Podsedak do auta - 3 roky

Od: Datum: 12.01.13 17:30 odpovědí: 21 změna: 28.01.13 17:24

dobry den,chci se zeptat zda uz muze ma dcerka mit podsedak misto autosedacky...dcerce jsou 3 roky vazi 15kg jelikoz mame strasne male auticko tak se tam proste mala s velkou autosedackou nevejde.koukala jsem ze jsou podsedaky od 3let do 12let a od 15kg do 36kg.myslite ze uz muze?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.13 17:32

myslím, že pro 3 leté dítě je podsedák absolutně nevyhovující

doplněno 12.01.13 17:47:

zkrátka není bezpečný pro tak malé děcko - zde jsem něco našla

http://www.mamanamaterske.cz/…daky-do-auta-opravdu-zakazane

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.01.13 17:51

Tak to raději chodi pěšky než takového prcka do podsedáku... Ale sedačka 15-36 kg nezabírají v autě o moc místa více než podsedák.. Zajímalo by mě co máte za auto?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 15:33
avatar

Pkd splňuje obě normy tak klidně-má 30kg a víc? Má,má 3 a více roků? Má.tak vyberte a vyzkouejte ten který úpodsedák a kupte ho.Důleitějí je pořádně to dítě do něj umísti aby se cítilo dobře! Syn se bez problému poutal (díky zkuenostu z DN!) ale od deseti nechtěl na podsedák byl mu malý a nebyl pohodlně usazen tak jsme jej přestali pouívat.Nakonec dříve se vzadu nepoutali děti vůbec ,jetě dnes cestuje hejno lidí bez pásů!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.13 11:19
avatar

Také jsme odstranily velkou autosedačku, a jen po městě máme podsedák, vnoučkovi bude 5 let. Ale na delí cestování, doporučuji autosedačku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: makyna111
Datum: 14.01.13 12:16

dekuji podsedak bychom take meli jen po meste jedna se jen o cestu do skolky a k babicce.

Od: ruze®
Datum: 17.01.13 16:21
avatar

Moje vnučka má 3,5 roku a měří 106 cm a váží 22 kg a podsedák bych rozhodně nevolila,má novou sedačku do 36 kg,myslím,že je to mnohem bezpečnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.13 16:32
avatar

Zákon nerozlišuje dětský podsedák (lidově nazývaný bobek) a autosedačky jiné konstrukce. Podsedák je tedy považovaný za jeden z typů autosedačky a lze ho používat pro děti nenší než 150 cm nebo lehčí než 36 kg. Nicméně podsedák není příliš bezpečný a pokud to je možné, je vhodné používat jiné typy autosedaček se zádovým dílem. (cit.) Takže ANO můžete, zákon to umožňuje ale o té bezpečnosti vám už napsali jiní a ta by měla být na prvním místě.

doplněno 17.01.13 19:00:

Milane, zákon opravdu nerozlišuje pojem autosedačka a podsedák, o bezpečnosti nediskutuji.

http://www.detske-autosedacky…m/detske-autosedacky-typy.php

doplněno 17.01.13 20:22:

http://autosportslezska.cz/au…sedak-15-36kg-eos-svetle-seda Snad to chápu, zákon určuje co je pro který věk a váhu určené a vždycky to je v zákoně nazvané autosedačka, zákon slovo podsedák nezná i ten je podle zákona autosedačka. Kruciš, snad tomu rozumím dobře, vnučka má 3 roky a v autě rodičů má autosedačku do 36kg ale my si s dědou budeme muset koupit novou a já přemýšlela, že podsedák na cestu ze školky stačí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.13 20:32

Nechápu jak můžete 3 leté dítě dát do podsedáku!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.13 18:41
avatar

Makyno,

sama píšete slova podsedák a autosedačka. Určitě cítíte a viíte, že to neni stejné. Zákon stanoví, že to musí být autosedačka. Pokud máte papír, že podsedák je autosedačka, tak prosím. Ale domnívám se, že to nemáte. To že spousta řidičů podsedák používá je jen každého věc. Právně to nesmí být nic jiného, nežli schválená autosedačka. To že máte malé autíčko, je jen výmluva. To že obchody nabízejí podsedáky jako dobrou věc... jde jim o prodej.

Vám by mělo jít o bezpečnost Vašeho dítěte a proto zapomeňte na podsedák.

citace ze zákona:

) zádržný bezpečnostní systém je zařízení schválené podle zvláštního

právního předpisu^2) a určené k zajištění bezpečnosti přepravovaných

osob; zádržným bezpečnostním systémem je bezpečnostní pás nebo dětský

zádržný systém (dále jen "dětská autosedačka"),

dětská autosedačka je zařízení schválené podle zvláštního právního

předpisu^2) určené k zajištění bezpečnosti přepravovaných dětí, jejichž

tělesná hmotnost nepřevyšuje 36 kg a tělesná výška nepřevyšuje 150 cm

opravdu máte podsedák schválen jako autosedačku?

doplněno 17.01.13 19:42:

Liduš, to je jinak nežli píšete. Opravdu zákon nerozlišuje, podsedák a autosedačku. Ale je jasné, že zákon určuje, že musí být autosedačka. je snad někde uvedeno, že podsedák se rovná autoseačka? Je strikně naříze na autosedačka. Pokud se podsedák jmenuja a je schválen jeka autosedačka, klidně. Ale tak to není.

