Smrt dítěte zaviněná léčitelem

Od: Datum: 06.05.13 17:33 odpovědí: 30 změna: 04.06.13 18:26
avatar

Byl zde na téma léčitelů založen několikrát dotaz. Já jsem patřila k těm, kteří před těmito lidmi varovali. Dnes jsem si přečetla, že zemřel šestiletý chlapec nemocný cukrovkou, protože mu rodiče na radu léčitele snižovali dávky insulinu, místo toho mu podávali bylinky které jim doporučil, a snad prodal léčitel a nedbali na to, že se dítěti jeho zdravotní stav zhoršuje. Dokonce o jeho pravdivém a alarmujícím zdravotním stavu lékaře neinformovali. Nakonec přestali děcku podávat insulin úplně a chlapec zemřel. Tak by mne zajímalo, co na to říkáte, a jestli jste třeba někteří nezačali přemýšlet jinak.

I já znám zdřívějška případy, které skončily tragicky a proto mám k těmto lidem své výhrady. Považuji je společnosti nebezpečné.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.05.13 17:41
avatar

Pokud "léčitel" poradí něco takového, tak to není léčitel, ale debil. A pokud mu rodiče uvěřili a bezvýhradně se zařídili podle jeho rady, která odporovala zdravému rozumu, tak jsou debilové taky. Bohužel šarlatánů, co se za léčitele vydávají, je dost a dost. Ano, k těm mám také výhrady.

Od mojí léčitelky jsem však nikdy neslyšela, že bych měla vysadit léky apod. Jak jsem říkala, kdo ji na vlastní oči neviděl, neuvěří. Nikdy nikomu neublížila a naopak se k ní sjíždějí lidé z celé republiky, kteří jsou spokojení a v mnoha případech se stávají dlouhodobými "klienty".

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.05.13 18:11
avatar

Debil není jen léčitel a i rodiče. Po 89 se léčitelé vyrojili jak houby po dešti a několik jsem jich navštívila, ovšem já bohužel nebo bohudík nepatřím k lidem kterým je snadné jen tak něco nakukat co si koupí mastičku za 500 a více a budou bez řečí poslouchat to co mu léčitel doporučí. Dnes vím, že žádný super léčitel neexistuje a snad o to víc věřím lékařům. Suzy druhá zpráva co mě děsí je, že v Polsku se dá kojenec koupit za 12000kč.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 06.05.13 18:15

Souhlasím, léčitel radil - sice hodně blbě, ale léky vysadili rodiče. Bohužel, ale je to jejich vina.

Já léčitelům obecně moc nevěřím, ale neházím je všechny do jednoho pytle. Je to asi 20 let, co jsem u jednoho léčitele byla. Byla jsem k němu objednaná asi 2 měsíce, tak dlouhou měl čekací lhůtu. Šla jsem k němu s alergickou sennou rýmou. Začal kolem mě kroužil nějakou virgulí, nasával vzduch. V duchu jsem se smála. A on mi řekl: Paní, vy mi nevěříte, ale já vám pomůžu i přesto. Ale kdybyste mi věřila, pomohl bych vám lépe. Od té doby během pylové sezony sice trochu alergii mám, ale nesrovnatelně menší, nepotřebuji už žádné léky.

Tím chci říct, že je třeba posuzovat případ o případu. Věřím, že léčitelé můžou něco dokázat, ale nemocné dítě bych mu nesvěřila. A už vůbec ne bez spolupráce lékaře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.13 18:26
avatar

"Smrt dítěte, zaviněná léčitelem"

mohu, prosím, vědět, jak tu smrt léčitel zavinil? pokud jsem dobře četl, tak léky dítěti přestali dávat rodiče. doufám, že to dojde až k soudu, který rodiče pošle za katr...

doplněno 07.05.13 07:35:

tak rodiče ho, dokonce, zabili úmyslně - vědomě falšovali údaje z glukometru! a ještě se k tomu, právě teď, přiznali na kameru... to jsou věci!

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 06.05.13 18:34
avatar

Suzymon, ač mám k léčitelům také výhrady, toto nezavinil léčitel, nýbrž rodiče.

