Nejste přihlášen/a.
Nevíte někdo jaký může být důvod postupné změny barvy očí? Vím , že to může být i změnou stravy/ hormonů v jídle, nebo stylem uvažování atp., ale třeba mě ještě nektéré věci nenapadli. V posledních čtyřech letech se mé dceři, která měla různé (i zdravotní ) komplikace a podepsalo se to hodně i na jejím duševním zdravý, změnili oči ze světle modré barvy na nejdříve zářivě žlutou pak na hnědozrzavou a ted je má i trochu do zelena, ale ty modré, krásné, velké oči už nemá. Nevím jetli je to nejaký další zravotní problém, ale i tak mě změna barvy očí trochu mrzí. Dříve na ní modré oči krásně vynikaly a ted je má oproti předtím takove nijaké a nezajímavé. Jinak mě se stalo ve 25 letech také , že moje modré oči začali měnit barvu a dnes je mám tmavě zelené. Mojí dceři je ale 19 let. Možná to opravdu může i tím stylem uvažování. Já začala mít hodně starostí až v 25 letech a moje dcera má starosí nad hlavu už od začátku puberty. Co si o tom myslíte Vy?
Existuje prastará vyšetřovací metoda irisdiagnostika. Vychází z toho, že z duhovky /iris/ lze získat informace o zdraví a nemoci. Duhovka představuje něco jako hodně detailní displej organismu. Dneska se irisdiagnostika zpacovává počítačové. Lze si vyhledat mapu displeje, kam se který orgán promítá. Do duhovky se zároveň ukládají některé látky, které organismus nedokáže vyloučit a mění tím barvu oka. Takže souvislost s věkem a nemocemi je tu jistá. Půjčte si knížku Křížovka života od Josefa Jonáše, tam je základ.
@Liska5 > vím, že často "ujíždíte", ale zatím jste ještě podvodnou "diagnostiku" nenazvala "prastarou vyšetřovací metodou. Škoda, že ve svých odpovědích používáte obraty, jež dokáží řadu ,lidí poplést tak, že Vám uvěří...
Pro tazatelku > z duhovky informace o zdraví a nemoci získat nelze. A o Josefu Jonášovi si sežeňte ověřené reference > ne to, co o něm někdo napíše do internetu.
Tak doporučím serioznější zdroj - od očního lékaře. Nico Bos: Diagnostika z očí.
Prastará metoda proto, že o irisdiagnostice vypovídají i papyrusy z egyptských pyramid.
U nás to je doplňková metoda. A funguje. To Vám oko promítne na plátno a vysvětlí změny na duhovce. Lékař.
Změny duhovky nepřipouštíte, ale šedý zákal čočky o pár mm vedle už ano?
Změny na duhovce v důsledku chorob vnitřních orgánů jsou zjevné zejména tam, kde nemoc souvisí s nervovým systémem, protože oko je z hlediska fylogeneze ze stejného základu. Proto jsou v oku nejpatrnější problémy s těmi orgány, se kterými nervy dovedou "cvičit" - jako žaludek / vředy/ a žlučník/ kameny/,... ale i ledviny a plíce.
Další je pak bělmo - žluté u jaterních chorob, červené u diabetiků, ..Podle kvadrantů v něm lze lokalizovat záněty, cysty, městnání krve...
Diagnostika není jen o vyhodnocování čísel. Je také o citu, pozorovacích schopnostech, intuici, zkušenostech a cviku.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.