Serotonin v potravinách?

Od: Datum: 06.07.10 15:28 odpovědí: 8 změna: 22.01.14 12:33

Dobrý den. Poradí mi někdo co z dostupných látek tedy jaká potravina obsahuje serotonin? nechci Farmaka. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 8976*
Datum: 06.07.10 15:41

pokud myslíte hormon štestí, tak zřejmě nic...někomu pomúžou peníze, jinému syntetická výroba - mám dojem , že ani homeopatika neobsahují ...třeba se někdo ozve a dá tip...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.07.10 16:47

Homeopatika neobsahují nic, jen vzpomínku na něco.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.07.10 15:41

Máte na mysli serotoninový syndrom?

Serotonin je neurotransmiter. Je přirozenou součástí chemie v našem mozku a působí jako přenašeč informací mezi jednotlivými buňkami.

V okamžiku vzruchu se vyplaví do štěrbin mezi nervovými vlákny, což pociťujeme jako radost, zamilovanost nebo pocit štěstí.

doplněno 06.07.10 15:45:

MDMA čili extáze. Ta biochemickým působením zapříčiní masívní vyplavení Serotoninu do nervového zakončení.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.07.10 16:01

serotonin jako takovy se vytvari v tele biosyntezou z tryptofanu, ktery je obsazen v bananech, mlecnych vyrobcich a dalsich...

vice na http://zpameti.cz/lepsi-uceni/trocha-chemie-serotonin/

Ohodnoceno: 3x

Od: elda*
Datum: 09.07.10 14:54

Dobrý den,

L-tryptofan lze koupit v běžných obchodech s doplňky stravy, sportovní výživou, vitamíny...

Ohodnoceno: 0x

Od: matthias*
Datum: 10.07.10 12:37

Čokoláda, nebo heroin )

Od: aranka48
Datum: 22.08.10 11:53

Serotonin obsahují banány, avokádo, mléčné výrobky?, obiloviny, těstoviny, ale mohu doporučit i výrobek Nervamin, který můžete zakoupit v e-shopu Kouzelná zahrada. Je účinnější a rychlejší při vážnějších potížích. Hodně štěstí

Od: akcinoli
Datum: 22.01.14 12:33

Já bych řekla že když ujedu 100km na kole nebo pár hodin pochoduju po horách s banány ke svačině mám serotoninem zaplavenou hlavu bohužel jeho nedostatek se dá řešit většinou jen chemicky, pro zachování kvality života ...to je jako kdyby cukrovkář odmítal inzulín...bohužel jsou na světě nemoci, které se bez farmak neobejdou...takžejá to mám tak, že jeho neostatek mě zapříčiňuje absolutní nechuť k ničemu ...Nitsche by byl se mnou spokojenej...bez serotoninu je člověk nihilista

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.