Za dítě byli/jsou odpovědni rodiče.

doplněno 20.05.13 21:49:

Léčitel může radit, co chce, a prostší rodiče mohou věřit komu/čemu chtějí.

Pokud však rodiče ignorovali zhoršení zdravotního stavu po vysazení inzulínu, vidím chybu a zavinění u rodičů (co jim bránilo vrátit se k předchozí léčbě?!)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.05.13 18:45
avatar

Svůj podíl má, oni mu jen v dobré víře uvěřili. Jistě nechtěli aby dítě zemřelo. Také jsem se setkala s názorem léčitele, že pokud má pomoct tak musím vysadit všechny léky a pít jen jeho bylinky za nemalou cenu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.05.13 20:43
avatar

To bude tím, že žádný léčitelé neexistují. Jsou to jen podvodníci. Rodiče byli naivní a jejich trest je strašný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.13 20:53
avatar

Rodiče byli bezradní. Hledali pomoc a navštívili léčitele. Ten jim řekl, že dítě vyléčí bez pomoci chemie poradil své bylinky a zároveň doporučil snižování insulinu, až do úplného vysazení, neboť zdravotní stav dítěte se bude zlepšovat. Já jsem toto chování kdysi zažila ve své vlastní blízkosti. Nebylo to u nás, ale to je fuk. Tam měla dotyčná osoba nemoc daleko horší, nebudu to tady popisovat, ale i tam jí léčitelka přesvědčila, že ji vyléčí svým způsobem a bez léků, jenom tím svým "čarováním" a za pomoci vlastnoručně vyrobených bylinných výtažků. Dotyčná osoba přišla o paži.

Já jsem otázku založila proto, že jsem si myslela, že si třeba někteří uvědomí, jak nebezpečné je svěřit své zdraví do rukou lidí tohoto druhu. Věřte mi, že bych velice ráda uvěřila, že skutečně někdo z nich má tu zázračnou moc uzdravovat mumláním a pronášením kouzelných formulí. Byla bych mezi prvními, která by jejich umění šířila dál mezi lidi, protože si dokáži představit utrpení nemocného člověka a chtěla bych pomoci alespoň odkazem na někoho, kdo by skutečně pomohl.

Víc psát nebudu, protože to nemá smysl. To bychom se tady začali přesvědčovat a nikdo z nás stejně nemůže nic dokázat. Je to tvrzení proti tvrzení. Já mám skušenosti takové a někteří mají zase jiné.

Ale podle mne v případě toho nešťastného dítěte, nejsou na vině pouze rodiče. Byli to lidé prostí, a uvěřili "poudačkám". Ten léčitel by měl být však souzen, protože on by měl v případě takového onemocnění jednat jinak. To je můj názor.

Jinak děkuji všem za zájem a odpovědi. S.

doplněno 06.05.13 20:58:

Ta dívka, která přišla o ruku, nakonec přišla k rozumu a vrátila se k lékaři. Přišla o ruku, ale život jí zachránili. Jestli nyní ještě žije, to nevím, je to dávno a žije jinde.

Datum: 06.05.13 20:56
avatar

Přesně tak, na vině nejsou jen rodiče, ačkoli za dítě mají odpovědnost. Určitý díl viny má i ten šarlatán.*bum* A doufám, že to policie nebo někdo nenechá jen tak, aby mohl svými radami ublížit dalšímu člověku.

Ale věřte, že jsem nikdy léčitelku neslyšela mumlat nějaké formulky nebo zaříkávadla*smich*

doplněno 06.05.13 21:28:

Jojo, myslím, že jste to už někde psala, o tom mávání rukama a mumlání formulí. To je fakt děs, to bylo opravdu jen trapné divadýlko*zed*. Nedivím se, že moc nevěříte, když jste zažila tohle...

Schválně si počkám, jak to s "léčitelem" dopadne. Blbý jen, že on jen radil, rozhodli rodiče. Tak to ale přece nejde, aby taková osoba ještě někdy někomu něco radila. Doufám, že uveřejní jeho jméno, ať má pořádný odliv "klientů", když už nic jiného.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.05.13 21:21
avatar

Ano. A právě o to mi jde. Aby nemohl ubližovat dalším důvěřivým lidem. Já netvrdím, že v mnohých případech člověku pomůže jenom víra, že má někdo tu zázračnou moc uzdravovat. A v tomto případě jsem pro, aby léčitele navštívil. Ale co je strašné, když se tito lidé pouští do léčení smrtelných nemocí.

