Recept na švestky v anglické slanině

Od: odpovědí: 10 změna:

Prosím, prosím má někdo recept na švestky v anglické slanině. Někdo je nakládá do alkoholu a poté je zabalí případně osmahne na oleji.

Jde mi konkrétně o tip kdy se švestky zabalí do anglické a uloží tuším na 14 dní do lednice...

Mám je čerstrvé, tak mne zajímá zda je to na závadu či ne. Nějak jsem zapomněla recept, tak prosím prohlédněte své ověřené návody na přípravu. Děkuji všem za laskavost.*placni*

10 odpovědí na otázku

3x

Ó, nikoliv čerstvé! Je to opravdu labužnická záležitost a mám dojem, že jsem ji tu už před pár lety zmiňoval. Jedná se o sušené, v alkoholu naložené a pak vypeckované plody, v mém případě jsou později pecky nahrazeny mandlemi, a pak dále upravované. Jde to obalované ve slanině a pražené, stejně tak lze švestky opatřit čokoládovým a pak i kakaovým obalem... Možností spousta!

3x

Je to asi týden, četla jsem tento recept v nějakém časopise - kouknu jestli ho mám ještě doma. Určitě to ale byly grilované švestky. Tak zatím přidám tyto:

Sušené švestky v anglické slanině
Recept od: Lucie Hlubůčková

Rychlá a netradiční pochoutka, kterou neurazíte žádnou návštěvu. Jen si nezapomeňte dát včas marinovat švestky!

15 min , chuťovka
Postup přípravy receptu:

Švetky omyjeme, osušíme a přibližně hodinu je necháme marinovat ve slivovici.

Plátky slaniny rozpůlíme, potřeme hořčicí a zabalíme do nich naložené švestky.

Balíčky položíme na plech a v troubě nebo na grilu asi 5 min rozpékáme.

Pak spíchneme párátkem a můžeme podávat.

Ingredience:
slivovice1 hrneček
dijónská hořčice1 lžíce
sušená švestka20 ks
libová anglická slanina10 plátků

doplněno 14.09.09 21:44:

A pro zapřísáhlé abstinenty jsem našla recept, kdy švestky se namáčejí do medu a dále už je postup stejný.

kane mě slina ,to musím někdy prubnout

Díky oběma moc moc, jen abych se nenaložila celičká celá*vtip*.

Malvinko, pořád lepší je se trochu naložit, než se pomazat medem! :D

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]