Výše odstupného po nemocenské

Od: Datum: 20.01.13 18:08 odpovědí: 2 změna: 21.01.13 11:46
avatar

Dobrý večer. Pobírám nemocenské dávky, přitom jsem již ve výpovědi z organizačních důvodů. Po skončení nemocenské mi bude vyplaceno odstupné. Od známé jsem se dověděla, že prý mi možná bude nemocenské pokráceno z důvodu nemoci. Moc tomu nevěřím, ale nevíte to někdo určitě? Budu vděčná za odpověď. Díky, K.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 20.01.13 18:18
 

Dobrý večer.

Pokud dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 zákoníku práce (organizační důvody), náleží Vám od zaměstnavatele odstupné po skončení pracovního poměru. Předpokládám, že výpověď jste obdržela před zahájením dočasné pracovní neschopnosti.

V žádném případě nemůže být odstupné z důvodu nemoci kráceno. Stejně tak nemůžou být kráceny nemocenské dávky z důvodu výplaty odstupného.

 
Datum: 21.01.13 11:46
 
avatar

Kdy jste obdržela výpověď a kdy začala nemoc? Máte představu, jak asi dlouho bude nemoc trvat?

Skončí-li pracovní poměr v 1. čtvrtletí t.r., bude se odstupné počítat z průměrného výdělku za 4. čtvrtletí 2012. Pokud by pracovní poměr skončil až po delší nemoci ve 2. čtvrtletí, odvíjelo by se odstupné od pravděpodobného výdělku za 1. čtvrtletí t.r.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.