Co se týče toho mumlání a mávání rukama, to jsem zažila na vlastní oči. Moje maminka měla astma a ta léčitelka fakticky kolem ní dělala jakýsi rituál se svíčkou a tak dál. No mamince to samozřejmě nepomohlo. Tenkrát jsme se kvůli tomu dost pohádaly, protože mne nutila přihlížet tomu pitomému divadlu a ještě za to platit.

Já vůbec nechápu, proč se v dnešní době lidé uchylují k takzvaným babkám bylinkářkám, které léčily v dobách dávno minulých, kdy nebyla medicina vůbec na dnešní úrovni a také podle toho vypadala úmrtnost nemocných. Dnes se dožíváme vysokého věku a neumíráme na nemoci, které byly tenkrát naprosto nevyléčitelné. A to si troufám tvrdit, že znalosti tehdějších lidových léčitelek v oblasti bylinkářství, byly na vysoké úrovni v porovnání se znalostmi mnohých dnešních "léčitelů" a přesto se na ně lidé obracejí se slepou důvěrou. Už toho nechám, nebo tady napíšu román, a to jsem v úmyslu neměla. :D

Od: koukolik
Datum: 07.05.13 11:00

Suzymon, ten "léčitel" podle mě souzený nebude. Kdo je to léčitel? To není žádná profese ani živnost, nikde a nikomu neprokazuje kvalifikaci ani schopnosti, nikomu není zodpovědný. Kdybych poradil těm rodičům já, že mají všechny léky vysadit a oni to udělali, co by mi hrozilo? Nic. Lidi toho naplkají ...

Ale protože jsem jenom Franta Koukolík, pravděpodobně by mě poslali do análu. Ale jim to poradil "léčitel" kterého Máňa Kuchařovic chválila v diskuzi na netu, tož hurá inzulín do kanálu a klukovi čaj z kopřiv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.13 22:37
avatar

Koukolik, tak já nevím, ale už jen to názvisko "léčitel" vypovídá, že se nejedná o kteréhokoliv souseda, nebo náhodného člověka. Léčitel, je odvozeno od slova léčit. A to už je podle mne jiná záležitost. A ti lidé musí mít živnostenský list, neboť si za své služby nechávají platit. Kdyby to těm lidem poradil nějaký soused, tak by se o tom těžko mluvilo v médiích. Já si myslím, že to nějaký dopad mít bude. Ti lidé byli přece nejdříve u lékaře, ten diagnostikoval chorobu a určil způsob léčení. Pak se ti lidé dozvěděli o nějakém zázračném léčiteli, který je nad doktory a všechno vyléčí, tak šli v dobré víře za ním. Je to přece dnes tak populární a i zde se mnozí pídí po nějakém léčiteli. Proto jsem o tom psala. Aby si to každý napřed zvážil, než svěří své zdraví do rukou podvodíkům, kteří si říkají "léčitelé". Je to holé šílenství. To je to samé, jako když budete chodit za kartářkami a budete se spoléhat na jejich předpovědi. To nemyslím na Vás, ale dávám to jako příklad. A ty jsou také v televizi, blekotají tam nesmysly, čarují a dokonce jsme viděla, že také fušují do mediciny. určují diagnostiku podle data narození. Je to jedna hrůza. To mám věřit tomu, že je devadesát procent našeho národa rozumu mdlého? Jak ale jinak si to vysvětlit?

Datum: 10.05.13 14:43
avatar

Pro "suzymon" - naprosto s Vámi souhlasím, moji známou, která zemřela na rakovinu, léčitel "léčil" pitím vody, nad kterou vkládal ruce (nevím kolik za to zaplatili!). Známá ale současně navštěvovala i onkologa.

