Honorář za focení - jak to funguje

Od: Datum: 25.01.13 15:31 odpovědí: 3 změna: 25.01.13 17:31

čaute chci se zeptat kdybych chtěla jít fotit fotky a tam mi říkají že honorář že od 2tis do 5 tis za set. co to znamena? po nafocenífotek dostanu penízky hned nebo jak to funguje?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.13 16:45
avatar

honorář za články a fotky do novin se platí až po jejich uveřejnění *cteni*.

Pokud je noviny neuveřejní, nedostanete nic. Tak už to chodí. *mala*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.13 16:56
avatar

A není ono to obráceně? Sety se fotografují renomovanými fotografy pro zájemce o tzv Book, vlastní prezentaci. Takže se asi jedná o honorář fotografa, za dva až pět tisíc to je normální cena. Takže po nafocení fotek asi penízky nedostaneš, ale vyklopíš.

Ovšem, teď mne napadlo, o jaký druh fotografií by se mělo jednat?*hi*:)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.01.13 17:31
avatar

Váš dotaz připouští několik výkladů. Já když bych řekl, že jdu fotit fotky, tak bych tím myslel, že vezmu fotoaparát a vyrazím do přírody, na stadion apod., a fotím. Jestli ale chcete stát před objektivem a jde vám o to získat tzv. book, abyste se mohla ucházet o práci modelky, pak je to tak, jak píše Jerry. Jeden z ceníků je např. zde: http://www.jkstudiohb.cz/foto/book-pro-modelky

Jestli jste renomovaná fotomodelka, pak bude fotograf platit vám - to ale jistě není váš případ, to byste se tady neptala. Pak jsou ještě případy, kdy nějaký lektor pořádá kurz focení portrétů nebo aktů a k tomu postačí i začínající modelka a ta za takové pózování nějakou korunu dostane. Pak je ještě focení jiného druhu, ale k tomu až po 22 hodině :D.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.