Manžel nesnáší moji rodinu

Od: Datum: 20.12.12 10:30 odpovědí: 12 změna: 21.12.12 09:36

Nevím, jak řešit tuto situaci. Jak se zachovat proti výpadům manžela proti mé rodině? Nesnáší mou matku, úplně ji ignoruje, vadí mu, že se se svojí matkou (bydlí se mnou, je to už hodně starší paní) normálně bavím. Bydlíme v mém domě, ale manžel mi okolo domu v ničem nepomůže. Když ho o něco poprosím, tak mi řekne buď, že to neumí, nebo že mám pomocníka - svoje téměř dospělé děcko z prvního manželství. Ale v domě svojí matky dělá úplně všechno, dokonce jí i pere. U nás to vypadá tak, že já doma kmitám (v domácnosti i okolo domu) a manžel si sedí a odpočívá. Neustále mi předhazuje, jak je moje dítě z prvního manželství špatně vychované, jak je takové a makové, přitom se jedná o normální dítě, které nepije, nekouří a nefetuje. Prosívám vás, řekněte mi, to je jako normální manželsvtví? To si mám pořád nechat tak kálet na hlavu? Nebo co mám jako dělat? Poslat matku do domova důchodců, aby byl manžel spokojený? To bych nemohla nikdy udělat, protože je to moje matka. Ona se nám do manželství nemontuje, nijak nepoučuje, jen prostě s námi žije a já se s ní bavím, jako se svojí matkou. Když se pokoušela moje matka ze začátku manželství s mým mužem se bavit a navázat bližší kontakt, tak jí odpověděl jen tak na půl huby a dál se s ní nebavil a přehlížel ji. Jo a ještě mi řek, že jsem se já chtěla vdávat, on že se nechtěl ženit. No to je pravda, nejsem ten typ, co by mu vyhovoval život na psí knížku. Tak jak z toho ven?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.12 10:41
avatar

Normální manželství to není. Proč s manželem tedy jste, když jste stejně na všechno sama? Bydlíte ve svém, takže pokud Vám s ničím nepomáhá, jen kritizuje a nabourává Vám rodinné vztahy, nezlobte se, ale vypakovala bych ho hned! Proč se trápíte a zlobíte s někým, kdo si Vás nedokáže vážit, ani Vás ocenit? Mamku máte jen jednu a je dobře, že jste ohleduplná a starostlivá dcera. On se o tu svojí též stará...Měl by ctít i tu Vaši a Vás respektovat. Dle toho, co píšete, si Vás manžel nezaslouží. Nežijte podle jeho pravidel, ale podle těch svých. Hodně štěstí a na hlavu si rozhodně nenechte kálet!

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 20.12.12 11:10
avatar

Gabrielo, kapkanaděje píše vždycky velice rozumně, s nadhledem a vždycky hledá smír. Takhle, jak píše vám, kategoricky, to tady snad nebylo ani jedinkrát. Má pravdu. Naprostou! Lidé v páru dělají spostu věcí společně. Spolu na radosti a starosti, na odpočinek i na práci, společně! ;) To, co píšete, mi příjde, že mu vadí všechno. Snad i to, že když dýcháte, tak se nadechujete a vydechujete a když jdete, tak dáváte jednu nohu před druhou. :D Sama zapátrejte v sobě a odpovězte si na otázku: Proč s ním vlastně jsem? Tam je odpověď na vaše otázky a na vaši nejistotu. A tam je i řešení. Chvilku bolestivé, ale po mnoho následujících let úlevné. *placni* Hodně štěstí!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.12.12 10:42
avatar

Vždyť jsi se rozhodla sama o své vůli vdávat. Věděla jsi, jaký je, jaký je jeho vztah k tobě, synovi i matce. Přesto sis ho vzala a nastěhovala k sobě. Vždyť on je pořád stejný. Doufala jsi, že ho převychováš? Ta udělej svoje další rozhodnutí a pošli ho k mamince. Najdi si chlapa, který bude tvoji rodinu považovat za vlastní. Čekáš na radu, jak ho změnit? To se ti nepovede a situace se bude dál jenom zhoršovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 20.12.12 10:59

Co chceš radit? Normální to není, i když slovo "normální" je v tomto případě zavádějící. Když najdeš víc podobných, utvoříte skupinu, ve které to normální bude. Takže - pro mě to je absolutně nenormální. Ale podle toho, co píšeš se tak chová od začátku, proč sis ho tedy brala? V tom bych s ním souhlasil, jestli se takhle choval od začátku a ty ses musela mermomocí vdávat, tak co si teď stěžuješ. Jinak jestli tě to už omrzelo, tak se rozveď a najdi si jiného, který ti bude zase pár měsíců či let vyhovovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gabriela77
Datum: 20.12.12 11:08

