Podepisovani dani

Od: Datum: 20.01.13 20:30 odpovědí: 4 změna: 21.01.13 06:54

prosim o radu v roce 1012jsem pracovala od 1ledna do 31kvetna pak jsem odesla ted se maji podepisovat dane mam je take podepsat i kdyz jsem nepracovala cely rok?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.13 20:32

Nebudete podepisovat žádné daně, ale Prohlášení poplatníka k dani (růžový dvojlist). Co nejdřív se spojte se mzdovou účetní a domluvte se s ní, že byste chtěla, aby Vám bývalý zaměstnavatel udělal roční zúčtování daně. Řekne Vám, co pro to máte udělat.

Ohodnoceno: 0x

Od: makyna111
Datum: 20.01.13 20:58

dobry den,dekuji takze to musim dat to prohlaseni nebo to neni povinne?jinak musim tam udavat do toho prohlaseni ze jsem v dobe prace byla na rodicovskem prispevku?jinak nevite co vse se muze dat do dani?a co vse budu potrebovat k tomu priznani?

Od: ron*
Datum: 21.01.13 06:27

Dobrý den.

Jedná se o zažádání o ročního zúčtování daňových záloh. Není to povinné, ale je to pro vás jednoznačně výhodné. Do 15.2.2013 si u mzdové účetní svého posledního zaměstnavatele zažádejte o roční zúčtování daní. Pracovala jste jen do května, je tedy pravděpodobné, že se vám celá odvedená daňová záloha v rámci ročního zúčtování vrátí formou přeplatku na dani.

Při ročním zúčtování daňových záloh si můžete z daňového základu odečíst např. zaplacené úroky z úvěru na bydlení, zaplacené pojistné na životní pojištění, příp. uhrazené penz. připojištění (platíte-li nad 500 Kč měsíčně). Dále se odečítají dary (např. darování krve), příspěvky odborové organizaci.

doplněno 21.01.13 06:30:

oprava: zažádání o roční zúčtování

Ohodnoceno: 2x

Od: makyna111
Datum: 21.01.13 06:54

dekuji moc hned ucetni zavolam kdy ma cas,ze se stavim.pekny den.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.