Co na zalehlé ucho?

Od: odpovědí: 9 změna:

Máte prosím nějaké babské rady nebo recept na zalehlé ucho? Chtěla bych vyzkoušet nejprve něco po domácku, nechce se mi na ušní:(.

9 odpovědí na otázku

 

 


1x
Zacpat si nos a několikráte po sobě silněji fouknout.
Samozřejmě se zavřenou pusou.

 


1x

Problém je v tom, že máte špatně průchodnou Eustachovu trubici, kterou se normálně vyrovnává tlak vzduchu ve vnitřním uchu s tlakem okolním. Zalehlé ucho se říká stavu, kdy je tlak ve vnitřním prostoru (za bubínkem) větší nebo menší, než v okolí. Bubínek je tedy vyboulen ven nebo dovnitř na doraz a nemůže volně kmitat. To vám a ORL změří tympanometrem (a taky zjistí, zda jde o podtlak nebo přetlak).

Vyrovnat tlak můžete tak, že otevřete ústa jako při zívnutí a přitom se snažíte zadní část čelisti co nejvíc snížit - může se tím uvolnit zmíněná trubice a tlak se samovolně vyrovná (to je bezpečný a jednoduchý princip, který většinou nefunguje). Silové řešení je - zavřít pusu, ucpat nos a opatrně pomalu jakoby fouknout do toho ucpaného nosu, pokud to nepomůže, tak naopak popotáhnout. Uslyšíte tiché zapraskání a hotovo. Tohle nedělejte, pokud máte rýmu nebo jiný problém v krku (můžete si zánět fouknout tam, kde to bude pořádně bolet).

Pokud to nezabere, může být problém jinde a zkuste ORL.

Mimochodem - trvale otevřená Eustachova trubice je taky dost nepříjemná záležitost. Slyšíte zvuk přímo z krku. A řeší se stejně jako zalehlé ucho, jenže si mírné "zalehnutí " vytvoříte ..

 


0x
avatar inzinyrka

Můžete vyzkoušet ušní svíci. Nutno dodat, že ORL lékaři se na tento výrobek zrovna souhlasně netváří.

 


0x

Často je to lehký zánět Eustachovky. Bývá v souvislosti s rýmou nebo nachlazením. Případně v souvislosti s potápěním. Suché teplo na ucho i tvář. Na čas vynechat mléko a mléčné výrobky. Zdravá strava- syrová. zelenina, saláty, melouny, mandle, česnek, víc pít - nejlépe vodu s citronem. Při zhoršení - bolest, teplota na ORL.

Pak je varianta - mazová zátka ve zvukovodu. Pak je nejlepší výplach na ORL.

Někdo to dokáže sám injekční stříkačkou / bez jehly/ s teplou vodou.

Možná jsou na to dobré nějaké ušní kapky. To bych se ptala v lékárně.

U té Eustachovky se nejedná o zátku, nýbrž lehký otok nebo hlen z nosohltanu/?/. Ta trubička spojující stř.ucho s nosohltanem je poměrně tenká a když oteče, tak je neprůchodná.

 


0x

Na ušním s tím většinou nepomůžou. Zkuste žvýkačky. Díky nim jsem po několika týdnech zase slyšel. Pohybem čelisti se ten špunt uvolní. Ale chce to pár hodin žvýkat. :)

 


0x
avatar maky

Na výplach ucha se přímo v lékárně prodává roztok v lahvičce s takovou tyčkou, to lehce dáte do ucha a stisknete rozprašovač. Maz se odmáčí, ucho propláchne a zároveň je ten roztok protizánětlivý.

 


0x

Tohle bych nepodceňoval.Měl jsem zalehlé ucho a neřešil to.Teď už se tři týdny léčím se zánětem ucha při kterém mám tinitus(pískání v uchu).

 


0x
avatar stir
Uši si čistím proudem vody ze sprchy.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]