Reaguji proto, že by mne zajímalo, proč byli rodiče bezradní? - když bylo dítě řádně léčeno příslušnými lékaři! Dnes je cukrovka bohužel dosti častá nemoc i u dětí, a lékaři by si s ní měli umět poradit!

doplněno 10.05.13 14:52:

Zase "na druhou stranu" - moje maminka taky kdysi navštívila léčitele, který jí na pročištění organismu doporučil pití čaje ze směsi bylinek - a pomohlo jí to. Na bylinky věřím, ale bez lékaře to asi nejde (i když - existují bohužel i lékaři, kteří pacienta zabijí a bohužel si to taky v dnešní společnosti obhájí!)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicozjb*
Datum: 06.05.13 23:40
nezačala záleží na zdravém rozumu a kvalitě léčitele měli jsme jednoho v rodině pracoval s lidmi a s jejich lékaři pokud to bylo možné to co se stalo je ukázka inteligence rodičů na kterou doplatilo dítě rodiče zastřelit .
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.13 07:15
avatar

Na šarlatány nevěřím. Ale bylo období, kdy jsem jednoho navštívila, je to už skoro 30 let. Kvůli svému tehdy 5 letému synovi. Vše se časem upravilo, bez přispění pana šarlatána a dnes je z kluka zdravý táta rodiny. Ale občas: tonoucí se stébla chytá, to mohu potvrdit.

Je to něco podobného, jako když matka "vlčích dětí" musela točit vlastními prsy 320 krát proti směru hodinových ručiček, aby neotěhotněla. Divím se, že si je neukroutila. A divím se i tomu, že tomu věřila.

Prostě lidská hloupost nemá hranic a je jen na nás, nakolik popřejeme sluchu těm různým šarlatánům a zázračným doktorům.

V případě úmrtí tohoto dítěte bych obvinila rodiče. Lékaři jim doporučili léčbu inzulínem, rodiče vysadili a tím sami svévolně dítě zahubili. Za to bych je i trestala. I když jsou asi potrestáni už tak dost. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 07.05.13 09:45

V dobách tzv. "totality" požívalo dítě ochrany společnosti a rodiče neměli právo se k němu takto chovat. Dnes považuje společnost dítě za věc, se kterou si rodiče mohou dělat co chtějí. Viz např. vše co se děje kolem očkování. Toto jsou důsledky. Ať si každý sám ve svém svědomí odpoví na otázku, jestli je to dobře. Podle mě, to dobře není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 07.05.13 11:03

Mňo ... v dobách "tzv. totality" požíval "ochranu společnosti" nebo jinak řečeno "všeho lidu" každý ať chtěl být chráněný nebo ne. Ať si každý položí otázku, jestli to bylo dobře.*ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.13 23:10
avatar

to koukolik , jsem přesvědčen, že v té době to bylo určitě dobře. Celá třída hromadně na kontrolu k zubaři, ve škole preventivní prohlídky dětí ( i nám klukům nahlíželi do trenek, zda sestoupilo co mělo), i to očkování pokud nemělo dítě potvrzení, že u něj nemůže. Výsledek je znát - velmi mnoho nakažlivých chorob vymizelo. Zdravotní informovanost mezi lidmi byla nižší než dnes.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 08.05.13 10:54
avatar

"zabu", to si děláte srandu, že dnes se dítě považuje za věc? Já to vidím jinak, když jsem byla úpřed 50 lety v děcáku, připadala jsem si jako číslo. Ale Vy mi to jistě budete vyvracet, přesto, že Vám chybí prožitek a možná se vyjádříte i bezcitně. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 08.05.13 22:37

pt: Křivdíte mi. Já v děcáku pracoval. Sice jen jako topič, ale děcka ke mně rada chodila. Hlavně ty starší si zakouřit. A je jasné, že díky tomu, jsem věděl o dění "nahoře", možná víc než tety.

