Zpožděná menstruace - jít k doktorce?

Od: Datum: 31.12.12 01:28 odpovědí: 5 změna: 31.12.12 13:23

Dobrý den...

Chtěla bych se zeptat, je mi 16 let a už od 13 let dostávám menstruaci, ale od letošních prázdnin (Červenec) až do teďka (Prosinec) jsem menstruaci nedostala. A tak jsem se chtěla zeptat jestli náhodou nevíte co s tím. A jestli bych měla zajít k doktorce aby mi dala nějakou injekci nebo prášek. A od začátku tohohle měsíce (Prosinec) jsem začala brát antikoncepci a doufala jsem že se mi vrátí, ale nevrátila tak se chci zeptat jestli nevíte co s tím mám dělat. Mám z toho docela blbí pocit že jsem už tak dlouho nedostala menstruaci.

Děkuji za odpovědi...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: astar*
Datum: 31.12.12 01:34

Dělala sis těhotenský test?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 31.12.12 01:37

Osobně myslím, že jsi vůbec v takovémto případě neměla začít brát antikoncepci. To, žes menstruaci nedostala tak dlouho rozhodně značí, že něco není v pořádku. V nejbližším možném termínu si dojdi na gyndu a vše s lékařkou konzultuj - co s tím, žes tak dlouho nedostala menstruaci a co s tím, žes na to ještě začla brát antikoncepci.

Nemůžeš náhodou být těhotná? (I když už by to na tobě nejspíše bylo vidět, ale i tak...) To by ta antikoncepce byla pěkná paseka.

Navíc všechny antikoncepční pilulky, které jsem zatím měla, v návodu měly, že pokud člověk předtím žádnou HA neužíval, má je začít brát první den krvácení. Ani to ti nebylo nápadné?

Nějak nechápu, že sis zašla na gyndu pro HA a nezmínila se, že půl roku nemenstruuješ.

No, prostě zatím jez dál HA, ale hned ve středu si přinejmenším zavolej, při nejlepším jdi vyčekat frontu na gyndu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.12.12 05:35
avatar

Opravdu tomu nerozumím. Kdo Ti předepsal antikoncepci? Ty jsi nebyla půl roku u doktora a máš antikoncepci? Nebo jsi to teď v prosinci doktorovi zatajila? No nic, zda se mi to velmi nezodpovědné ke svému zdraví. Jen mě napadá, zda nemáš poruchu příjmu potravy (anorexie nebo bulimie), to se pak menstruace ztrácí... Každopádně jsi měla naklusat na gyndu už v tom červenci, nejpozději v srpnu. Tak si to pamatuj pro příště, takovéhle problémy se řeší hned.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: miky1456*
Datum: 31.12.12 13:03

Víte právě v tom Červenci jsem tam byla ona mi předepsala antikoncepci a já si jí koupila asi v Listopadu. A jelikož jsem menstruaci nedostávala tak mi mamka poradila ať začnu brát antikoncepci že by se mi mohla. Ale nevrátila... Jo a těhotná to nejsem (teda doufám) není to na mě vidět. A bulimií ani anorexií netrpím jím pravidelně...

Datum: 31.12.12 13:23
avatar

Zdravím. Miky, začít brát antikoncepci, jestli-že se několik měsíců neobjevila menstruace, byla podle mne chyba. Maminka měla poradit spíše návštěvu gynekologa. Udělat si těhotenský test, tím by se též nic nepokazilo. Tak dlouho nemít menstr. a nejít k doktorovi? Už to neodkládejte a šupky na gynekologii. Normální to určitě není a co máte za problém Vám může říci jen gynekolog. Zajděte si na vyšetření co nejdříve. To je jediný rozumný krok, který můžete udělat.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.