Na autoporadně mnohokrát právník vyvracel podobné nepřesnosti. Ale je na každém, čemu uvěří..

doplněno 17.01.13 20:36:

Vážená Liduš, nerad, ale musím konstatovat, že tento podesdák, co je v odkazu je určen pro děti cituji:"vhodná pro děti s hmotností 15-36kg" avšak vyšší jak 150 cm. Jinak musí jít do autosedačky. Jen pohledem na obrázek je jasné, že toto není autosedačka.

Opět připomínám, že nejste sam kdo toto tvrdí, hledal jsem i opdpověd na poradně právníka, http://www.autoweb.cz/pravni-poradna/

bohužel nevím jak to tam hledat..hledat...

Určitě se shodneme, že tři právníci udělají 5 právních rozborů..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 11:00
avatar

Pane Milane, mě to stále nedá a pátrám, pravda, moc moudrá z toho nejsem. Já nechci vůbec zpochybnit, že pro bezpečnost dítěte je lepší autosedačka se zády, jen by mě zajímalo co řekne policista při kontrole když dítě bude v "podsedáku" a nebude mít 150cm.

Evropská norma ECE-R44 rozděluje autosedačky do skupin 0 -III.

. 0 - 13 kg
. 9 - 18 kg
. 15 - 25 kg
. 22 - 36 kg

tzv. podsedák je zařazen do 2 a 3 skupiny. Takže je to autosedačka zařazená ve 2 a 3 skupině. Když se mluví v zákoně o autosedačce mluví se tím pádem i o tom podsedáku.

Autosedačka Quasar Basic Plus

. Autosedačka Quasar Basic je anatomicky tvarovaná, slouží k bezpečnějšímu připoutání dítěte do vozidla.
. Přídavný nástavec, který je umístěn na pásu u autosedačky, bezpečně zajistí uchycení 3-bodového auto-pásu, tak aby dítěti nešel auto-pás příliš vysoko (přes krk) nebo příliš nízko (pod ramenem).
. Autosedačka je testována dle normy ECE R44/04 pro skupinu 2 a 3 (od 15 kg do 36 kg).

->potah0077 Moon

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 12:42
avatar

Milá kolegyně Liduško, (nevadí toto oslovení?)

Jako ve většině případů jsou na vše rozdílné náhledy, vysvětlení a spekulace. Ať už o tom, zdali je lepší benzin či nafta. světlé či tmavé auto, minule zdali se má zastavit na přejezdu při spopce když bliká bílé světlo atd.. Rovněž i zde je několik názorů, nejen mezi námi. Prodejci, těm se ani nedivím, Vám klidně prodají podsedák a budou tvrdit, že je schválený. To on je, ale pro menší postavy.

Tento názor "Když se mluví v zákoně o autosedačce mluví se tím pádem i o tom podsedáku" s Vámi nesdílím, páč se opírám o vysvětlení právníka z autowebu a soudního znalce při pravidelném školení profesáků. Vaše citace článku je zřejmě ze stránek prodejce, nikoliv rozbor, zdali je tento podsedák autosedačka. Když se to bude opravdu jmenovat autosedačka, tak klidně, ale sami prodejci toto nazývají podsedák. Co se bude dít při kontrole policisty, to nesdělím, páč i policisté postupují podle svého rozumu. Třeba si řekne, je lepší podsedák, nežli nic, jiný sdělí bohužel, toto není autosedačka a udělí pokutu.

Naprosto s Vámi souhlasím, že toto zařízení je pro tak malé nevhodné i nebezpečné. Snad by se dalo použít jako třetí autosedačka do auta.

Přeji Vám upřimně krásný víkend

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 18.01.13 13:48

Tady snad nejde o to, jestli to podle zákona vyhovuje nebo nevyhovuje (mezi námi, v zákonech jsou takové pitomosti, že rozum zůstává stát), ale jestli to je nebo není pro dítě bezpečné. Stačí se podívat na crash testy některých sedaček, aby si člověk udělal obrázek. Podsedák je jen na to, že se dítě možná při nárazu neoběsí na pásech. Jinak není absolutně chráněná hlava, která se při bočním nárazu omlátí o dveře auta. Když jsme kupovali sedačku, koukla jsem se do testů a vybrala jednu z těch s nejlepším hodnocením. Jo je velká a těžká a moc dobře se s ní nemanipuluje a protože nebyla nejlevnější a sedačky se kradou, tak jí pořád stěhuju do auta a domů. Ale na některých věcech se šetřit nemá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 14:50
avatar

pb, to my jsme se s paní kolegyní shodli, že je podsedák špatné řešení. O tom není vůbec pochyb. Jen se díváme každý jinak na předpis. Ale to je naprosto normální a lidské.

Na rozdíl od jiných témat a diskutérů vedeme neurážlivou debatu, neopovrhujeme druhým a klině čteme i názory druhého.