A to co jsem měl na mysli v předchozím příspěvku, už napsal jura2. Proč to opakovat? Proč obhajovat zřejmé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 09.05.13 10:36
avatar

"zabu", být topič a být dítě v děcáku je sakra rozdíl, prostě není tam ten prožitek. Vy jste šel po práci domů, koupil jste si podle chuti, měl jste rodinu, ale já tam zůstala v noci, ve dne, ale nemá to smysl o tom psát, fakt ne. Mějte se. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 07.05.13 23:58
avatar

Suzy, já bych všechny léčitele (ať už si pod tím představujem kohokoliv "z oboru") do jednoho pytle neházel. A dokonce bych ledasčemu i uvěřil. Vždyť mezi nelékařské metody patří i akupresura, akupunktura, hypnóza apod. a je tolik lidí, kteří tvrdí, že jim pomohly, že se prostě jen tak šmahem odsoudit nedají. Koneckonců i víra uzdravuje nebo aspoň překonává těžkosti a taky nepatří do "moderní medicíny". A bohužel je smutné, že dnes drtivá většina lékařů jen léčí, aby za to měli, a ne pro dobro pacienta. A i kdyby chtěli pomáhat, tak mají k dispozici stejně jen "léky", jejichž cílem je převážně jen udržovat pacienta v léčení.

Dá se občas narazit na informace o všelijakých netradičních léčebných postupech. Proč se jim lékařská věda nevěnuje, přestože mohou pomoci? Např. podvazování nádorů - zemřel lékař, který se to snažil využívat a šup, je zapomenuto (přestože prokazatelně zachránil životy, jimž "lékaři" nedávali šanci). Taky jsem četl o léčbě nádorů vitamínem C (naprosto šíleně předávkovaným; údajně celkem dobře ničí rakovinné buňky bez vedlejších efektů). Cukrovka (teď nevím typ) je údajně (i dle slov lékařů) způsobena hlavně konzumací tuků, zvláště levných průmyslových ztužených tuků, které se dávají do všeho. Proč se tedy doživotně léčí prášky a ne změnou stravování? Protože z toho by jednak nebyly peníze a jednak to ani většina doktorů neví. Na fakultě je učili jen chemii a prášky. Umělé sladidlo aspartam odborníci řadí spíše mezi bojové chemické látky, s prokázaným zhoubným vlivem. A čím jsou slazeny všechny umělé limonády? A tak by se dalo pokračovat ještě dlouho.

Takže se nedivte, když někdo dostane na vybranou od lékařů doživotní velké potíže, které se budou stále zhoršovat a přidávat se budou další reakce na "léčení", nebo možnost vyléčení netradičním způsobem, že třeba zvolí tu možnost druhou. Ony ty staré babské postupy jsou kolikrát opravdu lepší, než moderní léčení (Co na chřipku? Buď "babsky" čaj a ležení týden v teple. Nebo moderně paralen a léčba týden a půl až dva (protože paralen potlačuje příznaky, lidem je pocitově celkem dobře a proto nejsou v klidu a léčení se tím protahuje). Ten čaj škodí míň.)

Ale samozřejmě když se stav zhoršuje, je velkou chybou pokračovat v netradičním postupu. Je to chybou všech zůčastněných.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.05.13 21:05
avatar

Hm, to všechno, o čem píšete, je pro mne jiná otázka. Akupunktura a tak dál, prostě jiné metody léčení, to nediskutuji, to bych musela být opravdu hloupá. Já mluvila o jiných lidech, o dnešních novodobých "léčitelích" bez patřičného vzdělání. Přece víte, že zrovna tu akupunkturu nemůže dělat nějaký strejda z vesnice, k tomu jsou třeba dlouholeté studie a hlavně zkušenosti. Já nepopírám to, o čem mluvíte ani náhodou a nebylo to mou otázkou. Dokonce jsem i psala o tom, že dřívější kořenářky měly určitě vědomosti nesrovnatelně hlubší, než ti dnešní novodobí léčitelé.

I přesto Vám však děkuji za Vaši odpověď . Ale to jste přesvědčoval přesvědčeného. Metody, o kterých píšete nepopírám. To jsme si nějak špatně porozuměli. Možná, že jste všechno nečetl.

doplněno 08.05.13 21:10:

Dokonce jsem mluvila i o tom, že i samotná víra v uzdravení, může být důležitým faktorem, vedoucím k uzdravení. Proto také se zkouší i "placebo". Jenomže to mluvíme už opravdu o něčem úplně jiném.

