Touha po dítěti už od puberty

Od: Datum: 20.01.13 20:50 odpovědí: 11 změna: 23.01.13 08:08

Ahojky,

je mi 15 let a už si strašně přeju mít dítě, já vím je to asi divný, ale nemohu si pomoct. V hlavě jsem to plánovala tak ve 20 letech, jenže to chci jít na vejšku, tak ted nevím jak to mám udělat, mám počkat až po vejšce? Ale co ukojí mojí touhu po dítěti? :/

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.13 20:54

Ahoj. Pokud máte malé neteře, či synovce, půjčte si je někdy a zkuste s nimi strávit občas celý den se vším všudy...Až poznáte, co obnáší celodenní péče o ty mal cvrčky, rozmyslíte si to a s dětmi třeba tolik pospíchat nebudete. Nebo si domluvte návštěvu v některé z dětských domovů...Tam si můžete s dětmi též pohrát, věnovat se jim apod...A ještě uděláte dobrý skutek a budete bohatší o pár zkušeností...Nebo pohlídejte malé děti občas sousedům...

Ohodnoceno: 2x

Od: askmenow*
Datum: 20.01.13 21:15

Ahoj, je ti patnáct let, je tedy trochu neobvyklé, že máš tak silné mateřské tužby, ale nemožné to určitě není. Bohužel doba je taková, že člověk musí dobře plánovat. Počít dítě je snadné, dobře ho vychovat a uživit težší.

Moje rada je tedy stanovit si priority, ale zároveň nechat něco i na osudu. Jistě se mnou budeš souhlasit, že rozumná priorita číslo jedn aje ve tvém věku vystudovat střední školu a získat maturitu. Na to se nyní soustřeď. Během těch čtyř let bude spousta věcí jasnější - uvidíš, jak ti půjde škola a co bys dále chtěla či nechtěla studovat (i pokud máš teď nějakou představu, ještě s emůže změnit), případně kde bys chtěla pracovat. No a pak uvidíš. Na dítě nemůžeš být sama, nejen, že na jeho početí potřebuješ muže, ale jistě nechceš být matka samoživitelka, to by byl smutný plán pro tebe i pro dítě. Takže až budeš mít před maturitou, uvidíš, zda más přítele, se kterým bys již brzy chtěla založit rodinu (a který by o to také stál a již byl nějak zajištěný), nebo zda vedle sebe aktuálně nikoho takového nemáš.

Tak jako tak, nemyslím, že je moudré zadělat si na mimčo hned po maturitě. Ono hlavně ne vždy naplánuješ, že chceš dítě hned se zadaří. Lepší ale je buď jít na školu (bakalář netrvá tak dlouho, navíc znám holčiny, co přerušily v nejvyšším stupni těhotenství a během mateřské se do školy dálkově vrátily a zvládly ji dodělat... ale je to nesmírně těžké a chce to pomoc okolí), nebo si najít práci. Když budeš mít práci, bude vše jednodužší - budeš mít zajištěné místo po mateřské, a hlavně budeš mít praxi. Holka např. jen se střední, bez praxe, s malým dítěte si skutečně těžko najde místo.

Hlavní je na nic netlačit, spoustě věcí neporučíš.

A jak radili ostatní, zatím svou lásku k dětem můžeš projevovat různými jinými způsoby.

Ohodnoceno: 0x

Od: krkulinda*
Datum: 20.01.13 21:59

ahoj v 15 sem měla uplně stejnou touhu ..jenže naši by to asi nerozdejchaly..v 17 se mi to podařilo ale o mimi jsem přišla..nechtěj byt sklamana..počkej ..jak už tu někdo psal běž za někym známím.za někym kdo ma dítě..věnuj se mu ..neboj jednou to přijde a už budeš vědět co čekat...ale nespěchej je čas

Datum: 21.01.13 06:48

S největší pravděpodobností jsi jedináček - nikdy ses nemusela starat o mladší sourozence. Já ano a děsně mě to v té době štvalo. Bylo mi 12 a za zadkem pořád 6 letou sestru. Když jsme šly s kamarádkami na konvalinky, holka za námi, šly jsme na třešně, ona ječela pod stromem, ať jí hodíme. Tak jsme na ni házely pecky. I při koupání v rybníce jsem ji měla na krku. Pokud jsem chtěla někam jít sama, hned začala ječet, že ona chce takýýýý, no a mamka mi ji ráda přifařila.

Potom se nediv, že člověk nespěchá. Ty jsi to asi nezažila, tak si myslíš, že malé děcko je sladké, hodné, milé, čisté, poslušné a neuvědomíš si, že mu musíš utírat nos, zavazovat boty, otírat třeba zadeček, dávat mu pít, uspávat ho, číst mu.

Klidně počkej, vystuduj a pak se uvidí. Nejdřív musíš být přece finančně zajištěná, abys mohla uspokojit potřeby dítěte. Nemůžeš si ho v 15 uplést a přivést na krk svým rodičům.

Víš, ono všechno chce opravdu svůj čas. Až budeš fyzicky i psychicky vyspělá. Nestačí říct: já chci...Péče o dítě je nepřetržitý řetěz starostí. Stojí to za to, to ano, ale až na to opravdu budeš dostatečně vyzrálá. Až si najdeš slušného partnera, se kterým bys děti mít chtěla. Až se finančně zabezpečíš. Až získáš vzdělání. Je toho ještě hodně před Tebou. Zatím ber děti příbuzných a známých třeba na procházky, na zmrzlinu nebo na kolotoč. A budeš ta nejhodnější teta. I to přece potěší - ne? . *palec*

Ohodnoceno: 1x

Od: ron*
Datum: 21.01.13 06:53

Ahoj.

