Těhotenství po potratu - na co si dát pozor

Od: Datum: 20.01.13 10:46 odpovědí: 6 změna: 20.01.13 17:25

Dobrý den ..chtěla jsem se poradit..mám za sebou dva potraty ...ted se mi ovšem povedlo opět otěhotnět..chtěla bych poradit jestli stímto méte něktěra skušenosti ..dále pak bych chtěla radyu co mam a co nemam dělat ..ja prace se ke mě hodí a co vyloučit...prosim už se nechci trapit

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.13 11:13

Já Ti povím svůj příběh. Několikrát jsem potratila i ve vyšším stupni těhotenství. Ať jsem se šetřila sebevíc. Potom přišel dost hektický rok. Stěhování z jednoho konce republiky na druhý, stavební úpravy na novém-starém domečku, stítnice, promoce. V té době jsem opět otěhotněla. Nějak jsem to ale nevnímala, prostě asi jsem si říkala, že to stejně zase nedopadne (i když tam někde hluboko v dušičce jsem doufala)... A tohle těhotenství proběhlo bez jakýchkoliv komplikací a narodila se mi zdravá holčička. Pak, ať jsem se snažila jak chtěla (teda snažili :D), druhé dítě jsem nikdy nedonosila.

Dcera je už dnes dospělá ženská. S přítelem chtěli dítě, ale nešlo to. Nakonec musela na umělé oplodnění. Narodil se kluk. Po porodu měla hodně zdravotních komlipací ona i maličký. Byly tam i jiné dost velké osobní problémy... No a z toho všeho má ten "zkumavkovej" klučina brášku o rok mladšího *houpy*. Prostě přišla do jiného stavu přirozenou cestou, ač to lékaři naprosto vyloučili *stop*.

Proč Ti tohle píšu? Největší problém jsi Ty sama. Tvoje psychika. To, jak každý měsíc čekáš, zda dostaneš měsíčky nebo ne...

Zda se to maličké v Tobě "uchytí drápkem" nebo ne... A to všechno Ti moc a moc ubližuje.

Sama dobře vím, jak je to těžké nemyslet na to. Ale zkus svoji mysl zaneprázdnit něčím jiným. Studiem, nějakou cestou třeba do zahraničí. Tím, že MUSÍŠ zrekonstruovat byt (dům). Prostě ošid ten svůj mozek, aby neměl čas mít strach o maličké.

Moc Ti přeji, abys do roka, do dvou měla mimčo . Sebodka

Ohodnoceno: 3x

Od: krkulinda*
Datum: 20.01.13 11:35

děkuju moc za odpověd ..myslím že mi dost pomohla...děkuji

Datum: 20.01.13 14:16

Sebodko, pravdivé a zároveň moc hezky napsané!*palec*Jaga.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.01.13 11:32

Vhodná jsou pro Vás všechna zaměstnání,

která neohrožují ani jiné těhotné ženy.

Doporučila bych vydržet v zaměstnání až do nástupu na mateřskou dovolenou. V zaměstnání přijdete na jiné myšlenky, nebudete mít čas na strach o dítě.

Moje nejstarší dcera šla při prvním těhotenství na interrupci (dítěti zjistili Edwardsův syndrom), proto jí v druhém těhotenství doporučovali zůstat doma (na rozikovém těhotenství).

Dcera se rozhodla pro zaměstnání, na MD nastoupila až 8 týdnů před předpokládaným termínem porodu. Trochu cestovala, trochu byla doma a začátkem září se jí narodil krásný zdravý kluk...

Podle mne hraje největší roli psychika.

Datum: 20.01.13 11:48
dost záleží na vás samotné myslím co cítíte jak to cítíte taky proč respektive co bylo důvodem potratu určitě se vyvarujte námahy fyzické ale chce to duševní klid . Být vámi jdu na rizikové . držím palce ať to dobře dopadne .

Datum: 20.01.13 17:25

Víte, každá žena to má jinak. Možná by bylo pro vás lepší jít rovnou na nemocenskou už nyní. V zaměstnání byste určitě neměla tahat těžká břemena. A nestresovat se. Přiznám se ale, že sedavé zaměstnání např. pro mě taky nebylo to pravé ořechové. Berte to tak, že pokud se miminko má udržet, tak se udrží. Přeji vám, abyste měla tentokrát mimi-bojovníka, který se bude chtít podívat na tento svět zvenku a učinit vás šťastnou. Věřte tomu a nepoddávejte se špatným myšlenkám. Jednou to přeci vyjít musí. Tak ať je to tentokrát.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.