Přiznani k dani z prijmu fizickych osob

Od: Datum: 25.01.13 10:32 odpovědí: 11 změna: 25.01.13 22:32

dobry den,mzdova ucetni mi odmitla udelat dane za rok 2012 protoze jsem ve firme nepracovala cely rok,musim si je tedy udelat sama,na financaku jsem si vyzvedla papiry a zjistila jsem ze vubec nevim jak to vyplnit,myslite ze kdyz pujdu na financak ze mi tam pomohou je vypsat?nebo nevite jak je vypsat ty papiry?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.13 10:36

Na FÚ Vám sice poradí...ale dělat za Vás DP nikdo nebude.

Buď to musíte udělat sama, nebo si DP nechte zpracovat u daňového poradce který tomu rozumí...

Zase tolik to nestojí..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.01.13 10:56

Najímat si daňového poradce je zbytečné, dovede to každá účetní.

Od: koukolik
Datum: 25.01.13 11:01

A za jakého důvodu vám to nechce udělat? To že jste nebyla ve firmě celý rok není samo o sobě důvodem k tomu, aby vám zúčtování odmítla. Pokud jste byla minulý rok zaměstnaná i jinde a zaměstnání se časově nepřekrývaly, stačí vaší účetní přinést potvrzení o zdanitelných příjmech z minulého zaměstnání a ona je POVINNA vám to udělat. Pokud tam není ještě nějaká jiná překážka - třeba že jste podnikala nebo ještě podnikáte jako OSVČ. Pak samozřejmě DP musíte podat sama.

Od: makyna111
Datum: 25.01.13 11:53

ucetni mi rekla ze dane delaji jen lidem ktery tam pracovali do konce roku 2012 a ja dala vypoved v kvetnu prej nemaji na to nejakej program v pocitaci ze si to mam udelat sama jinak jsem nikde nepracovala vratila jsem se na rodicovskou.dala mi jen to potvrzeni o zdanitelnych prijmech a tak.

Datum: 25.01.13 12:00

Rozumím. Pak postupovala oprávněně. Ne kvůli programu, ale zaměstnavatelé obecně mají povinnost dělat zúčtování jen těm, kterým trvá pracovní poměr k 12.12. uplynulého roku. Tak se tím zkuste prolouskat sama a když tak se obrátit na někoho s ekonomickým vzděláním nebo alespoň někoho, kdo DP už podával. Ve vašem případě to bude velmi jednoduché

Datum: 25.01.13 12:53

dekuju snad se mi to podari treba udelat podle internetu*modla*,jinak co se stane kdyz tam udelam chybu bude mi neco hrozit od financaku?

Datum: 25.01.13 13:14

Když to spočítáte špatně ve váš prospěch a při kontrole se na to přijde, budete muset dlužnou částku doplatit a ještě vás čeká penále a úroky z prodlení. Nepodceňoval bych to, a alespoň bych si DP nechal někým zkontrolovat. Když nepůjdete na FU až v březnu, kdy mají plné ruce práce, možná vám to zkontrolují a poradí i tam.

Vzhledem k tomu, že jste pracovala jen do května a třeba na daňovou slevu na poplatníka máte nárok za celý rok, mohla by být částka, kterou dostanete zpět docela zajímavá. Pokud máte děti, uplatníte další slevy, které se vám v případě, že jsou vyšší než zaplacená daň, překlopí na daňový bonus a dostanete další peníze navíc. Podmínkou získání bonusu je výdělek ve ve výši min. 6násobku minimální mzdy za celý rok.

S ohledem na výše uvedené znovu opakuji: klidně to udělejte podle formulářů z internetu ale nechte si to alespoň zkontrolovat.

Datum: 25.01.13 13:52

dekuju moc,dite mam ted nevim jak to tam do tech listu napisi od 1,1,2012 do 31,5,2012 jsem mela holku napsanou v praci na sebe a od 1,7,2012 manzel nastoupil do zamestnani tak si udelal slevu na dite na sebe a do tech papiru mam tedy napsat ze jsem ji mela jen tech 5 mesicu?

Datum: 25.01.13 14:46

Dceru si můžete uplatnit od ledna až do června. Není rozhodující, jestli jste po celou dobu skutečně pracovala, ale jenom to, jestli si ji pro účely slevy neuplatnil v té době někdo jiný.

Datum: 25.01.13 12:08

... k 31.12. *bzum*

Datum: 25.01.13 22:32

Účetní Vám poskytla špatnou informaci (nebo si chce ušetřit práci). Roční zúčtování daně je povinen Vám provést poslední zaměstnavatel z kalendářního roku, za který chcete zúčtování provést.

Zašlete zaměstnavateli (adresujete vedení firmy) písemnou žádost o zúčtování daně z příjmu za rok 2012. K žádosti připojte čestné prohlášení, že jste po skončení zaměstnání nikde jinde nepracovala a zašlete doporučeným dopisem s dodejkou tak, aby žádost byla doručena nejpozději 15. února 2013.

Předpokládám, že jste u zaměstnavatele podepsala prohlášení k dani. Jestli ne, můžete je podepsat dodatečně.

doplněno 25.01.13 22:33:

Zdůrazňuji: Řešte situaci s vedením firmy, nikoliv s účetní!

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.