Menstruace-mám smůlu a půjde to takhle dál?

Od: Datum: 05.03.13 07:45 odpovědí: 7 změna: 09.03.13 16:15

Ahoj...já nevím jestli mám smůlu nebo co, ale pokaždé dostanu měsíčky, když je nějaký svátek či co a já su doma...

1 M.-Víkend

2 M.-Velké prázdniny

3 M.-2 měsíc Velkých prázdnin

4 M.-Poslední den Velkých prázdnin čímž se zhatil plán si vzít krásný šaty...

5 M.-Víkend

6 M.-Víkend

7 M.-Vánoční prázdniny (a to su ještě měla jít s kámoškou na bruslák, ale mě vám bylo tak zle, že sem prostě nemohla...)

8 M-Víkend

9 M.-Víkend

10 M.-a Včera poslední Menstruace a to máme zrovna Jarní prázdniny :/

Takže já fakt nwm co to má být :D myslíte že to tak půjde dál? Jo a mám ještě jeden dotaz a ten je o mnoho důležitější...Víte, o mé Menstruaci nikdo neví, teda kromě pár kamarádek a já nevím co dělat...Když su ji dostala poprvé, byla su doma sama, teda s taťkou, tak ale...mamka byla na Moravě-což je od nás zaokrouhleně 300 Km :p pak už sem jí to ale neřekla...než sem šla do školy Menstruace přestala, ale pořád nevím jak ji to říct! Všichni říkají že t nic není, že mamka mi poradí atd... a já sama to vím že to nic není, ale pokaždé, když jí to chcu říct, tak...to prostě nedokážu. Vím že je to úplná hloupost, že se to bojím říct své vlastní matce ale...navíc já se ani nebojim, ale prostě to nedokážu. Kolikrát už su byla u mamky ji to povědět, "ale hned jak se mi ty slova dostala do pusy, vrátila se zpátky" a já to prostě nedokážu :/ Nevím co mám dělat :( už to bude rok a já sebojím aby se něco nezvrtlo :( předem děkuji za odpovědí...Terka (12) ;) :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.13 08:01
avatar

Ahoj Terko. Neboj, nejsi sama, má to takto spousta žen, že menstr. jim vychází na dny volna. Nebo na dny, kdy se jim to vůbec nehodí. Časem si na to zvykneš. Co se týče toho, že se bojíš říct mamce o tom, že již menstruaci máš, poradila bych Ti, když to nedokážeš vyslovit, tak jí to napiš. Opravdu na tom není nic špatného a strach mít nemusíš. Napiš - mami, už je ze mne téměř rok ženská, jen jsem nevěděla, jak Ti to mám povědět. Tak to dělám teď a tímto způsobem...Máma bude ráda, že to ví, uvidíš a Tobě se uleví...Každá máma toto prožívá se svojí dcerou a opravdu Ti poradí, kdykoliv to budeš potřebovat. Jen se neboj svěřit.

doplněno 05.03.13 08:29:

Nemusíš, ale předpokládám, že se mamka na to sama zeptá. Až půjdeš k doktorovi a ten se zeptá, zda máš již menstr. a od kolika let, také budeš muset říct pravdu. Toho se neboj, mamka nakonec ocení, že sis dokázala poradit i sama...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: teriq
Datum: 05.03.13 08:05

Děkuji za odpověď ;) jo a opravdu musím zmiňovat že už ji mám tak dlouho? :D :)

Od: teriq
Datum: 05.03.13 09:55

No doufám že jo...aby se třeba mamka nenaštvala že sem jí to neřekla... :/

Datum: 05.03.13 13:21
avatar

Nechápu, na co se vlastně ptáš. Menstruace si nevybírá a občas zasáhne i do takového období, kdy to není zrovna příjemné. Měla jsem ji kdysi i na dovolené u moře. Když jsme jezdívali na Sázavu, použila jsem prášky na oddálení. V trempských podmínkách bez sprch a se suchými záchody bych to asi moc dobře nezvládla. Když to máš o víkendu, je to lepší, než se škole. Doma si můžeš ulevit, třeba se chvíli natáhnout, jestliže to špatně snášíš, máš po ruce koupelnu, sprchu. To při celém dni ve škole nejde.

Proč by sis kvůli menstruaci nemohla vzít krásné šaty? Dnes je každá dívka už tak dobře zajištěna, že to není vidět a šaty si také neznečistí. To byla jen výmluva.

Nechápu, když už máš periodu tak dlouho, že si toho mamka ještě nikdy nevšimla. Asi o Tebe mnoho nedbá. To nikdy neviděla třeba při třídění prádla na praní v koši umáznuté Tvoje kalhotky? Nebo v odpadkovém koši balíček s použitou vložkou? Zdá se mi to vážně divné.

Navíc se nemusíš bát, že by Ti nadávala? Proč? Jestliže spolu dobře vycházíte, spíš Ti pogratuluje, že už jsi hotová ženská! Čeká to každou, i ona kdysi začínala a nadával jí kvůli tomu někdo? Jistě ne.

Tak nevím, čeho se bojíš. Jestli máte spolu dobrý vztah, sedněte si spolu, řekni jí, co a jak a uvidíš, že bude za Tvou důvěru ráda. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: teriq
Datum: 09.03.13 16:14

Máme spolu velmi dobrý vztah, jen sem si vždycky menstruace všimla dřív, než mi to stačilo zašpinit prádlo...jiank děkuji za odpověď ;)

Od: elisme45
Datum: 06.03.13 21:08

Ahoj, no jo no proste si nevyberes kdy to dostanes, ale prece si muzes vzit tampon a nosit saty, sukne i klidně bílé kalhoty ( pokud si dobře zajištěná ;)). Ríct to mámě? já si sebe také pamatuju, že jsem se hrozně styděla jí to říct :) nakonec na to prisla sama, ale není se proc stydet a už vůbec né bát :). Rekne ti co a jak, treba ti i poradí co ti pomůze na to když te bolí bricho pri tom,...:) preji pevnou mysl :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: teriq
Datum: 09.03.13 16:15

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.