Jak se odnaučit kousat nehty?

Od: Datum: 24.01.13 17:12 odpovědí: 5 změna: 26.01.13 12:25
avatar
Ahoj, chci mýt dlouhé nehty, ale pořád si je koušu. Měla jsem i gelové nehty(ty ukousnout nejdou ;) ) a vyrostli mi, jenže jsem si je zase ukousla :(. Vždycky, když je mám dlouhé tak si je začnu hryzat. Jak se toho zbavit? Děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jirbar*
Datum: 24.01.13 17:20

Pořád nosit rukavice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kopretina25*
Datum: 24.01.13 17:20

Ahoj, v drogerii si kup lak na nehty proti okusu nehtů. Myslím, že je dělá Miss Sporty. Snad Ti to pomůže. :) A neděláš to třeba z nervozity před zkouškou ve škole. Pak by bylo dobré zapracovat na sobě, uvědomit si to, zakázat si to a prostě to nedělat! Je to těžké, ale jde. ( vlastní zkušenost z dob studiaa).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.13 17:40
avatar

Ahoj. Kris, je to zlozvyk a je třeba se ho odnaučit a mít silnou vůli. Vyzkoušej průhledný lak na nehty (koustat nebudeš, je hořký). Koupíš v drogeriích nebo i v lékárně a cenově je dostupný. Za pokus to stojí. Víc info zde:

http://xgelovenehty.cz/lak-proti-kousani-nehtu/

Jedna babská rada je, namočit ruce do pepřové vody. Nehty by Ti též neměly potom chutnat. ;)..Vyzkoušej, zda něco na Tebe zabere. Zbavit se zlozvyku někdy trvá delší čas prostě...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.13 16:30
avatar

Pícháš jako ježek a nemůžeš slyšet pravdu. Zapracuj na sobě v nehtech i v češtině.

K Tvé otázce:

1/ Vidím pořádné hrubky dvě: Chceš mýt dlouhé nehty, to jako že si je chceš umývat? Pokud je chceš MÍT, jako VLASTNIT, vždycky měkké I.

Vyrostli mi /kdo, co - NEHTY/ Rod mužský, neživotný, vzor HRAD. Tedy VYROSTLY MI.

Pak tam je ještě chyba v interpunkci.

Tolik tedy k těm chybám, na které se ptáš. měla bys je ale vidět sama.

2/ Kousala jsem si nehty zhruba do 15 let. Měla jsem prsty jako paličky, ale dobře se mi s tím hmataly akordy na kytaře. Jinak to bylo ošklivé. V té době nebyly žádné gelové nehty, ani speciální laky proti kousání.

Pomohla silná vůle. Začala jsem chodit do tanečních, upravená, učesaná, navoněná - ale ty nehty - hrůza!*bzum*Když jsem viděla krásné dlouhé nehtíky ostatních děvčat, řekla jsem si prostě, že dál už ne. Zpočátku to šlo špatně. Trvalo dlouho, než zmučené nehty dorostly a i pak jsem asi 3 x selhala a zase je oholila. Většinou před písemkou z matiky - zapracovala nervozita.

Ale snažila jsem se dál a když jsem se vdávala, už jsem měla opravdu pěkné ruce s delšími nehty. Nekoušu si je dodnes. Možná i proto, že dneska by to kousání nehty vydržely, ale nevydržel by to můj chrup. Tím jsem si jistá. :D Jaga.

Tak Ti přeji hodně pevné vůle v tom kousání i v té češtině. Pokud vydržíš, bude z Tebe jistě docela prima děvče.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.01.13 12:25
avatar

no to je těžké já to měla vždy z nervozity. poté mi pomohlo že když už jsem konečně vydržela a nechala si narůst delší nehty určila jsem si jeden který jsem si mohla okousat( třeba malíček) ten byl samozřejmě pohledově nejošklivější a postupem času jsem přestala kousat i jeho abych měla přeci hezké všechny, je to běh na dlouhou trať ale tohle mi pomohlo

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.