Přeji všem slušným krásný víkend.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 18.01.13 15:11
avatar

Takže jestli jsem vás správně pochopil, jde vám o to označení "Podsedák"

Takže jestli na tom podsedáku bude zespodu štítek, kde bude napsáno "Autosedačka" Atest č ... bla bla bla, tak to už bude v pořádku?

doplněno 19.01.13 04:48:

Ani Besipu nevěříte?

Zvýšené sedadlo, které je používáno spolu s tříbodovým bezpečnostním pásem vozidla. Vedení popruhu díky zvýšenému sedadlu je uvedeno do správné pozice a dítěti nehrozí žádná rizika poranění. Pás je veden tak jako u dospělých - v oblasti pánve a přes klíční kost _ nikoliv na krku. Zvýšené sedadlo zabrání mimo jiné i tomu, že dítě při nárazu nepodklouzne pod popruhem.

Na vámi odkazovaném autowebu vám odpoví buď takto, případně pouze větou "Pokud je autosedák homologovaný jako autosedačka, pak ano." nebo odkáže na vlastní článek. Který ovšem apriori podsedák nevylučuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 18:27
avatar

pepr, teoreticky ano, ale je to jen spekulace. Nemůže být přeci na podsedáku cedulka, že je to autosedačka. Ta musí být schvalována podle EHK a určitě nevydrží boční nárazy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 18:05
avatar

Milý kolego Milane jelikož se chci dopátrat kde je pravda, stále hledám a nejspíš se zaregistruji a vložím dotaz na autoweb. Zatím jsem vypátrala toto http://ridicske-prukazy.info/detske-autosedacky.html. Přeji hezký víkend.L


doplněno 23.01.13 16:57:

Pane Milane, zatím nemám odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 18:25
avatar

Liduško, podobných webů znám hodně. Na autowebu položíte dotaz a JUDr . Beran Vám odpoví, že ... hm nechám to na něm.


doplněno 23.01.13 17:12:

To nic, já čtu pravidelně Autoweb..


doplněno 27.01.13 21:54:

Lído, odpověď je již uveřejněna..

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pepr®
Datum: 28.01.13 00:05
avatar

Pan doktor jakmile vidí slovo podsedák, kopíruje automatickou odpověď "Zákon pojem podsedák nezná" viz náš článek ... *smich*

Jasně, že to v zákoně není, to ale většinou v těch otázkách nikdo netrvrdí. (našel jsem u nich 4 podobné)

Připadá mi, že se vůbec nezabývá zněním otázky. Třeba že by tvrdil, že podsedák nemůže být homologován jako sedačka. Nic.

Podsedák není v zákoně. Šmitec.

doplněno 28.01.13 16:50:

Milane, nejde o to, co jsem viděl. Měl jsem v ruce jen pár podsedáků a nedíval jsem se na jejich atesty. Jde mi spíš o to, že doktor Beran má na podobné otázky zmíněnou automatickou odpověď.

Kdyby napsal, že: Podle homologace EHK ... nemůže být podsedák autosedačkou, protože (např.) nemá boční vedení, odolnost proti bočnímu nárazu ... tak je to jasný argument. Takhle je to jen slovíčkaření bez jasného argumentu.

doplněno 28.01.13 19:48:
...musel někdo předložit dokumenty... Ale to bych právě předpokládal, že ten někdo bude on. Že bude mít k takovým dokumentům přístup. Ale nejspíš nemá, tak argumentuje podle toho co zná.
...
A vaše poslední věta mi nedává smysl. Nejspíš vám tam něco chybí.
doplněno 29.01.13 00:26:

MilanCukrář: *palec*To ...nevedeme... jsem tam předpokládal, ale čovek nikdy neví, jak to ten druhý může myslet.;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.13 07:40
avatar

Pepr, jen drobnost, již jste viděl, že by podsedám byl homologován jako zádržný systém-autosedačka? Mě to nikdy nikdo neukázal, proto souhlasím s panem Beranem.

Domnívám se, že je schválen jen jako podsedák.

doplněno 28.01.13 17:22:
Kdyby napsal, že: Podle homologace EHK ... nemůže být podsedák autosedačkou, protože (např.) nemá boční vedení, odolnost proti bočnímu nárazu ... tak je to jasný argument. Takhle je to jen slovíčkaření bez jasného argumentu.
ale to on napsat nemůže, páč by musel někdo předložit dokumenty ohledně přepisu jak musí vypadat autosedačka a jak podsedák.
Ale opravdu jde jen o slovíčkaření. Opět ostatní upozorňuji, že vedeme polemiku o (ne)vhodnosti podsedáku, ale jeho právní úpravy.
doplněno 28.01.13 21:36:
Opět ostatní upozorňuji, že nevedeme polemiku o (ne)vhodnosti podsedáku, ale právní úpravy ohledně podsedáku..
Takto je to lepší?
.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.13 14:48
avatar

Pane Milane, odpověď mě neuspokojila jelikož nevím o nic víc než jsem věděla. Omlouvám se mám chřipku a tak pokračování příště. L

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.13 17:24
avatar

Milá Liduš, přeji Vám brzké uzdravení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.