Svadba kamarádky a hosté

Od: odpovědí: 10 změna:

Dobrý den,kamarádka s kamarádem se berou,pozvali na svatbu mě a mého partnera,se kterým sem žila skoro 8 let,ale poslední době to tak nějak skřípalo,ale vždy jsme to přešli.Pozvaní jsme byli,když jsme byli ještě spolu.Ale před deseti dny naše hádka vyvrcholila,tak zlými slovy,které se snad už nedají ani smazat.Oba jsme rozčílení práskli dveřmi,a já odjela z jeho domu,k našim.Je to již deset dní,aniž by mě nějak kontaktoval,nepřijel,neomluvil se,je mezi námi ticho po pěšině,ví,že máme na tu svatbu jít už ted v sobotu.Od kamarádů co se berou,vím,že na svatbu jde.A ted prejdu k věci.A co já?Mám na tu svatbu jít sama za sebe?Kamarádům,jsem oznamila,že ted s partnerem nejsme spolu,že ani nevím,jestli se to vubec urovná.Mám tušení,že je mezi námi blížící se konec.Bojím se,abych tím nějak nenarušila jejich svatbu,když pujdu,a budem tam oba každy za sebe.V podstate by mě mohl být ukradeny,ale obavam se,že zacne se na hostine predvadet,vyzyvat holky k tanci,na panacky,vinecko,sedat si vedle nich a chychotat se,proste nevim,jestli to ustojim,a tez se bojim,ze po poziti alkoholu,se to muze vyhrotit v neco horsiho a kamaradi kamaradu,muzou treba i zacit rypat...jsem smutna,na svatbu jsem se tesila.Co byste dělali na mem míste?Sli byste tam nebo ne?Dekuji za odpovedi.

10 odpovědí na otázku

5x

Já bych tam naopak šla, ale nezůstávala na tu volnou zábavu do večera. Tak budeš ušetřena pohledů na to, jak on tam laškuje s děvčaty. Nejste malí a snad nebudete svými problémy zatěžovat okolí a kazit přátelům svatební den. Klidně bych mu tohle napsala ideálně mailem, když komunikace dělá problémy. Napsala bych mu, že na svatbu půjdeš sama za sebe, ať to nevnímá jako nějakou provokaci. A že bys nerada, aby tam Vaše problémy kazily kamarádům tak důležitý den. Prostě každý za sebe, jako rozumní a ohleduplní dospělí lidé.

3x

Dobrý den, na obřad jít můžete (tam se konflikt snad neočekává) a na hostinu nemusíte - buď by se tam naplnila Vaše obava (ostuda a rozchod) nebo doufání (večer po hostině se spolu vyspíte a vztah bude pokračovat). Zdravím!

3x

Já, ve vaší situaci bych šla na obřad. Ex bych na pozdrav odpověděla, ale jinak bych ho ignorovala. Novomanželům bych pogratulovala a šla důmů. Už teď bych se kamarádce omluvila, proto, aby pro mě neobjednávala jídlo. *hej*Tp, co se stalo, už bych se snažila neprožívat. Nemá to cenu, je to jako se snažit odstranit rozmazané lejno bez vody. Nic se nezmění, nic se nenapraví, jen smrad zůstává.

Bez lásky vztah lze, ale bez úcty ne.

3x

Jste pozvaná jako host. Mezitím se u Vás změnila partnerská situace. Jděte na obřad, event. hostinu, nebo jak mají plánované. Snažila bych se od ex partnera distancovat, abych nezavdala příčinu k problému. Nechala volný průběh dění. Při nějakém náznaku, sebemenším, bych se rozloučila s nevěstou a ženichem a cupitala domů. Možná tam budete mít i nějaké jiné přátele, tak někoho, komu důvěřujete, bych naznačila, proč odcházím. Nehrotila bych předem situaci. A to, zda se Váš ex bude bavit, opíjet, laškovat s děvčaty pusťte z hlavy. Je dospělý, svéprávný a vizitku udělá jen sám sobě. Pokud jste s koncem vztahu vyrovnaná, nemělo by Vás to vyvádět z míry.

2x

Byla jste jednou pozvaná, proto byste se zúčastnit měla. Hlavně se nesnažte si tam se svým bývalým vyříkávat proč a jak a co a kdo za to může...To byste novomanželům zkazili celou svatbu.

Nechápu, proč už dopředu víte, že byste měla strach z požití alkoholu. Máte s alkoholem problémy, že po jeho požití znectíte kdekoho a zkazíte všem hezký den? Potom bych opravdu zůstala raději doma.

Pokud jste rozumná ženská, zúčastněte se obřadu, popřejte novomanželům a odejděte. Nebude žádná ostuda, svatbu nic nezkazí. Když jste se těšila /a jistě už máte taky připravené nové šatky/, byla by škoda je nevynést. Proto na obřad ano, na pozdější zábavu raději nechoďte. Budete mít hezkou vzpomínku na obřad a dál se nic nepokazí. Rozhodně ne Vaší vinou. Jaga.

Já jsem v dotazu pochopila, že má tazatelka obavu z přítele, že se opije, bude se předvádět a dělat ostudu, ne ona.

1x

Svatba je přežitek, ale běžte tam za zábavou a hlavně si uvědomte, že jste na té svatbě naprosto nedůležitá a seďte v koutě a nedělejte scény !

0x

Dobrý den. Pokud se s dotyčným potkat nechcete a předem se bojíte konfliktu, tak tam nechoďte. Zkazit svatební den by novomanželům neměl nikdo. Je to jejich den a pokud tušíte, že by to nemuselo dopadnout dobře mezi Vámi a bývalým přítelem, omluvte se a nechoďte tam. Stejně byste byla nervozní, pořád ve střehu a pod tlakem. Neužila byste si to za takovýchto podmínek.

Dekuji,take si to myslim,ze nemám chodit,ale nevesta bude asi trosku zklamana,že nepujdu,ale jinak to nejde.Ale stve me,že musim ustoupit zase jenom já,a on se bude vesele bavit...

0x

Lidé se rozvedou a mnozí jsou schopni spolu mluvit nebo i jet s dětmi společně na dovolenou. Nechápu čeho se bojíte. Šla bych a klidně sebou vzala nějakého kamaráda jako doprovod. V momentě kdy by se to nějak kazilo, odcházím.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]