Loupání vařených vajec - nejdou loupat

Od: Datum: 24.12.12 07:53 odpovědí: 16 změna: 19.03.16 18:29

Jak vám šla letos loupat vařená vejce na Vánoční stůl, např. do salátu atd.? Na to, že stojí 4 kačky kus a pak pomalu půlku vyhodíte, tak ekonomicky nic moc. Kdysi jsem v práci používal denně cca. 200 oloupaných vař.vajec a málokdy se stalo, že šly špatně loupat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.12.12 07:56
avatar

Mě se zdá, že šli loupat stejně. Naťuknout vajíčko na hoře a oloupat. Na internetu se dají najít vígly, jak rychle oloupat vejce :)

Co třeba tady:

http://www.jaksetodela.cz/vid…ajec-jak-rychle-oloupat-vejce-

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.12 08:49
avatar

No aspoň víte, že jsou čerstá, ty nejdou loupat pořádně nikdy :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.12 13:13
avatar

Po uvaření vajec horkou vodu sliji a zaliji je studenou vodou. Nechám je asi 5 minut chladit a pak jdou lépe oloupat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.12.12 13:33
avatar

Manželovi to šlo krásně já si totiž odložila 10 čersvých vajec a nechala je v lednici 3 týdny.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.12.12 13:53
avatar

Čerstvá vejce se vždy hůř loupou. Já si pomáhám tím, že když je na širším konci naklepnu, do vajíčka "fouknu", a tím se slupka alespoň trochu se odfoukne od vejce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.12.12 15:53
avatar

Použil jste čerstvá vejce. Na vaření by měly být tak týden po snešení. Proto jste si je měl na vánoční stůl koupit s předstihem.

Jinak uvařit, dát vychladnout do studené vody. Naťuknout na širší straně, kde je vzduchová bublina. Pak klidně nechat ještě chvíli ve vodě. No a mělo by to být v pohodě.

Já mám svá domácí, i když teď v zimě to snášení nestojí za mnoho. Ale ušetřila jsem si a loupaly se mi dobře.

Hezké Vánoce přeje Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.12.12 20:46
avatar

Správně Jago a ostatní rádci. Čerstvá vejce se loupou špatně. Ty jsou dobrá k snídani, na hniličko, nebo na měkko a vyjídat ze skořápky lžičkou. Pochoutka, mňam...

Jinak já také naťuknu na širší straně a fouknu vzduch pod skořápku. Ale je to spíš takový zvyk. Když je vajíčko čerstvé, můžete foukat jak chcete, loupe se špatně. A Když je tak, jak má být, tak foukat nemusíte a loupe se krásně... :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: olaf71*
Datum: 26.12.12 06:06

to, že jsou ta vejce čerstvá, když jdou špatně loupat už vím od 15 let *smich*

Datum: 26.12.12 18:34
avatar

Fajn Olaf, ale tak proč ta otázka?

doplněno 26.12.12 18:37:

Já také platila za vajíčko 3.80 kč. (kupuji domácí) Ale oloupala jsem je v pohodě, nic jsem nevyhazovala. Měla jsem je koupené týden předem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: askmenow*
Datum: 27.12.12 17:11

Je to jak kdy, někdy mám vajíčko olouplé ani ne za pět vteřin a někdy se u toho vyřádím.

Ovšem do salátu, kam se vejce stejně krájí, takže nevadí, když se kousek odchlípne a prostě se pak doodloupne, vidím nutnost vyhodit pomalu půlku spíš za vadu rukou, než vajec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 27.12.12 17:20

především je musíte uvařit natvrdo, uvařenému horkému vejci se musí narušit škořápka, uvařené horné vejce s narušenou skořápkou se vloží do studené vody, stačí na 5 minut, pak jde oloupat rychle a bez problémů

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sora
Datum: 25.02.16 15:11

Jednou jsem koupila v Kaufladnu, jak bývaly ty akce Vše za 20,- či 30,- na loupání vařených vajec takový ostrý trojzubec.. Ty tři zoubky jsou hodně tenké a mírně zahnuté (můžu poslat foto). Ten prostřední je nejdelší a ten se zapíchne do jednoho z vrcholů vajíčka a jede se co nejšetrněji k protějšímu vrcholu, takže vznikne taková škvírra od jednoho vrcholu k druhému a věřte nebo ne pak stačí jen tu škvírku rozevřít a většinou je vejce oloupané a skořápka na dva stejné kusy. Možná mi chvilku trvalo, než jsem do ruky dostala ten správný grif a musím uznat, že se to taky někdy nepovede, pravděpodobně je to způsobené různou čerstvostí vajec, ale jsem spokojená a marně to sháním pro příbuzné a známé. Kdyby o tom někdo věděl, dejte mi prosím vědět. I bych uvíítala, pokud to někdo používá, znát jeho zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: frantisekpanek
Datum: 19.03.16 11:23

jak uvařít vajca aby šli dobře loupat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.16 16:35
avatar

Vejce nesmí být úplně čerstvá, proto nejdou oloupat dobře. Když koupíte čerstvá vejce, tak je nechte asi tři dny v lednici. Tohle je stále ošemetná otázka, protože nikdo neví jak dlouho byla vejce kdesi, než je zabalili a dali do prodeje. Takže jestli Vám vejce nejdou dobře loupat, jsou čerstvá. Alespoň tohle Vám může být útěchou a můžete zkusit různé metody,jak píší ostatní. Je toho tady hodně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bbbb
Datum: 19.03.16 16:44
Cim jsou vejce cerstvejsi tim se hure loupou varene
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.16 18:29

S tímto problémem jsem se také setkal, ale je zde nyní velmi jednoduché řešení. Pokud ale nejde o vejce, jež jste obdrželi na "velikonoční" nadílku, již uvařená. V případě vaření doma, pro vlastní potřebu, ke snídani, k večeři a na saláty a podobně, je nyní k dispozici sada 6-ti silikonových formiček na vaření vajec s názvem "Eggies". K sehnání jsou na e-shopu "slevnuj.cz" za 99,- Kč (byla kdysi rovněž představována na teleshopingu). Do formiček vyklepnete vejce a dáte je uvařit (můžete oddělit i žloutek a bílek a uvařit pouze oddělené). Po uvaření vyklepnete vejce na talíř a nemusíte je loupat. A je po problému s loupáním. Jde vlastně o hloupost, ale myslím, docela užitečnou. Na témže e-shopu rovněž prodávají ještě, podle mne, dobrý "přípravek", týkající se rovněž vaření vajec. Je to identifikátor vaření vejce, který vás informuje, v jakém stavu je vejce při vaření (na měkko, na "švestkovo", nebo na tvrdo). Vloží se do vody s vařenými vejci (třeba i v těch formičkách) a podle zbarvování terčíku na "přípravku", je možno zjistit, v jakém stavu je vejce při vaření. Chce to sice, z počátku, získat trochu zkušenost, ale je to pořád lepší, naž to odhadovat jenom podle času. To se většinou člověk netrefí. Stojí 89,- Kč. K těmto produktům, pokud si neobjednáte ještě další věci z jejich nabídky (a není špatná) k tomuto musíte připočítat ještě poštovné, případně dobírku. Jde o částku kolem 100,- Kč. S ohledem na uvedený e-shop, se mohu za jeho spolehlivost zaručit, nakupoval jsem na něm již několikrát a vždy bez problémů a do 3 dnů bylo zboží u mne doma. Tato informace je aktuelní k dnešnímu dni t.j. 19.3.2016.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.