Nepravidelná menstruace

Od: Datum: 23.01.13 15:40 odpovědí: 1 změna: 23.01.13 16:54

Dobrý den. Je mi 16 let a menstruaci mám teprve krátce třetím rokem. Cyklus se mi pěkně ustálil na těch 27-29 dnech. :) Teď mám však problém. Ještě jsem -to- nedostala a to je dnes již 34. den... :( Začínám být nervózní, s jistotou mohu říci, že NEJSEM těhotná. Vím že optimálních je 28 - 7 dní, tedy 21. den až 35. den jsou v pořádku, u mě to však není obyvklé. Navíc jsem 17. a 18. den měla špinění. Ještě se mi zdálo, že je brzy.

Mám ještě počkat, může se vše ustálit? *andel*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: drejdl*
Datum: 23.01.13 16:54

V 16 letech se to může stát. Důvod je v tom, že po ovulaci se ve vaječníku vytvoží žluté tělísko, které pak koncem cyklu přestane produkovat progesteron a ten pokles produkce, ve spojení s poklesem tvorby estrogenu vyvolá menstruaci. Když se žluté tělísko nevytvoří, pokles nenastane a menstruace se buď nedostaví nebo jen špinění. Doporučuji počkat, v dalším termínu se již měsíčky dostaví normálně. Jinak v případě, že byste chtěla mít úplnou jistotu, lze vyhledat gynekologa, který ultrazvukem vyšetří stav vaječníků a děložní sliznice. Cytologie taky hodně napoví.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.