Výtok z vagíny

Od: Datum: 21.01.13 18:18 odpovědí: 5 změna: 21.01.13 22:40

Ahoj, je mi 14 let a každý den mám velmi silný výtok. Někdy je bílý a průhledný. A někdy na kalhotkách zežloutne až zhnědne. Menstruaci mám rok, pravidelnou. Z toho to nebude.

Co mám dělat? Nyní každý den musím nosit intimky...a není to příjemné :/

Díky předem za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kaliopka
Datum: 21.01.13 18:21

Svěřit se mamce a zajít k lékaři. Není to normální a mohlo by se to rozvinout do stavu zánětu (chceš mít jednou děti ne?). Vyšetření je sice nepříjemné, ale dá se to. Zubař je horší ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.13 19:55
avatar

Ahoj. Pokud je výtok silný a mění barvu, jediná rada je, návštěva gynekologa. A neodkládej to moc dlouho, ať něco nezanedbáš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 21.01.13 20:26

Pokud je výtok hodně silný a proměnlivý, skoč si určitě na gyndu a to co nejdříve. Nemusíš se ničeho bát. Pokud ohledně vyšetření máš jakékoli dotazy nebo obavy, klidně se ptej, ráda ti odpovím (odpovíme). Některé ženy mají výtok celý život a nejedná s eo žádnou nemoc, ale o přirozené zvlhčení, ale jak již bylo řečeno, neměl by být takhle různorodý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nobody*
Datum: 21.01.13 21:19

A jak tedy prosím to vyšetřené probíhá? :)

Od: askmenow*
Datum: 21.01.13 22:40

No, objednáš se, přijdeš, když tam budeš poprvé, nejdřív si s doktorem/doktorkou popovídáš, zeptá se tě na základní věci - kdy jsi měla naposledy menstruaci, na zdravotní stav atd. V téhle části je tedy vhodné říct, proč si přišla - o tvém problému s výtokem. Pak tě pošle do kabinky nebo za plentu odložit spodní část oblečení. Protože píšeš, že jsi ještě panna (na což se tě na začátek také zeptá), bude podle toho upravené vyšetření - posadíš se do gynekologického křesla a pravděpopodobně tě prohlédne zvenčí a jen nějak šetrně provede výtěr, aby získala vzorek na rozbor. (U dívek, které již vedou sexuální život, se 1x ročně provádí tzv. cytologie.) Neboj, trvá to jen chviličku. Pokud jsi stydlivá, vezmi si dlouhé tričko, nebo sukni, ať nemáš pocit, že musíš ke křeslu dojít s holým zadkem. Ale i kdyby, nic si z toho nedělej, denně to tam provede spousta dívek a žen ;) No, a pak se zase oblékneš a jdeš. Není se čeho bát, ta nahatá část trvá jen momentík. Sama jsem byla na gyndě poprvé ve třinácti.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.