Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Potíže s gynekologem

Od: anonnym* odpovědí: 5 změna:
Ahoj,
Chtěla bych se všech zeptat. Je mi 14 a nejsem si jistá, jestli mám stále hymen, kvůli masturbaci a používání tampónů. Pohlavní styk jsem neměla a ani do 15 mít nechci. Otázka tedy zní, jestli bych z toho, že nemám panenskou blánu, mohla mít nějáký problém třeba u gynekologa, i když jsem vlastně stále pana. Předem děkuju za odpověď.

 

 

5 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

3x
avatar kapkanadeje

Zdravím. Žádný problém byste s gynekologem mít neměla. Jeho prací je vyšetřit, zda jste v pořádku po zdravotní stránce. Pohlavní styk jste neměla a jakým způsobem jste si protrhla panenskou blánu, gynekolog zkoumat nebude. Ale třeba ji máte neporušenou a zbytečně se bojíte co by bylo kdyby..

 

hodnocení

0x

Ono je tam chodit snad povinné?

myska*

To sice není, ale žena by měla chodit ke gynekologovi na preventivní prohlídky už od první menstruace, což je klidně už od deseti let.

pb®

myska, to je blbost. Proč by tam měla žena chodit od první menstruace? Copak muži chodí na andrologii nebo urologii od první poluce? Nechodí. Ke gynekologovi se chodí především kvůli prevenci před rakovinou děložního čípku. Pokud dívka neměla pohlavní styk, tedy nemůže být nakažená virem HPV, pak má mizivou šanci na prekancerózní změny na čípku. Pokud má pravidelnou menstruaci, nic jí netrápí, nebolí, co by u gynekologa dělala? Sama jsem byla u gynekologa někdy ve 20, žádnou zdravotní újmu jsem neutrpěla a později bez problémů 2x otěhotněla a donosila 2 syny, dokonce na první pokus a ve věku, kdy má být šance na otěhotnění snížena.

myska*

Právěže se doopravdy doporučuje chodit ke gynekologovi od první menstruace, ne jen kvůli rakovině, ale i kvůli ostatnímu, jestli je vše v pořádku - například cysty na vaječnících, myomy, PCOS... No a HPV virus (jsou různé kmeny) lze přenést například i při porodu z matky na dítě. A ještě k tomu vakcína není na 100 %, na různé HPV kmeny má různé účinnosti, které se pohybují od nějakých 30 % až po 90 %, proto se stále doporučuje dělat i kontrolní stěry.

Je to podobné jako u zubaře, k němu by se mělo chodit už od prvních vyklubaných zoubků.

 

 


 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]