V 15 letech je na dítě opravdu hodně brzy. Dle mého názoru je to jen takový chvilkový rozmar, který přejde. Najdi si cokoliv, co tě zaměstná, zabaví. Důležité je nejdříve dostudovat. A pokud opravdu potřebuješ o někoho pečovat a starat se - pořiď si kotě nebo pejska.

Vše má svůj čas, neboj dočkáš se i dítětě. Nejdřív ale musíš dospět, teď jsi ještě sama dítě. ;)

Od: luke237
Datum: 21.01.13 12:40

Jak uz ti tady radili, mas asi zkreslene predstavy o tom, co to znamena mit dite a starat se o nej kazdy den, 7 dni v tydnu, dalsich nekolik let, nez se alespon trosku osamostatni.

Jako nejlepsi reseni tve situace vidim moznost, kdy se nabidnes nejake nove mamince, ze se postaras cely den nebo vikend o jeji male dite. Se vsim vsudy. Maminka bude urcite rada, ze si bude moc na par hodin odpocinout a ty alespon zjistis, co to je, nemit absolutne na nic cas, protoze se porad musis venovat malemu.

Od: konvalinkolinka*
Datum: 21.01.13 16:41

Ahoj,

jsme o mnoho starší než Ty,milá holčino.Chci Ti dát jen jednu velkou a ohromnou pochvalu:zatímco mnohé Tvé vrstevnice by považovaly Tvé pocity za zvláštní, já beru Tvé vyznání za jedinečné. Děti jsou Tvým pokračovánám, Tvým druhým já. SAMOZŘEJMĚ - JSI JEŠTĚ MOC MLADÁ.Ale - dopřej si to krásné těšení, vymaluj si svůj životní plán tak, aby Tvé děti nijak nestrádaly. Buď tedy sama se sebou spokojená.Dopřej si řádné vzdělání,ať sobě ani nikomu jinému v budoucnu nemusíš nic vyčítat.Ať jsou Tvé děti na Tebe právem pyšné,co vše mamka dokázala - a ještě k tomu, jak dlouho se na ně nezapoměla těšit a co vše si pro ně musela připravit. Tvá láska a velké těšení Tě určitě neopustí.Dojdi ke svému cíli krůček po krůčku. Tvé děťátko se na Tebe těší - na vyzrálou, plnohodnotnou maminku. Moc Ti Zvé budoucí štěstí přeji.

...Máš o moc krásnější přání než např.: mít nádherné auto a další materialistická přání.

Zkrátka a dobře: fandím Ti a obdivuji Tě. Ale - všechno má svůj čas a je vždy krásné se na něco zěšit - než mít vše hned.

UŽIJ SI TÉŽ SVÉ KRÁSNÉ MLÁDÍ -vždyť ještě ani nezačalo.

Měj se krásně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.01.13 16:53

Mato, mateřství je nejnádhernější věc na světě. Jen si musíš uvědomit, že se chceš stát maminkou. Abys mohla dobře plnit tuto úlohu, musíš vědět, jak chceš své dítě zajistit. Jak mu dáš všecko co potřebuje. Vědět, odkud na to vezmeš a jestli to dokážeš po celý jeho život. Musíš si naplánovat, jaké vzdělání dosáhneš pro to, abys mohla dělat práci, která zajistí tebe i dítě. Abys vydělala na byt, ve kterém svému dítěti zařídíš domov. Budeš mít na všecky jeho potřeby od pleneček až po lyžařský výcvik a tyneční. Protože mateřství je úvazek na celý život. :) Když nepochopíš tohle a nezačneš na tom systematicky pracovat, budeš jako ciganka, která řve před úřadem práce- Já mám dítě! Z čeho ho mám uživit?!

Datum: 21.01.13 18:41

milá divčíno, silně mi připomínáš mě sama sebe v tvém a možná i ml. věku Všechny děti v ulici jsem vozila , hlídala a některé maminky mne dost využívaly, nechávaly mne dítě koupat , krmit a hlídat dlouho do pozdních hodin.Doma se zlobili že jsem pořád u cizích lidí a hlídám jim děti. Záviděla jsem kamarádce jejího dvouletého bratříčka a další sourozenec byl na cestě.Já měla jen jednu starší sestru , která naopak toto mateřské puzení neznala a mně nechápala. Jako malá holka jsem měla tři panenky a jednoho medvěda, tak jsem byla přesvědčená že budu mít tři holky a jednoho kluka. Skoro se mi to podařilo , mám dvě dcery a syna. šla bych do čtvrtého dítěte ale nebyl y podmínky. Dnes jsem babi pěti vnoučat které moc miluji.Ale na závěr taky po pravdě , není to jen mazlení a tulení s miminkem. Jsou starosti když přijdou nemoce, dále puberta atd. Ale v lásce se překoná všechno držím palce pro celý život at ti vše vyjde...

Datum: 21.01.13 18:28

Dobry den pokud chcete dite nejlepsi zpusob je pujcit si od rodiny na vikend tak ze dva kousky ,hned vas to prejde neni to zadna sranda radim pockejte

Datum: 23.01.13 08:08

Ještě mě napadlo. Nemůžete se stát učitelkou ve školce? Být po celá studia s dětmi a celý život být s nimi? To by nešlo? *jasne*

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.