu vrstvu piškót, na to dať pomerne hojne ovocie (neliať na piškóty štavu z kompóta, potom by to bylo príliš vodnaté, maximálne tak trochu letmo s mierou pokvapkať), zaliať do vrstvou kyslej smotany zmiešanej s vanilkovým cukrom (na 1 smotanu dva sáčky vanil.cukru) a potom zase opakovať poradie piškóty-ovocie-smotana až dokiaľ Vám nedôjdu suroviny, trpezlivosť či dokiaľ nezaplníte nádobu po vrch.

Nádobu vložiť do chladničky a nechať tam pár hodín (neviem presne koľko, tak 3 by malo stačiť) a môžete podávať.

Na nete sú síce nejaké recepty na túto tortu ale niektoré z nich som čítal a nesúhlasím s ich postupom/surovinami (biely jogurt je bléé), preto som to tu spísal po svojom ako mám overené.

Ohodnoceno: 1x

Od: polinek*
Datum: 04.02.11 12:30

,já ovocné dorty nemám ráda,,,je to studené,,, A ještě jak někdo dá želatinu tak to už vůbec. Podle mne dorta má být máslová ořechová s marcipánem,,,,něco jiného je MALAKOV!

Upéct dortu ve tvaru toho,co má rád,,,,,pokud to svedeš

Datum: 31.01.11 19:46

Já si myslím, že by si pochutnal i na slaném dortu.

http://www.brydova.cz/recepty/vychytavky/581-slany-dort-

Hmmm... *pivo*

Od: vraxan*
Datum: 31.01.11 19:49

Tak to vyzerá úžasne...slint. Takže to chce dve torty, tú Vašu a tú odo mňa *smich*

Datum: 04.02.11 19:54

Krásná dorta, já chleba kulatý velký kupuju a pak jen mažu a zdobím.

Od: elbarto*
Datum: 31.01.11 20:01

Myslím že nejlepší by bylo zajít s ním do cukrárny, ukázat mu fotky, ať si sám vybere,

Zkazíte překvapení to ano, ale (kdyby jste se náhodou netrefila) vyhnete se větám typu: OMG mami co to má znamenat. nebo Tohle žrát nebudu! nebo Teď si nemůžu na oslavu vzít holky!

Toť můj názor

Od: durancea*
Datum: 31.01.11 21:15

V první chvíli mě taky napadl salámový dort, ale tak hezký odkaz jsem teda nepotkala (viz výše).

Ale asi jste rozhodnutá pro klasický sladký - tak třeba vůně likéru nebo rumu nebo dle jeho chutí (cappucino, káva...) a jako tvar mě napadlo třeba nějaký předmět (jeho budoucí povolání, nějaký koníček - teď píšu nesmysl typu poštovní známka nebo globus, kapr pro rybáře ap., syna znáte Vy)...

Od: myse®
Datum: 01.02.11 09:03

můj syn má 2 jasné požadavky na dort: 1. hooodně velký, 2. hooodně čokoládový *smich*

Datum: 01.02.11 09:17

Datum: 01.02.11 14:13

některé zlaté mládeži by více chutnal podle tohoto receptu: korpus z pardubického těsta, navrch strouhané ovoce a ozdobený stylizovanou květinkou...

ale nemyslete si, že je to perník smíchaný s kok sem a přizdobený marjánkou... božechráň!

Od: durancea*
Datum: 01.02.11 18:29

.. nemyslíme si, Hejkale *smich*

Datum: 01.02.11 18:36

A co třeba konkrétně takový dobrý z marcipánu?

Datum: 01.02.11 18:38

Takový...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.02.11 18:39

Nebo takový?

Datum: 01.02.11 18:40

Z marcipánu,trvanlivý a pošlou i poštou...

Datum: 01.02.11 18:46

Eště mám jeden

Od: jarahosek*
Datum: 01.02.11 19:29

K 17tým narozeninám nedávat dort a pokud ano, řídit se heslem, že nejlepší dort je kilo uzeného...

Datum: 03.02.11 17:10

ARAKAIN 77- předložené dorty jsou fantastické-je to vlastní výroba?*dril*

Datum: 03.02.11 17:32

To není moje výroba.Ale je to super.Samý marcipán a kokosový kmen.Kdo je zvědavý,ať vyhledá cukrářství vracov.Tam je úplně vše.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.