Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Vedlejší účinky antikoncepce

Od: eli odpovědí: 13 změna:
Dobrý den je mi 16 let a chtěla bych si zařídit antikoncepci. Ale bojím se vedlejších účinků jako je přibrání,... Chtěla bych se zeptat jaký můžou být vedlejší účinky,...?

 

 

13 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

ben®
hodnocení

4x
avatar ben
Dobrý den, pokud jde o tu hormonální, tak je tam riziko plicní embolie a žilní trombozy - to nabirani na objemu je proti tomu menší problém, ale zase častější, tak to berte jen jako info, když se ptáte. Zdravím!

 

el
hodnocení

4x
Antikoncepce nejsou lentilky, předtím než ti doktor něco předepíše nech se pořádně vyšetřit, zajít na odběry, doktor by měl posoudit zda je antikoncepce pro tebe vhodná a jaké jsou rizika.
Těch rizik je spousta, přibírání je to nejmenší.
Myslím že většina doktorů by antikoncepci svým dětem nikdy předepsala.
Viz. taky:
prozeny.cz/...

 

hodnocení

3x

Jak píše Ben - vyšší srážlivost, případně zvýšení krevníhio tlaku (až do život ohrožujícího). Podle typu. Měl by to řešit a zpočátku kontrolovat lékař.

 

hodnocení

2x
avatar babkazov

Antikoncepčních pilulek je velké množství na trhu. Lékař vybere takovou, která je vhodná pro tvůj věk a styl života. Nemusíš se bát, je hodně dívek, které takovou antikoncepci berou ze zdravotních důvodů, např.akné, nepravidelné menzes atd. A sexuálním životem ještě nežijí. Je rozdíl mezi ženou ve věku, kuřačkou a s několika kily navíc a dívkou, která není zatížená zlozvyky. *hej*Až ancikoncepci dostaneš, podívej se na příbalový leták, případně najdi na netu to na co se ptáš. Ale není třeba tragických scénářů.

 

hodnocení

1x

Moze vam to sadnut a vsetko bude ok. Ak nie, tak najcastejsie problemy su rozne zmeny nalad, pri sklone k trombozam v krajnom pripade az mala cievna mozgova prihoda. Riziko sa da minimalizovat dokladnym vysetrenim pred predpisanim.

 

hodnocení

0x

... taky z ohledem na zdědění nemocí v rodině a aktuálních nemocí se vedlejší účinky projeví více. Můžou.

 

smode2
hodnocení

0x
Běžné vedlejší účinky antikoncepce hormonální: preference jiných partnerů než bez antikoncepce (většinou radikálně starších), chybné vyhodnocování feromonů (partner co "voněl" po vysazení HA "nevoní" a opačně), dále plačtivost, náladovost, emocionální labilita, vztahovačnost, zanášení těla chemikáliemi, rozhození hormonů, problémy s pozdějším početím. Vedlejší účinky mechanické antikoncepce (kondomu): žádné. Osobně jsem ještě nikdy po žádné z mých dívek nepožadoval antikoncepci hormonální. Její nevýhody bez debat několikanásobně převažují nad výhodami.

 

kataka
hodnocení

0x

Z vlastní zkušenosti...ve tvém věku to bude asi nevětší jistota, sama jsem antikoncepci nikdy nechtěla, ale po prvních sexuálních zkušenostech byl strach z nechtěného těhotenství tak velký, že jsem pro HA nakonec šla. Nyní jsem ve 22 po 4 letech vysadila...vždy jsem byla zodpovědná a věděla jsem, že HA není řešení na celý život, to prostě nefunguje. Můžu ti říct toto...měla jsem tu neslabší formu HA (kroužek Ornibel - jinak ho doporučuji, nejde přes žaludek, takže ho nedráždí, nezapomínáš na každodenní užívání a v případě střevních problémů není ovlivněna účinnost), přesto mě vysazení neskutečně ovlivnilo po psychické stránce. Už během braní HA, cca poslední rok dva, jsem se necítila sama sebou...po vysazení půl roku neskutečné úzkosti a panické stavy...nebyla jsem schopná vyjít z domu. Ani teď po více než 3/4 roce nejsem úplně ok...to jen pro upozornění, co HA dokáže. Jinak být tebou, teď si pro HA jdu...v klidu můžeš studovat, nenervovat se...ale počítala bych s tím, že až dostuduješ, případně budeš vnitřně cítit, že jsi dostatečně vyspělá na to, chránit se i jinak, tak vysaď...

 

liska5
hodnocení

0x

Omyl. Při opravě se vytisklo 2x.

 

liska5
hodnocení

0x

Tady mi vadí ten princip. U ženy se střídají hormony přirozeně cyklicky. A hormonální antikoncepce tuhle ženskou přirozenou cykličnost zruší, vyhladí, nahradí uměle. To ovliňuje psychiku, často snižuje libido / zájem o sex/, zvyšuje riziko srážlivosti krve, s tou narůstající hmotností to asi tak zlé nebude. To bylo dříve, kdy naše generace v 70. letech měla ty dávky hormonů v antikoncepci několikanásobně větší. To pak byly nevolnosti a přibírání na váze velmi časté. Proto jsem to tenkrát vydržela jen pár měsíců a už jsem hledala jiná řešení...

No myslím, že přibírání na váze je problém spíše dnešní generace. Stačí kouknout před školy ráno, co tam chodí za "špekounky". Sám to vidím na neteři. V její třídě většina omluvenky z tělocviku a automaty s bagetama a vším možným i po cestě do školy berou útokem.

liska5

Tady se mluví o přibírání v návaznosti na hormonální antikoncepci...

Dneska mají mnohé holky z nevhodné stravy už poškozenej mikrobiom a metabolické poruchy a nehýbou se! Už jen ty energetické nápoje, to je na zákaz výroby! Pak když chtěj zhubnout, konzumují zase vše proteinové v naivní představě, že po tom se hubne. Takže i osvěta mizivá. A rodiče je nechávají demokraticky rozhodnout jestli povečeřet Margotku nebo Strážnické brambůrky. Bohužel i soudnost ztratily ty holky z učňáku. Řeší umělé nehty a výšku podpatků a nějak jim uniká, jak vypadají jako celek...

liska5...no právě. Poškozený mikrobiom a do toho léky s tendencí vedlejších účinků přibírání a je "konec". Za mě byla akce "Mléko do škol". Možná zdravější něž ty slazené chemie ála Sprite, Cola, Fanta, ale podle mě je to jen výměna cukru za tuk.

 

 


 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]