Od: hm®
Datum: 09.05.13 21:03
avatar

No, léčitelé bez vzdělání ... On proutkař taky nemusí mít žádné vzdělání a úspěch bude mít větší, než geolog se dvěma školami.

Ale chtěl jsem napsat, že kdyby lékaři využívali i jiné metody, než jen "berte tuto univerzální piluli a když nezabere, tak berte ty pilule 2 najednou", tak by lidi léčitele nevyhledávali, nebo mnohem méně.

O popsaném případu nic nevím. Možná měl chlapeček stanovenou "odbornou léčbu" s lékařskou prognózou: do deseti let se z něj stane troska, bude si píchat inzulín několikrát denně a k tomu bude brát dvě hrstě dalších prášků, ale nezoufejte, možná se i tak dožije až 20 let. Pak už by vypadalo jednání rodičů trochu jinak. A i když pro ně smrt synka musí být tragédie, možná si i tak říkají "aspoň jsme se o něco pokusili místo pouhého přihlížení, jak nám kloučka cpou chemií a on chřadne a chřadne".

Je pouze mediální záležitostí, že se tento případ zveřejnil. Kdyby léčitel klukovi pomohl, doktoři by to neuznali, o případu by mlčeli, nebo by léčitele pomlouvali s tím, že úspěch je jejich a léčitel přišel k hotovému a jen chce "slíznout smetanu".

Já tedy taky patřím mezi ty, kteří chtějí věřit lékařům. Léčitele nevyhledávám a ani žádného neznám. Ale taky vidím tu neschopnost lékařů, jejich zaběhlá řešení a navyklé postupy, až na výjimky prakticky bez jakéhokoliv hlubšího zájmu o konkrétního pacienta. Takže kdybych byl lékaři postaven před konečnou diagnózu a přitom bych získal dojem, že by mi možná nějaký léčitel přece jen mohl pomoci, i když nemá formální vzdělání, ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.05.13 21:26
avatar

Nojo, ale když proutkař vodu nenajde, tak se nic tragického nestane. Leda si lidé pozvou toho geologa. Proutkař není životu nebezpečný.

Od: pt®
Datum: 08.05.13 10:57
avatar

Je hrozné, co se stalo, nikdy bych k léčiteli nešla, ale jsou i lékaři, kterým zemře dítě v nemocnici z důvodu zanedbání a to si pak mohou rodiče rvát vlasy z hlavy. - pt

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 11.05.13 11:26
avatar

Na tom je nejhorší, že dnes lékař nenese za svoje chování žádnou odpovědnost. Maximálně za něj nemocnice zaplatí pokutu a to ještě velmi výjimečně. Chybná diagnóza? Chybný postup léčby? Podání léků, které přímo zaviní smrt pacienta? Vše se urovná a daný lékař je maximálně postižen směšnou srážkou z platu. Proč by se potom snažil, když mu nic nehrozí a svoje peníze má jisté?

Zkušenost - známá měla lehce zvýšenou hladinu snad bilirubinu. Doktorka ji poslala do nemocnice, tam že jí to sníží. Když jí chtěli dát jakýsi lék, několikrát je upozornila, že ho dostat nemůže, protože bere jiný, který se s ním nesmí podat. Prý ji na to přímo její doktorka upozornila, protože by ji to mohlo zabít, takže si to pamatovala, její kartu měli samozřejmě taky a věděli o všem co bere. Ale doktor původem z nějaké arabské země asi vůbec netušil o čem mluví a tak následně skončila v komatu, 14 dní o sobě nevěděla, málem to nepřežila. Její zdravodní stav po opuštění nemocnice byl výrazně horší než když tam šla. Zhubla tolik, že vypadala jako kostra. Bez debaty jí doktoři v nemocnici uškodili. Podle právníka ale nemá šanci na jakékoliv odškodnění, protože její karta co tam měli i veškeré doklady o léčbě co jí tam dělali se záhadně "ztratily", takže nejsou o ničem důkazy. Doporučil jim, aby na to zapomněli, že se s tím nedá nic dělat. Jo, i tak to bohužel dnes chodí a stěžovat si můžete na 5. nástupišti...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.05.13 22:37
avatar