Nevím, proč se do mě tak navážíte, manžel se tímto způsobem vybarvil až po svatbě. Kdyby se takto choval před svatbou, nikdby bych si ho nevzala, tak blbá opravdu nejsem

Od: ladaadal*
Datum: 20.12.12 11:13

No, psala jsi, že hned od začátk s matkou nemluvil. To ji viděl poprvé až po svatbě. Jinak stále nevím, co chceš poradit. Jestli to nefunguje, tak se rozveď. Barák je tvůj - o to to budeš mít jednodušší oproti jiným, kteří (které) po rozvodu nemají kam jít.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 20.12.12 17:35
avatar

Gabrielo, Láďa se do Vás nenaváží, jenom reaguje tak mužsky přímočaře. My ženské svoje slova zakulatíme tak, aby nikoho zbytečně neranila. Ale Láďa má pravdu a ta pravda trochu bolí (jako každá pravda). Zkuste si promyslet, jak by situace vypadala, kdybyste manželovi řekla, že se s ním rozvedete. Nachystejte si argumenty a pokuste se vypadat rozhodnutě. A nezapomeňte mu říci, že nestrpíte, aby jednal s Vaší matkou tak, jak jedná. Vy se přece k jeho matce chováte slušně, ne? Tak máte právo na totéž. Třeba se vzpamatuje, a když ne, tak ho není škoda.

Hodně štěstí a hodně síly přeji.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ivik®
Datum: 21.12.12 09:18
avatar

Pan LADEADAL se tahklle naváží hodně rád, na moje dotazy a rady taky reaguje jako pan moudrý, už si toho ani nevšímám.Zajímalo by mě, jestli je sám tak dokonalý a moudrý, jak tady všem káže morálku a poučuje..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.12 11:11

Chování vašeho muže se asi stupňuje od začátku vašeho vztahu. Nevím co vás překvapuje - choval se divně od začátku. Už ho nepředěláte , pokud to nebude horší - lepší to rozhodně nebude. Jen nevím proč děláte služku. Buď se bude zapojovat do chodu a práce v rodině nebo ... Co vás s ním drží? Asi jen zvyk ne? Takové manželství neplní žádnou funkci a nemůže být normální.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 20.12.12 13:28

Měla jsem možnost poznat pár manželství, kde muž takto sekýroval svoji ženu. Ty manželky podaly žádost o rozvod. V některých případech tato lekce na muže zabrala a srovnal se, v některých došel rozvod až do konce. Jiné řešení nevidím. Chová se k vám takto, protože mu toto chování dovolíte a neváží si vás. Kolem domu nedělá nic asi proto, "že není jeho a nemá k němu vztah". (Tím nemyslím, že mu máte nechat přepsat půl baráku.) Toto bývá častá výmluva i těch, kteří jsou líní, je to pro ně pohodlné. Ale bydlí s vámi a nic není zadarmo. Váš případ není, bohužel, ojedinělý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 21.12.12 09:15
avatar

Radím Vám dobře, sbalte mu tašku, pokud si do ní má co dát, a ven! Tohle jsem zažila v obdobné formě taky a řešila to radikálně.. My ženský jsme někdy neskutečně hloupý, říkáme si: co by řekli lidi, co s ním bude, co tohle a tamto, a pak litujeme, že jsme třeba ztratily nejlepší roky s takovými idioty...Radši být třeba sama nebo s přítelem než tohle..Záleží na Váís , ale k čemu tohle je?Přeju sílu k rozhodnutí...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.12.12 09:36
avatar

Zajímalo by mne, jak situaci vnímá Váš manžel.

To, že je dům Váš, přece neznamená, že by Váš manžel na bydlení a na soužití s Vaší matkou i dítětem z prvního manželství neměl mít vlastní názor. (Tak mne napadá, jestli nepociťuje převahu Vaší rodiny.)

Že dítě nepije, nekouří a nefetuje bych snad ani nezdůrazňovala (to by měl být normální). Ani to však neznamená, že je s jeho výchovou vše v pořádku. Za jeho výchovu odpovídáte oba dva, takže i Váš manžel k tomu má co říci.

___ Podle mého názoru bylo rozumné si promluvit a dohodnout jednoznačná pravidla (dohodnout - nemělo by jít o diktát) - jak ohledně soužití a pomoci s výchovou i v domácnosti, tak ohledně chování k sobě navzájem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.