Výše odstupného po nemocenské

Od: Datum: 20.01.13 18:08 odpovědí: 2 změna: 21.01.13 11:46

Dobrý večer. Pobírám nemocenské dávky, přitom jsem již ve výpovědi z organizačních důvodů. Po skončení nemocenské mi bude vyplaceno odstupné. Od známé jsem se dověděla, že prý mi možná bude nemocenské pokráceno z důvodu nemoci. Moc tomu nevěřím, ale nevíte to někdo určitě? Budu vděčná za odpověď. Díky, K.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 20.01.13 18:18

Dobrý večer.

Pokud dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 zákoníku práce (organizační důvody), náleží Vám od zaměstnavatele odstupné po skončení pracovního poměru. Předpokládám, že výpověď jste obdržela před zahájením dočasné pracovní neschopnosti.

V žádném případě nemůže být odstupné z důvodu nemoci kráceno. Stejně tak nemůžou být kráceny nemocenské dávky z důvodu výplaty odstupného.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.01.13 11:46

Kdy jste obdržela výpověď a kdy začala nemoc? Máte představu, jak asi dlouho bude nemoc trvat?

Skončí-li pracovní poměr v 1. čtvrtletí t.r., bude se odstupné počítat z průměrného výdělku za 4. čtvrtletí 2012. Pokud by pracovní poměr skončil až po delší nemoci ve 2. čtvrtletí, odvíjelo by se odstupné od pravděpodobného výdělku za 1. čtvrtletí t.r.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.