Ano, s tímto souhlasím. Setkala jsem se shodou okolností v lékárně se ženou, která měla ruku oteklou a tmavofialovou, která vysvětlovala, že jí v Kolíně dělají dialýzu a že jí lékař řekl, že to je normální jev a chtějí ji dál do té ruky píchat. Potřebovala nějakou mast, jenomže lékárník jí pomoci ze své pozice nemohl. Jednak nevěděl co jí má na to dát kromně toho, co měla předepsané a co jí nepomáhalo, a také asi nechtěl riskovat. Zarazilo mne to a tak jsem paní oslovila a ona mi ukázala, že to modrání má už i na prsou a ukázala mi to. Zhrozila jsem se. nikdy jsem nic podobného neviděla. Ta paní mi řekla, že její ošetřující lékař prohlásil, že podle jeho mínění, ji nemá co bolet. Za námi stála jiná paní a ta pravila, že byla také v Kolíně na té dialýze, ale že musela odejít jinam, prý ji málem připravili o život. Tohle co píši je pravdivé a odposlouchané na vlastní uši. Byla jsem naprosto v šoku z toho, co ta paní povídala a z toho, co jsem viděla na vlastní oči. Takže s tímto naprosto souhlasím, něco je někde ve zdravotnictví určitě špatně. Ale otázku jsem zakládala z jiných důvodů a o něčem jiném. Netušila jsem, kam se to zvrtne. Takže když se nemůžeme spolehnout na lékaře a nechceme své zdraví svěřit do rukou šarlatánů, tak jaké je tedy východisko pro nemocné lidi. Otazník záměrně nepíši.

Od: blbablondyna*
Datum: 04.06.13 14:09

Tohle pochybuji byla vina lecitele! Mam cukrovku a jak je nebezpecny hodne nizky cukr, opak je to same. Telo nezacne kolabovat jen tak hned a chlapec musel byt citit na hony daleko jako acetonova fabrika. Navic pochybuji, ze by nikde ve zpravach nebyl uveden onen udajny lecitel, nikdo takovy podle mne neexistuje, pochybuji, ze existoval.

Co se tyce lecitelu, bylo mi opravdu ouvej, to pak clovek zkusi i nemyslitelne. Neni snadne najit opravdu lecitele a ne nejako potrhlou, psychicky narusenou svickovou babu/dedka, kteri maji nacvicene zvasty. Je celkem snadne je i nachytat (ale musite vedet neco o anatomii, bylinach sama).

Ja nasla tri, mezi nimi diagnostika, ktery ve vysledku i odhadl, do jakych nasledku vse dojde (mnoho eliminoval), na cukrovku leky ani inzulin nemusim (zalezi na typu cukrovky) ale jsem na sebe pes). Pak tu jsou lide jako Janca atd, tedy spickovi lecitele, u kterych naopak trnu az nebudou, mnozi jsou vystudovani lekari.

Nehazejme vsechny do jednoho pytle, muj krcni napriklad vyrabel z bylin tinktury, zabiraji lepe nez antibiotika, po mesici vytirani jsem 10 let nemela anginu (drive co mesic antibiotika).

Ty rodice si trest zaslouzili, i kdyz vice mela dostat matka, pritel za jeji dite odpovedny nebyl. Kazdopadne u takovych lidi by se snad melo zamezit plozeni! Jedno dite maticka regulerne zavrazdila, ze druheho udelala vlastne sirotka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.13 18:26
avatar

Nepopírám Vaše zkušenosti. Přečetla jsem si to a mohu jen konstatovat, že jste s léčiteli spokojena. Ale co se týče té angíny, tak já ji neměla třicet let. A ani chřipku. Žádné tinktury a ani antibiotika nepoužívám. K léčitelům samozřejmě nechodím. Prostě mám svou jednoduchou metodu, osvědčenou mnoha lety. Psát ji nebudu, nemělo by to v této rubrice smysl.

V případě mrtvého chlapce léčitel existoval, ale jeho jméno média zveřejnit nemohla z prostého důvodu. Mohl by je napadnout soudně, za "na-cti-utrhačství". Zatím nikdo žalobu nepodal a nebyl usvědčen. Takže je podle práva nevinný.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.