Chřipka a nachlazení v těhotenství

Od: Datum: 03.10.10 09:00 odpovědí: 7 změna: 21.09.14 21:45

Dobré ránko, jsem v 17.týdnu těhotenství a od včera mi není moc dobře. Hlavně mě trápí rýma...někde jsem musela nastydnout. Vim že v těhotenství by se žádné medikamenty moc brát neměly, ale co když se chřipka rozjede? je něco co si vzít mohu?Vím že bych se měla poradit s lékařem, ale to budu moci až zítra...tak mě napadlo, jak jste to řešily vy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: malvinka*
Datum: 03.10.10 09:11

Na nachlazení je vhodný Rakytník . Moje dcera byla,, pod obraz,, v lońském roce. Padlo to na ní jako deka v pátek. Od toho dne se ládovala lžící sirupu z Rakytníku 3x denně. A v mezičase popíjela nápoj z něj. K jídlu silná česnečka. Od pondělka byla zase provozu schopná. Mimču prospěje Vitamín C a látky, které obsahuje.

Můžete si napařit nohy v horké vodě se lžící soli. Několikrát zopakovat. Od nohou se nejvíce nastydne pokud jsou v chladu.

Zmírní Vám ta horká voda projevy rýmy.

Hlavu vzhůru, já jsem zase v těhotenství nemohla mluvit / postihlo to hlasivky/:)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.10.10 09:31

Jen bych doplnila. Na spuštění rýmy je výborné do lavorku s horkou vodou ponořit celá předloktí, nebo se napařit nad hrncem s horkou vodou. (nakloníme hlavu nad hrnec s horkou vodou a zakryjeme ručníkem) Opatrně!

Ještě jsem slyšela hodně o zázvoru, nastrouhat do čajíku, ale mě osobně to nějak nepomohlo.

Ohodnoceno: 1x

Od: pb®
Datum: 04.10.10 12:35

Ryma me potrapila minuly tyden. Omezene se mohou bezne kapky do nosu, ale pozor aby se to neprehnalo s davkovanim a nezpusobila jste si tzv. medikamentozni rymu (sanorinismus), kdy nosni sliznice po odezneni ucinku reaguje zase otokem. Takze bezne kapky ano, ale neprekracovat davkovani. Vhodna je i hypertonicka morska vody (Quixx, Physiomer atd.), kde je v roztoku vetsi koncentrace soli nez v organismu, takze voda z natekle nosni sliznice prechazi do hypertonickeho roztoku a tim otok sliznice opada. Tyhle kapky me zachranily, jinak pri ryme kombinuju kapky a pseudoefedrin (Nurofen stop grip), ale ten jako tehotna nemuzu. Z beznych antypyretik a analgetik je lekem prvni volby paracetamol (Paralen). Samozrejme je nejlepsi se v tehotenstvi lekum vyhnout, ale teplota nebo horecka ohrozuje plod mnohem vic (zvlast v 1.trimestru), takze pokud mate teplotu, nebojte se a Paralen si vemte. Samozrejmosti je doufam pracovni neschopnost a klid na luzku.

Ohodnoceno: 0x

Od: knopka*
Datum: 04.10.10 13:14

Neřešila jsem to ;).

Ohodnoceno: 2x

Od: myse®
Datum: 04.10.10 14:34

Paralen můžete - ale jen pokud je horečka vyšší než 38 - jinak nemá smysl - tělo bojuje s infekcí.

na imunitu je dobrá Echinacea - kapky, vitamín C nelíp v přírodní formě, čaj s medem a citronem... (prostě klasika...)

pokud cítíte první nápor "chřipky" je dobré homeopatické Oscilococcinum (k dostání v lékárně) - 3 tubičky - vysypat pod jazyk dle návodu. Funguje to

Od: limec*
Datum: 06.10.10 16:37

Moc Vás zdravím...já jsem se vyhýbala všem lékům, radši, ale pokud by to bylo akutní, tak určitě po poradě s lékařem!Hlavně v 1. ve 2. trimestru těhotenství, kdy se miminku vyvíjí orgány. Určitě teplý čaj, citrony, med a zůstat v klidu v pelechu(-:Souhlasím s homeopatiky,ale dodržovat pravidla užívání! A myslet na prevenci...do těla těhotné maminky by se neměl dostat žádný zánět, ale pokud to tak je, tak hned řešit s lékařem...já sem tak řešila zuby(-:Tak doufám, že budete v pořádku!Jo, ještě mě napadá zázvor, ale nevím, jak moc je dobrý v těhotenství, ony by se neměly používat ani určité druhy bylinek, což mě udivilo(-:Ale myslím si, že pokud je to v míře, tak v klidu...

Od: karoliinka
Datum: 21.09.14 21:45

Stopbacil sirup, ten u nás nikdy nechybí, díky jeho výborné chuti si ho oblíbily i děti. Je to bylinný sirup, takže je vhodný právě i pro těhotné i třeba pro diabetiky. Užíváme ho právě při nachlazení a oslabené imunitě, takže v zimním období skoro pořád a dá se užívat i při únavě a vyčerpání.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.