Pečení muffinu

Od: Datum: 04.03.13 14:31 odpovědí: 4 změna: 05.03.13 07:50

Dobrý den, mám takovou tu formu na pečení muffinu akorát jsem vždycky každý důlek musela vymazat a vysypat. Teď jsem si koupila takové ty velké košíčky ale není tam napsano, že je to na pečení, myslíte že bych to mohla dát do trouby? :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.13 14:46

Samozřejmě, ty košíčky jsou na pečení, mohou se dát do trouby.

Jinak já tu formu na muffiny mám také, jen ji lehce vymažu, ale už ji nevysypávám.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.03.13 15:11

Nevím co znamená "takové ty velké košíčky", ale já mám silikonové z Lidlu (12 ks za asi 89 Kč nebo tak nějak, už si nepamatuju), a ty jsou samozřejmě do trouby a vymazávat ani vysypávat se nemusí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.03.13 22:30

Pokud jsou to košíčky papírové, tak jsou přímo ideální na pečení mufinů! Použijte je do formy, která podrží jejich tvar a ani košíčky, ani forma není ji potřeba vymazávat a vysypávat. Košíčky vložené do důlků formy naplňte těstem a upečte. Můžou se použít i samotné, bez formy, ale to je lepší dát dva do sebe, aby držely tvar a tlakem těsta se moc neotvíraly. Pak, položené jen tak na plechu, udělají stejnou službu jako by byly ve formě. Při použití košíčků odpadá spousta otravné práce a i případné zdobení a servírování je příjemnější. Dokonce jsem zkoušela péct mufiny v papírových košíčcích místo ve formě v plechových krabičkách od paštik - taky to šlo :). Hodně úspěchů a ať se povedou!

Od: teriq
Datum: 05.03.13 07:50

Ano jsou do trouby, je to mnohem šikovnější než ten pekáč ;) prostě tam nalijete těsto, dáte na obyčejný pekáč a šup s tím do trouby, na kuchyňkách sme to dělali a neměli sme s tím žádný problém ;) :) *palec*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.